Psychické problémy - myšlenky na sebepoškozování

Anonymní
2.5.21 20:41

Psychické problémy - myšlenky na sebepoškozování

Dobrý večer,
poslední dobou mám takové až depresivní stavy - netřeba asi víc rozvádět. Každopádně to, co mě nejvíce znepokojuje je, že jsou tyto stavy doprovázené myšlenkami na sebepoškozování a podobně. Představují si jak se pomalu řežu, představuji si, jak z mých ran vytéká krev. Nechci to tu vypisovat do podrobna, rozhodně by to nebylo hezké čtení. K samotnému činu doopravdy něco z toho uskutečnit, ale nikdy nedojde a nejsem schopná si představit, že bych to doopravdy udělala. Tyto samotné myšlenky mi přináší nějaké divné uspokojení a klid. Setkal jste se s tím někdo někdy? Nemůže například hrozit, že by se to mohlo postupně vyvynout až v samotné sebepoškozování?

Moc děkuji za všechny rady, zkušenosti…
Hezky večer

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3805
2.5.21 20:52
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
poslední dobou mám takové až depresivní stavy - netřeba asi víc rozvádět. Každopádně to, co mě nejvíce znepokojuje je, že jsou tyto stavy doprovázené myšlenkami na sebepoškozování a podobně. Představují si jak se pomalu řežu, představuji si, jak z mých ran vytéká krev. Nechci to tu vypisovat do podrobna, rozhodně by to nebylo hezké čtení. K samotnému činu doopravdy něco z toho uskutečnit, ale nikdy nedojde a nejsem schopná si představit, že bych to doopravdy udělala. Tyto samotné myšlenky mi přináší nějaké divné uspokojení a klid. Setkal jste se s tím někdo někdy? Nemůže například hrozit, že by se to mohlo postupně vyvynout až v samotné sebepoškozování?Moc děkuji za všechny rady, zkušenosti…
Hezky večer

Ahoj, no někdy ty myšlenky v činy přejít mohou, já si to taky nejdřív jen představovala a pak jsem se začala řezat. Chodíš někam k psychologovi, nebo psychiatrovi? Určitě se s tím dá něco dělat, ale chce to podchytit včas, než si něco uděláš. Držím moc palce. Já s tím bojuji 11 let lepší a horší období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
2.5.21 20:55

Ahoj, znám člověka který také říkal že by si nikdy nic neudělal, že na to se má moc rád. Měl podobné myšlenky jak ty, a netajil se tím.. ba se tím i chlubil.. poté skončil v psychiatrické péči.. rozhodně bych nic takového nepodceňovala a začala to řešit.. už jen kvůli tomu že takové myšlenky nejsou normální. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3805
2.5.21 21:01

Jinak mám doma tuhle knížku o sebepoškozování od Andrey Platznerové, ale nevím, aby tě to spíš neinspirovalo, ale kdyžtak mrkni: http://www.galen.cz/idistrik/vydav/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16437
2.5.21 22:19

Ano, to že si ublížíš ti uvolní nějaké adrenalin a zároveň ti odvede pozornost od psychick nepozhoy k fyzické. přinese to úlevu, ale jen na chvíli. Funguje to stejně jako drogy, či alkohol, když s nimi někdo zapíjí bolest. Stejně tak jako dorgy to velmi rychle přestává fungovat tak jako na začátku a je potřeba si ubližovat silněji a častěji a pak člověk místo původního problému má původní problém a problém se sebepoškozováním, které mu přidává celou novou dávku pocitů hamby, sebenenávisti atd.

Tedy tím, co zdánlivě ulevuje si ve skutečnosti ještě víc ubližuje. plus si tedy ubližuje fyzicky…

Správné řešejí je dojít na psychiatrii, projít diagnostikou, užívat léky a jen co se člověk trošku stabilizuje tak vstoupit do psychoterapie.

Pokud je to pro tebe moc náročné, tak prozatím zkus co nejčastějí místo toho, že si ublížíš zavolat na linku důvěry. Velmi rychle zjistíš, že to ulevuje lépe než si ublížit, nezavaluje tě to dalšími negativními pocity a hlavně to pomáhá řešit původní problém. Klidně můžeš volat opakovaně na stejnou linku, nebo pokud volat je taky moc těžké, tak spousta z nich už nabízí chat.

nějakou si vyber tady

http://www.krizova-pomoc.cz/…ou-populaci/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 22:35

Ahoj, tímto sem si prošla jako holčina ( řezání, cigareta ) 🤔 rozhodně na to nesmíš být sama. Svěř se blízkému člověku, budu moc držet palce. Mně to moje temnější období dodnes připomínají jizvy. Ty na těle už ani moc vidět nejsou a nebolí. Bolí ty na srdci a těm se snaž předejít. Posílám objetí ❤

• Citovat
  • Nahlásit
4835
2.5.21 22:45
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
poslední dobou mám takové až depresivní stavy - netřeba asi víc rozvádět. Každopádně to, co mě nejvíce znepokojuje je, že jsou tyto stavy doprovázené myšlenkami na sebepoškozování a podobně. Představují si jak se pomalu řežu, představuji si, jak z mých ran vytéká krev. Nechci to tu vypisovat do podrobna, rozhodně by to nebylo hezké čtení. K samotnému činu doopravdy něco z toho uskutečnit, ale nikdy nedojde a nejsem schopná si představit, že bych to doopravdy udělala. Tyto samotné myšlenky mi přináší nějaké divné uspokojení a klid. Setkal jste se s tím někdo někdy? Nemůže například hrozit, že by se to mohlo postupně vyvynout až v samotné sebepoškozování?Moc děkuji za všechny rady, zkušenosti…
Hezky večer

Urcite psychologa. Sebeposkoz.je sice castejsi u pubertacek, ale klidne se to muze zvrhnout i u tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat