Psychicke problemy? Nebo jiny vazny problem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 08:15

Psychicke problemy? Nebo jiny vazny problem?

Ahoj, pro upresneni je mi 23 let. Zdrava. Maminka cukrovka, tata DNA. Posledni dobou me prepadsva desna unava a bolesti v kloubech. A hlavne velka slabost v nohach… nejprve jsem tomu nepripisovala velkou vahu, v prsci toho bylo opravdu hodne a rikala jsem si, ze se mi jen mota divne hlava. Jenze muj problem neni motani hlavy, ale slabsot v nohach. Jaem tskova nemotorna. Je to hodne zvlastni pocit, ale na prochazku jdu… ale celou cestu premyslim, proc mi je tak zvlastne? Divni pocit v nohach… nedokazu si to vysvetlit k doktoroj vyrazim hned v pondeli asi na krev? :roll: Nejvice me mrzi, ze kdyz se chci snazit o miminko… tak a ted misto zarizovani bydleni, premyslim co mi je a jak vazne to muze byt? Nador v hlave? Roztrousena skleroza? Cukrovka? Nebo pouze nedostatek nejakeho vytapinu? Deprese? :,( jake vysetreni by mi mel doktor provest?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4000
2.1.22 08:50

Zajdi k PL. Do té doby to ber jako únavu třeba z nedostatku sluníčka. Přestaň o tom přemýšlet, netahej si zbytečně strachy do hlavy, zakaž si vyhledávat na netu, co to může být. Zaměř se na to zařizování bydlení. Na bubáky v hlavě je vždy času dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
2.1.22 13:52

Nech si zkontrolovat krev, jez dobře stravitelná a nutričně bohatá jídla, bašti probiotika, hořčík a případně železo (ne společně), choď hodně na sluníčko (nebo doplňuj i vitamín D), dopřávej si to, co ti dělá radost, a uvidíš, že se to zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
2.1.22 13:56

Nech si nabrat krev na boreliozu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4793
2.1.22 17:06
@Anonymní píše:
Ahoj, pro upresneni je mi 23 let. Zdrava. Maminka cukrovka, tata DNA. Posledni dobou me prepadsva desna unava a bolesti v kloubech. A hlavne velka slabost v nohach… nejprve jsem tomu nepripisovala velkou vahu, v prsci toho bylo opravdu hodne a rikala jsem si, ze se mi jen mota divne hlava. Jenze muj problem neni motani hlavy, ale slabsot v nohach. Jaem tskova nemotorna. Je to hodne zvlastni pocit, ale na prochazku jdu… ale celou cestu premyslim, proc mi je tak zvlastne? Divni pocit v nohach… nedokazu si to vysvetlit k doktoroj vyrazim hned v pondeli asi na krev? :roll: Nejvice me mrzi, ze kdyz se chci snazit o miminko… tak a ted misto zarizovani bydleni, premyslim co mi je a jak vazne to muze byt? Nador v hlave? Roztrousena skleroza? Cukrovka? Nebo pouze nedostatek nejakeho vytapinu? Deprese? :,( jake vysetreni by mi mel doktor provest?

Ahoj, mám přesně ty samé problémy - únava a svalové slabosti hlavně v nohou, klouby mě bolely dříve strašně, že mě to v noci budilo bolestí, teď mě už naštěstí nebolí. Absolvovala jsem řadu vyšetření a nikde se nic nenašlo (mě děsily hlavně ty svalové slabosti, protože děda zemřel na ALS). Tak mi dělali na neurologii EMG, ale naštěstí se nic nenašlo. Nakonec jsem se dopídila diagnózy funkční porucha hybnosti a objednala jsem se k neuroložce, která se tím zabývá a ta mi to potvrdila - funkční svalová slabost + u mě ještě funkční třes, pořád se mi klepou ruce. Takže žádná organická příčina tam naštěstí není a psychika (kterou mám dost špatnou) mi to ještě zhoršuje. Ale určitě se nech pořádně vyšetřit, může to být cokoliv, ale jen ti chci napsat, že to může být i „jen“ psychika. Držím moc palce, ať ti vyšetření dobře dopadnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
2.1.22 18:53

Pravděpodobně nepůjde o nic vážného. Může to být prodělaným covidem, nebo třeba neurologické. Dokonce je možné, že máte přetížené nějaké svaly v těle a ta disbalance pak vyvolává toto. Pak by vám dost rychle pomohla fyzioterapie… Nad nádory nepřemýšlejte. To riziko je opravdu absolutně minimální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.22 18:34

@Paja-Maya tak ve stresu mam zajit na krev vezme i na boreliozu 8o Ale ja asi zazivam nejaky vnitrni stres…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
30.1.22 17:01

Jsem psychicky mimo?

Ahoj,
Již jsem objednaná na psychoterapii, ale až za 3 měsíce. Je mi 24. Jsem úplně normální holka, od pohledu byste nepoznali, že by se mnou bylo něco v nepořádku. Na lidi působím velmi mile, jsem hodná a usmívám se. Vyhýbám se stresu. Problém je ten, že odmalička nemám úplně jednoduchý život. Nikdy jsem v dětství nedělala průšvihy, maximálně jsem byla v pubertě drzá, nenechala jsem se ničím srazit, už někdy od 12ti let jsem si říkala, že budu dělat vše proto, abych měla úplně jiný život, než jaký mi dali rodiče. Měla jsem motivaci a šla si za tím. Ale chodila další rána za ranou, vždy jsem se nějak oklepala a šla dál. První problém nastal v mých 19ti letech po porodu. Poporodní deprese, necelý rok od porodu demonstrativni pokus o sebevraždu. Pak byl zase klid. Ve 21 letech jsem začala prožívat panicke ataky. Nejprve několikrát do týdne, pak to postupně odeznelo zhruba po roce. Občas se sem tam ještě něco projeví, ale je to v pohodě. A teď před pár dny se projevilo něco, co neznám. Možná záchvat úzkosti, deprese.. Netuším. Začalo to tím, že jsem chtěla jít s kamarádkou večer na sklenku. Šla jsem se obléct a najednou jsem se zastavila u skříně, opřela se a zahledela se před sebe. Úplně jsem vypla a jen koukala, neschopna sáhnout pro to oblečení. Když jsem se už pohla, byla jsem taková zmatena, vlastně se mi nechtělo ani prevlect a vůbec vylézt z domu. Chvela jsem se, brutálně se mi sviralo hrdlo. A strašně zvláštní pocit v hlavě. Lehla jsem si do postele, že si trošku odpočinu, než půjdu. V tom jsem začala nezastavitelne plakat, bez žádného momentálního důvodu. Nechápala jsem, co se děje. Byla jsem najednou strašně unavená a podrážděná, přišel partner, snažil se mne utisit, ležel se mnou a já ani neměla chuť mu říct, co se děje. Nakonec jsem něco vyklopila, ale ne vše. Věděla jsem, že čerstvý vzduch mi pomůže, takže jsem nakonec vyrazila za kamarádkou a pak už bylo vše bez problému. Nejhorší na tom bylo, že jsem chtěla přestat mít takovou náladu a ovlivnit nějak ten stav, ale vůbec to nešlo, ani trochu. Byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil, co se se mnou teď děje. Chci být zase v pořádku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2771
30.1.22 17:21

Tak asi zase panicka ataka? Měl by tě vidět psychiatr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
30.1.22 18:16

Projevy úzkosti jsou značně variabilní, takže to klidně mohlo být…ale pro jistotu bych s tím zašla k praktické lékařce, popiš jí to a uvidíš co řekne, jestli by třeba nebylo od věci vyšetření u neurologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat