Psychické problémy ve vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 09:06
Psychické problémy ve vztahu

Zdravím,
chci se zeptat, jestli některá vás měla nějaký psychický problém nebo psychickou poruchu a přítel/manžel to věděl. U mě to trvá už dýl a zhoršuje se to a nikdo to neví. Čím dál víc mi všechno nezvládám, hroutím se a přitom bych měla být v pohodě. Zajímá mě jak jste to řešily. Děkuji moc.

Reakce:

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 24.09.18 09:09

Pokud máš psychickou poruchu a hroutíš se, tak se musíš především léčit. To že jsi si vědoma svého problému je první krok k úspěchu.

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 24.09.18 09:19

Měla, mám, věděl a ví :) já vím že to má člověk tendenci brát jako neslušnou kategorii chorob ale tak to není, zlomenou nohu taky nerozchodíš. Léčíš se?

Bonnie83
Povídálka 45 příspěvků 24.09.18 09:20

Přítel to se mnou celé prožil a nebýt jeho, nevim jak by to se mnou dopadlo. Byl mi a je obrovskou oporou, protože psychická nemoc, ta žere zevnitř a člověk potřebuje mít se o koho opřít… takže ti doporučuju určitě to říct alespon příteli… O mě to tedy ví i rodina a blízcí přatele a nikdo z toho velkou vědu neděla.. ono si totiž hodně lidi neumí ani představit co to je…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 09:31

Ne každý chlap je tak silný, aby mohl být oporou. Mám 15 let přítele a když jsem začala mít problémy, tak mi přítel řekl, že si to mám urychleně vyřešit sama a netahat ho do svých problémů. On to taky nedělá. Tak se v tom plácám, ale doma musím být fajn, pozitivní, vždy naladěná na sex… Chodím už x let na psychiatrii a občas je to dobré, občas ne. Partnera miluji a mrzí mě, že on chce jen super fungující ženu a to já nejsem.

sucuba
Kecalka 217 příspěvků 24.09.18 09:39
@Anonymní píše:
Ne každý chlap je tak silný, aby mohl být oporou. Mám 15 let přítele a když jsem začala mít problémy, tak mi přítel řekl, že si to mám urychleně vyřešit sama a netahat ho do svých problémů. On to taky nedělá. Tak se v tom plácám, ale doma musím být fajn, pozitivní, vždy naladěná na sex… Chodím už x let na psychiatrii a občas je to dobré, občas ne. Partnera miluji a mrzí mě, že on chce jen super fungující ženu a to já nejsem.

Ne že není silný. Jenom je sobec.

Tomu říkám podpora teda ;) … Takového chlap a bych kola do zadku. Od toho to má být partner, aby tě podržel, podpořil. A ne, že na vše budeš sama, a budeš dělat jako že nic.
Kazdy ví že vztah není jen růžová zahrada, ale jde o to, to spolu zvládnout, ne se na druhého vykašlat.

Josef_t
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 24.09.18 09:41

Je hodně nefér mu o tom neříct.
Navíc si chování může vysvětlit po svém - třeba jako ochladnutí vztahu.

Nedáváš mu šanci Ti být oporou.
A pokud ti oporou není schopen být, pak prodloužení té iluze nepomůže ani tobě.

PS: zkušenost ano a rozhodně to není snadné

Bonnie83
Povídálka 45 příspěvků 24.09.18 10:14

Minimalně bych mu o tom řekla, jak už se zachová je na něm a ty se podle toho zařidíš.. ale nebyt ve vztahu sama sebou je ubijející… nedivím se,že jsi z toho už vyčerpaná..

Arac15
Kecalka 191 příspěvků 24.09.18 10:31

@sucuba Nesoudil bych tak radikálně. Speciálně u psychických problémů není vždy ta pomocná ruka správné řešení.Někdy je potřeba určitá tvrdost, abys nesklouzla do problémů toho druhého.

Arac15
Kecalka 191 příspěvků 24.09.18 10:33

A ano, měla bys zajít za odborníkem. Ten už navrhne správné řešení, které ti udělá život snesitelnější.

marie1954
Stálice 94 příspěvků 24.09.18 17:17

Partnerovi to řekni. Pokud je normální, tak to pochopí a tobě se hodně uleví. Bude také alespoň vědět, proč jsi třeba najednou smutná, unavená, bez nálady, nestíháš práci a tak. A určitě se obrať na odborníka, jsou tu od toho. Držím ti palce, ať to všechno zvládneš.

salubriter
Kecalka 130 příspěvků 24.09.18 17:26
@Anonymní píše:

Tohle „… on chce jen super fungující ženu …“ znamená, že Ty ho podporuješ, permanentně ;)
A na co je Tobě partner, o kterého se nemůžeš opřít, když je třeba?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >