Reklama

Psychické problémy ve vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 09:06
Psychické problémy ve vztahu

Zdravím,
chci se zeptat, jestli některá vás měla nějaký psychický problém nebo psychickou poruchu a přítel/manžel to věděl. U mě to trvá už dýl a zhoršuje se to a nikdo to neví. Čím dál víc mi všechno nezvládám, hroutím se a přitom bych měla být v pohodě. Zajímá mě jak jste to řešily. Děkuji moc.

Reklama

Reakce:

berusa.m
Závislačka 2729 příspěvků 24.09.18 09:09

Pokud máš psychickou poruchu a hroutíš se, tak se musíš především léčit. To že jsi si vědoma svého problému je první krok k úspěchu.

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 24.09.18 09:19

Měla, mám, věděl a ví :) já vím že to má člověk tendenci brát jako neslušnou kategorii chorob ale tak to není, zlomenou nohu taky nerozchodíš. Léčíš se?

Bonnie83
Povídálka 40 příspěvků 24.09.18 09:20

Přítel to se mnou celé prožil a nebýt jeho, nevim jak by to se mnou dopadlo. Byl mi a je obrovskou oporou, protože psychická nemoc, ta žere zevnitř a člověk potřebuje mít se o koho opřít… takže ti doporučuju určitě to říct alespon příteli… O mě to tedy ví i rodina a blízcí přatele a nikdo z toho velkou vědu neděla.. ono si totiž hodně lidi neumí ani představit co to je…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 09:31

Ne každý chlap je tak silný, aby mohl být oporou. Mám 15 let přítele a když jsem začala mít problémy, tak mi přítel řekl, že si to mám urychleně vyřešit sama a netahat ho do svých problémů. On to taky nedělá. Tak se v tom plácám, ale doma musím být fajn, pozitivní, vždy naladěná na sex… Chodím už x let na psychiatrii a občas je to dobré, občas ne. Partnera miluji a mrzí mě, že on chce jen super fungující ženu a to já nejsem.

sucuba
Kecalka 160 příspěvků 24.09.18 09:39
@Anonymní píše:
Ne každý chlap je tak silný, aby mohl být oporou. Mám 15 let přítele a když jsem začala mít problémy, tak mi přítel řekl, že si to mám urychleně vyřešit sama a netahat ho do svých problémů. On to taky nedělá. Tak se v tom plácám, ale doma musím být fajn, pozitivní, vždy naladěná na sex… Chodím už x let na psychiatrii a občas je to dobré, občas ne. Partnera miluji a mrzí mě, že on chce jen super fungující ženu a to já nejsem.

Ne že není silný. Jenom je sobec.

Tomu říkám podpora teda ;) … Takového chlap a bych kola do zadku. Od toho to má být partner, aby tě podržel, podpořil. A ne, že na vše budeš sama, a budeš dělat jako že nic.
Kazdy ví že vztah není jen růžová zahrada, ale jde o to, to spolu zvládnout, ne se na druhého vykašlat.

Josef_t
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 24.09.18 09:41

Je hodně nefér mu o tom neříct.
Navíc si chování může vysvětlit po svém - třeba jako ochladnutí vztahu.

Nedáváš mu šanci Ti být oporou.
A pokud ti oporou není schopen být, pak prodloužení té iluze nepomůže ani tobě.

PS: zkušenost ano a rozhodně to není snadné

Bonnie83
Povídálka 40 příspěvků 24.09.18 10:14

Minimalně bych mu o tom řekla, jak už se zachová je na něm a ty se podle toho zařidíš.. ale nebyt ve vztahu sama sebou je ubijející… nedivím se,že jsi z toho už vyčerpaná..

Arac15
Kecalka 176 příspěvků 24.09.18 10:31

@sucuba Nesoudil bych tak radikálně. Speciálně u psychických problémů není vždy ta pomocná ruka správné řešení.Někdy je potřeba určitá tvrdost, abys nesklouzla do problémů toho druhého.

Arac15
Kecalka 176 příspěvků 24.09.18 10:33

A ano, měla bys zajít za odborníkem. Ten už navrhne správné řešení, které ti udělá život snesitelnější.

marie1954
Stálice 90 příspěvků 24.09.18 17:17

Partnerovi to řekni. Pokud je normální, tak to pochopí a tobě se hodně uleví. Bude také alespoň vědět, proč jsi třeba najednou smutná, unavená, bez nálady, nestíháš práci a tak. A určitě se obrať na odborníka, jsou tu od toho. Držím ti palce, ať to všechno zvládneš.

salubriter
Kecalka 122 příspěvků 24.09.18 17:26
@Anonymní píše:

Tohle „… on chce jen super fungující ženu …“ znamená, že Ty ho podporuješ, permanentně ;)
A na co je Tobě partner, o kterého se nemůžeš opřít, když je třeba?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >