Psychické týrání - co to vlastně je?

Anonymní
18.12.19 08:41

Psychické týrání - co to vlastně je?

Holky co si představit pod pojmem „psychické týrání“? Máte s tím některá zkušenosti, ať už v dětství nebo v dospívání, dospělosti? Jak se takové týrání projevuje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4613
18.12.19 09:17

Psychické týrání v partnerském vztahu se dost špatně prokazuje, jedná se když chlap partnerku uraží, ponižuje, dohenestuje, hnusné manipulace..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4613
18.12.19 09:19
@Anonymní píše:
Holky co si představit pod pojmem „psychické týrání“? Máte s tím některá zkušenosti, ať už v dětství nebo v dospívání, dospělosti? Jak se takové týrání projevuje?

Ještě tam patří třeba zakazování návštěv rodičů, přátel., vůbec omezování osobní svobody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 09:22

Zažila jsem.
Byla jsem zavřená doma, nemohla jsem jít večer s kamarádkou na víno. Když byla predbarakem vylezl, že je mi blbne a nepustil mě. Schoval mi telefon, klíče, peněženku abych nemohla odjet k našim. Nebo si to vzal občas do práce a ja nemohla nikam (když měl podezření na to, že si s někým píšu. ) Pak jsem byla i na policii to nahlásit..zdrhla jsem když spal ráno. Přijela jsem tam a příbuzným jen pro nejnutnější věci a bylo zle. Křičel na mě a nechtěl mě pustit. Vzteky se klepal. Známý volal opět policii ale ty k situaci byly laxní. Přitom on byl celou dobu semnou a snažil se mě přesvědčovat ať zůstanu, že se změní. Jediný co dostal pak na oddělení přestupků pokutu 2tis.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 09:26

Nejhorší bylo asi pro mě to. Že vím jaký to byl haj*l a když jsme spolu někam šli za jeho známýma tak vše otočil proti mě. Že já ho nechci nikam pouštět, že já dělám žárlivý scény a přitom to nebyl pravda. Hrál si na hroznou chudinku. Časem mi trvalo, než mi došlo, že je něco špatně. Ze začátku vztahu vůbec nic.. vydržela jsem to 2roky

• Citovat
  • Nahlásit
1724
18.12.19 09:26
@Anonymní píše:
Zažila jsem.
Byla jsem zavřená doma, nemohla jsem jít večer s kamarádkou na víno. Když byla predbarakem vylezl, že je mi blbne a nepustil mě. Schoval mi telefon, klíče, peněženku abych nemohla odjet k našim. Nebo si to vzal občas do práce a ja nemohla nikam (když měl podezření na to, že si s někým píšu. ) Pak jsem byla i na policii to nahlásit..zdrhla jsem když spal ráno. Přijela jsem tam a příbuzným jen pro nejnutnější věci a bylo zle. Křičel na mě a nechtěl mě pustit. Vzteky se klepal. Známý volal opět policii ale ty k situaci byly laxní. Přitom on byl celou dobu semnou a snažil se mě přesvědčovat ať zůstanu, že se změní. Jediný co dostal pak na oddělení přestupků pokutu 2tis.
8o :poblion:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
18.12.19 10:03

Ja zila s takovym 9 let. Ze tacatku to bylo vse tak nevinne, ale ja byla mlada a blba Kdyz mi volala mamka, tak ze zacatku rikal, proc mi vola kazdy den, pak to skoncilo tak, ze jsem telefonovala tajne. Z me rodiny udelal nejhorsi na svete, pry me jen vyuzivaji. S kamarady jsme chodili jen co znal on. Kdyz jsem zacala chodit do prace, tak me porad kontroloval, proc se tak oblekam, pro koho se tak maluju. Kdyz jsem jela k rodicum a mamka rika, at prespim, tak ja mu volala jestli muzu a on, ze ne a ja blba jela zpet. Nedejboze se tam zdrzet, tom pak vsude rikal, jak ze me maji sluzku. a takove reci. K nasim nejezdil vubec, kdyz jsem ho premluvila, tak po pul hodine uz chtel jet. Max 2 h.
A aby si me tak pojistil, tak me sbalil veci a odvezl k nasim, ze se zamiloval a musi se rozmyslet. A ja u nasich brecela, uz tehdy jsem se na nej mela vy…t. S tou zenskou me podvadel celou dobu, odesla jsem 14 dnu pred svatbou, kdyz mi zakal jet na firemni akci. Nejlepsi rozhodnuti v mem zivote. Pak volal me mamce, jak jsem ho nechala a ze urcite nekoho mam. To nakecal vsem a vsichni ti " kamaradi" ho chudacka podporili.
Ted zpetne si rikam, co vse jsem si nechala libit, od rodiny me malem uplne odstrihl, pritom jsou normalni a manzel s nima nema zadny problem.
Chtel dite, jesteze jsem neotehotnela, tam nahore me maji radi. 🙂Mimochodem tu zenskou si pul roku po tom vzal. A je to magor doted, co tak slysim od te doby jsem ho nevidela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat