Psychické týrání ze strany matky

Anonymní
3.11.19 19:05

Psychické týrání ze strany matky

Ahoj, chtěla bych vědět váš názor na moji situaci.
Už od mala na mě matka byla zlá, ale teď je to extrémní. Přijde domů a je jen naštvaná, furt jenom řve a je nepříjemná. Nemůžu se jí s ničím svěřit, bojím se ji cokoliv říct, aby to pak nepoužila proti mně. Přijde mi, že mě psychicky týrá tím jak na mě neustále dokola řve. Je na mě hnusná kvůli každým maličkostem, vybíjí si na mě zlost z práce a z jejího vlastního života. Jeden den se semnou normálně baví a druhý den na mě ječí, že mi jednu flákne. Nevyslechne mě a nezajímá se o to co dělám.
Poslední dobou furt jen brečim. Rozbrečim se i když mi jen řekne nějakou blbost. Bojím se jít do kuchyně, aby na mě neječela a nebyla hnusná. Doma jsem nerada, jsem nešťastná když má máma volno v práci a já musím trávit společný čas doma s ni.
Je to psychické týrání? Bojím se, že z toho mám úzkosti nebo deprese, protože poslední dobou se toho na mě toho tolik navalilo, že mě nebaví můj koníček, nevidím vůbec budoucnost, nic mě nebaví a jsem furt bez energie. Jen diky mému pritelovi prezivam, jen s nim jsem šťastná. Děkuji za veškeré odezvy!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.11.19 19:08

Zažila jsem něco podobneho. kolik ti je? Nic nepomohlo, jen byt silna a osamostatnit se s 18tym rokem. Dnes žijí v zahraničí, vídáme se jednou za rok a vztah ok. Hlavně se snaz si to nebrat osobně, zkus se zaměřit na budoucnost. Bude lip. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
760
3.11.19 19:09

A kolik ti je?
Pokud to jen trochu jde, tak se odstěhuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25697
3.11.19 19:09

Kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5832
3.11.19 19:10

Kolik ti je? Rve bezduvodne nebo to argumentuje nejakym duvodem? Nema psychicke problemy? Co otec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.19 19:25

Kolik ti je? Byla jsem v podobné situaci. Odstěhovala jsem se hned po škole 200 km daleko, ale terorizovala mě stále, našla si cestičky. Teď už s ní v kontaktu nejsem a je mi líp, uvědomila jsem si hodně věcí. Musím se starat hlavně o svou rodinu a chránit ji. Pomohla mi kniha Manipulativní rodiče: jak se s nimi vyrovnat. Zhltala jsem ji během chvilky, jak odpovídala přesně profilu mé matky. Třeba by ti mohla taky pomoct, tvůj popis situace mi trochu připomíná, co jsem prožívala dřív já.

• Citovat
  • Nahlásit
9600
3.11.19 19:35

No asi musíš napsat něco konkrétníko, tvoje matka může být tyran ale na druhou stranu to může být výlev puberťáka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.19 19:37

Ahoj, zažívala jsem něco podobného. Začalo to tím že se rodiče rozvedli a matka si našla partnera. Po čase jsme se k němu nastěhovali. On měl 2 syny. A já jsem tam měla mladšího bratra, začalo to tak že si mne přestala postupně všímat. Našla jsem si partnera a snažila jsem se být co nejvíc z domu. Když jsem se vracela musela jsem doma uklízet, vařit, ikdyz jsem tam nebyla. Její partner za mnou chodil a když jsem například zametala chodbu a zůstalo mi tam smetí, tak vzal smetáček s lopatkou a vše vysypal na zem. Po čase jsem toho měla dost. Pořád nějaké narážky apod. Tak jsem se začala starat sama o sebe. Bylo mi tou dobou 16 let.. cca o po 2 měsících za mnou přišli že se tam ztrácí peníze a že zmizelo už 4000,–. Ale já jsem věděla že to brala matka. Několikrát jsem ji načapala. Vyvrcholilo to tím že mi sebrali telefon a řekli že půjdu do pasťáku.. za nic. Tak jsem utekla k partnerovi a už jsem se nevrátila. Tahala mne po sociálce, kuratorech pro mladistvé apod. Ale na mne si nepřišla. Bylo mi čerstvě 17 let a našla jsem si práci, ukončila studium a pracovala jsem v domově důchodců jako pečovatelka díky partnerově mamince. Do dnes se s ní nebavím. A toho co jsem si s ní i otcem od malička zažila, neodpustim.. přihlížet tomu jak manžel Tyra děti i ona se nechala.. hnus.. momentálně jsem o ní dostala informaci že je ve vězení za peněžní podvod.. tímto chci říci, že pokud je to alespoň trochu možné. Zkus si s maminkou promluvit, jestli jí něco netrápí ;). Já bych to udělala ale u mne už to nemá cenu ani smysl protože takového falešného… Nechci ve svém životě. Anonym..

• Citovat
  • Nahlásit
24001
3.11.19 19:37

Jak píšou ostatní, kolik ti je? Já to s mámou měla, jemně řečeno, taky divoký…odstěhovala sem se v osmnácti a pak sme pár let byly v kontaktu víceméně jen tak, že sme se občas potkaly u babičky…časem se to srovnalo a teď máme řekněme korektní vztah. Žádný výbuchy lásky a soudržnosti, ale jsme schopný se vídat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6403
3.11.19 19:43

Udivuje mě kolik lidí má problémy s vlastní matkou. Je to smutné. Zakladatelko pokud můžeš a je to jen trochu možné, tak se odstehuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.19 19:45

:hug: ať vše dobře dopadne :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.19 20:01

Já odešla v 17
Chytla jsem se prvního, co šel okolo. Prostě jsem potřebovala utéct z baráku. Doma jsem byla mlacena, hodně mlacena. Prošla jsem si mentální bulimii i psychiatrickou léčebnou. Vše jsem jim tam řekla, co se děje doma, ale nepomohlo to, matka vše zaprela. Dnes po 17 letech se divím, že jsem byla vrácena domu. No odešla jsem. Dnes máme vztah chladný, asi žádný. Vídáme se kvůli vnukum.Ale láska to rozhodně není. Dikybohu mám úžasnou tchyni :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
3.11.19 20:56

@Teris195 je mi 17 let, musím počkat do 18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.19 20:57

@janickaIII ani nevíte jak moc mě to mrzí, že s vlastní mámou mám takovýto problém. Hrozně rada bych se odstěhovala, ale to před 18 rokem nemohu když mi je 17.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.19 21:00

17 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie