Psychické zdraví středoškoláků v dnešní době

Anonymní
14.2.21 22:40

Psychické zdraví středoškoláků v dnešní době

Dobrý den,
Předem chci říci, že si moc dobře uvědomuji, že v současné době to nikdo z nás nemá lehké. Jen jsem se chtěla zeptat na váš názor, jak to vidíte vy.
Chodím (teď spíš nechodím :lol:) na střední školu. Přestože jsem s oborem, učiteli, s výukou a celkově tak nějak spokojená, nenašla jsem si tam žádnou kamarádku nebo kamaráda, kromě jedné holky, která jak se během distanční výuky ukázalo, mě měla jen pro úkoly. Takže i tohle jediný přátelství padlo.
Nic jsem si z toho nedělala, protože mám 3 dobré kamarádky, které bydlí v centru města (já na vesnici). Po nástupu na střední jsme se začaly vídat míň, což jsem těžce nesla.
Ale teď během korony je to pro mě peklo. Naposledy jsem jednu z nich viděla před 5 měsíci.
Mamka mě nechce pouštět k nim domů, abych náhodou něco nepritahla. Já to chápu, má strach o babičku a taťku. To já samozřejmě také. Jednou jsem už na tom byla psychicky hodně špatně, protože holky se spolu schází, a tak jsem se před ní rozbrecela, že už mi vážně moc chybí kontakt s někým jiným, než s rodinou. Mamka se naštvala, řekla mi, ať si jdu, když nedokážu být doma a že pokud něco pritahnu a budu spokojená s tím, že jsem ohrozila babičku, tak můžu.
Samozřejmě, že mi záleží na zdraví babičky, a tak jsem chodila třeba jen ven, po vesnici, když byla některá z kamarádek ochotná přijet.
Ten týden před Vánoci, jak jsme měli jít do školy, jsem se psychicky složila. Rodiče do mě neustále tlačili, ať se učím, když už jsem doma. Jenže mě už ani to učení nebaví, nevidím v tom nějaký smysl. Samozřejmě, že chci dodělat střední, ale jde o to, že je na mě že všech stran nátlak, ať se pořád učím. V poslední době je to fakt těžké.
Přestávám ve všem vidět smysl, když vidím, jak ostatní žijí normálně. Říkám si, že to vydržím pro zdraví ostatních. Ale jak dlouho?!
Vím, že mi nepomůžete, ale chtěla jsem jen vědět, jak je to u vás doma a jak to zvládají třeba vaše děti. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17446
14.2.21 22:58

Ach jo, holčičko, je mi to moc líto. :hug: Vidím, že se snažíš to brát rozumně, ale chápu tě. My rodiče k tomu, co se děje našim dětem, ve valné většině nejsme lhostejní. Je dobře, že ses z toho aspoň vypovídala. Kámoškam bych asi na tvém místě vysvětlila, jak to máš doma a že je pro tebe důležitý jakýkoliv kontakt s nimi, i kdyby to mělo být třeba jwn přes telefon nebo whatsapp. Nebo ai můžete napsat retro dopis. My si takhle psaly s kámoškou o prázdninách a dodnes mám ty dopisy schovaný. Vydrž, já pořád doufám, že bude líp… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17446
14.2.21 23:05

@Ou Nemáš nějaký tip pro tuhle dívku? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35269
14.2.21 23:19

Skypujte nebo videohovory pres Whatsapp a podobne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1581
14.2.21 23:42

Je to hodne tezky! Lituju mlady. Me napadlo, kdyz se mamka boji (a ja se nedivim), tak ted se muzes testovat zadarmo, tak kdybyste se s kamoskou nechaly otestovat, tak muzete jit na prochazku. At ma mamka klid.
Nebo videohovory jak uz psal nekdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1939
15.2.21 01:30

Jojo, taky je mi dcery lito. Je ve veku, kdy je pro ni nejvic postaveni a oceneni ve skupine vrstevniku a bohuzel… sedi doma s trapakama rodicema :mrgreen: Skola je v pohode, to bych klidne nechala online, ale ti kamaradi, spoluzaci… uplne je mi ji lito, kdyz vidim, jak si zkousi neco na sebe, nacese se, upravi… a pak si zase vezme teplaky. Co s tim, nevim. Ze zacatku si hromadne povidali pres internet, ale to uz upadlo, jsou doma zase moc dlouho. Chybi jim spolecne zazitky. Chudinky jedny maly, pubertalni :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
730
15.2.21 07:38

Já si tedy myslím, že tvoje mamka to dost přehání. Nechodite nakupovat, k doktorovi, do lékárny, rodiče do práce? Covid můžete přitáhnout odkudkoli. Naopak bych řekla, že přitáhnout si něco takovýho z Lidlu je o dost pravděpodobnější, než od kamarádky. Jak tu někdo psal, zkusila bych navrhnout kamarádkám ty antigenni testy, když už to má tvoje mamka takhle nastavené. S tím, že samozřejmě stojí peníze, takže na časté vídání by to asi nebylo, ale aspoň něco. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2942
15.2.21 08:02

A proč spolu nenajdete k naky ty kamosce na kafe? Na prochazku? Tvoje mama chodi do práce a na nakup, jezdi treba autobusem = pritahnout cokoliv muze taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1399
15.2.21 14:22

Tak tohle teda nezávidím. Brát si jako rukojmí svých obav vlastní dítě, to je teda něco. Dneska ráno byl v rádiu rozhovor s Kulveitem a ten se v něm zmiňoval, že existuje určitá skupina lidí, kteří koronavirus zlehčují ve snaze ho porazit. S tím souhlasím, ale na druhou stranu řekl bych, že je tu i docela početná skupina lidí, pro který je koronavirus požehnáním v opačným slova smyslu. Konečně totiž mají pocit, že jejich strach a hysterie je oprávněná a má smysl. Jakýkoliv dobrý zprávy popírají, toužebně očekávají výskyt nakažlivějších mutací a doufají, že už tenhle stav nikdy nezmizí, protože konečně mají v něčem pravdu. Řekl bych, že paní matka zakladatelky bude něco takovýho. S takovým člověkem se těžko jedná, protože on vlastně po té nákaze touží, aby mohl říct, že on to říkal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 22:15

Moc děkuji za všechny reakce. :srdce:
Testy mě nenapadly, ale zní to jako super nápad. Snad budou kamarádky souhlasit a mamka nebude proti.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat