Reklama

Psychické zhroucení na mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 09:40
Psychické zhroucení na mateřské

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo se opravdu zhroutil na mateřské? Co konkrétně tomu předcházelo a jak se zhroucení projevilo? Snažili jste se o tom mluvit s partnerem, než jste se totálně zhroutili? A co na to okolí, stálo to někoho manželství? Případně jak se Vám podařilo se s tím poprat?
děkuju moc :)

Reklama

Reakce:

barbarossa
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 13.01.17 10:11

Proc anonym? :nevim: A z jakeho duvodu to chces vedet?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:08

@barbarossa anonym protože jsem si tím právě procházím a chtěla bych znám příběhy ostatních žen, které se dali dohromady a jsou teď v pohodě

MartinaIrena
Echt Kelišová 9964 příspěvků 13.01.17 11:11

Kamaradku odvezla rychla, sesypala se a v nemocnici konstatovali totalni vycerpani z pretizeni organismu. Predchazely tomu potize v oblasti stitne zlazy, deprese. Oboji medikovano. Samozrejme s partnerem vec resili, snazil se pomahat v ramci moznosti.Taky nema jednoduche zamestnani, ze by mohl z prace zdrhat. V partnerstvi to ustali, poprala se s tim tak, ze chte nechte ze spousty veci slevila a hormonalne se vic zacala hlidat. K lekari zacala chodit jiz pri naznacich deprese a unavy.

loppy
Kecalka 238 příspěvků 13.01.17 11:50
@Anonymní píše:
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo se opravdu zhroutil na mateřské? Co konkrétně tomu předcházelo a jak se zhroucení projevilo? Snažili jste se o tom mluvit s partnerem, než jste se totálně zhroutili? A co na to okolí, stálo to někoho manželství? Případně jak se Vám podařilo se s tím poprat?
děkuju moc :)

Já nevím jestli to bylou zhroucení, každopádně jsem párkrát skončila na kapačkách z vyčerpání, zhubla jsem na vel.34.Měla jsem hyper.syna,který nespal a měla veškerou starost o domácnost. S manželem jsem se skoro neviděla. Děsný období

Billwalk
Povídálka 32 příspěvků 20.01.17 11:00

@loppy
Měla jsem něco podobného já šla tedy z velikosti 36 na 32. To bylo zhruba 42 kilo. Pořád jsem jen kojila a lítala kolem hyper malé a do toho přišli deprese. Také jsem ráda, že to bylo jen přechodné a odešlo to cca po půl roce

loppy
Kecalka 238 příspěvků 20.01.17 22:33

@Billwalk :roll: Tak to je taky pekny :(.Jiste si od okoli jeste slysela takovy povzbudivy „vypadas hrozne“??Ja jo…A vubec se nedivim, vypadala jsem fakt hrozne :(.Na me i ted visi cela domacnost, ale deti jsou vetsi a je to porad lepsi. Manzel ma narocnou praci a kdyz ma volno, tak neni z tech co by uvaril a byl hospodynka, ale zase me vytahne rad ven a na vylety, takze to kompenzuje jinak.No co uz nadelam. Nechci domyslet, jak by to bylo kdybych byla v nemocnici.. :think:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 20.01.17 22:39
@loppy píše:
@Billwalk :roll: Tak to je taky pekny :(.Jiste si od okoli jeste slysela takovy povzbudivy „vypadas hrozne“??Ja jo…A vubec se nedivim, vypadala jsem fakt hrozne :(.Na me i ted visi cela domacnost, ale deti jsou vetsi a je to porad lepsi. Manzel ma narocnou praci a kdyz ma volno, tak neni z tech co by uvaril a byl hospodynka, ale zase me vytahne rad ven a na vylety, takze to kompenzuje jinak.No co uz nadelam. Nechci domyslet, jak by to bylo kdybych byla v nemocnici.. :think:

no co by bylo. Musel by se postarat. Ženské, pokud všechno dobrovolně vyžíráte a děláte stachanovce, tak si akorát kopete hrob.

loppy
Kecalka 238 příspěvků 21.01.17 08:26

@Burj Chalifa Víš, ono to je těžký, manžel už když jsme se poznali, byl v práci od cca4hod. ráno do někdy 16 někdy aždo 20hod. a to pak chlap nemá chuť mi ještě pomáhat, což je jasný a taky bych to po něm nechtěla. Má firmu a doufám, že to za pár let zabalí. Když se nám narodilo druhé dítě tak si konečně udělal o víkendech volno a nepracuje.Syn ho totiž vyhazoval, když přišel večer domů a roční dcerka brečela, až tak jsme na tom byli. Brali jako vetřelce. Bohužel mě to někdy už s…,babičku máme s prominutím na prd a moji rodiče bydlí daleko. Proto bych měla nervy, muž nemá představu o škole ani o kroužcích, neuvařil by atd. :roll: Naučila jsem se zvládat spoustu věcí najednou, proto mě pobaví někdy kamarádky s jedním dítětem a babičkami i manželem, kteří jim hlídají, že nestíhají :roll:.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 21.01.17 10:02
@loppy píše:
@Burj Chalifa Víš, ono to je těžký, manžel už když jsme se poznali, byl v práci od cca4hod. ráno do někdy 16 někdy aždo 20hod. a to pak chlap nemá chuť mi ještě pomáhat, což je jasný a taky bych to po něm nechtěla. Má firmu a doufám, že to za pár let zabalí. Když se nám narodilo druhé dítě tak si konečně udělal o víkendech volno a nepracuje.Syn ho totiž vyhazoval, když přišel večer domů a roční dcerka brečela, až tak jsme na tom byli. Brali jako vetřelce. Bohužel mě to někdy už s…,babičku máme s prominutím na prd a moji rodiče bydlí daleko. Proto bych měla nervy, muž nemá představu o škole ani o kroužcích, neuvařil by atd. :roll: Naučila jsem se zvládat spoustu věcí najednou, proto mě pobaví někdy kamarádky s jedním dítětem a babičkami i manželem, kteří jim hlídají, že nestíhají :roll:.

Jen ho neomlouvej a zauč do tajů domácnosti a výchovy. To jsou všechno zvládnutelné věci. Uspořádej si s mužem poměr práce a rodina v nějakém přiměřeném poměru. Jiná cesta fakt nevede. Když to neuděláš, budeš tady plakat na špatným hrobu. Rodinné oběti matek a trpitelek ještě nikdy nikdo neocenil. Nehledej výmluvy, proč toho není schopen.

loppy
Kecalka 238 příspěvků 21.01.17 15:38

@Burj Chalifa No ja myslím, že to nejhorší, když byly děti malé máme za sebou. Souhlasim, že si to děláme samy, ale ono se to mělo řešit na začátku vztahu, a to byl kamen úrazu. Moje blbost. A ted staryho psa novým kouskům nenaučíš…Škoda, že jsem se neřídila slovy mojí tetinky:Hlavně neukazuj chlapovi, že všechno zvladneš, bude to po tobě chtít celý život!

Billwalk
Povídálka 32 příspěvků 23.01.17 10:44

@loppy právě, to na tom bylo to nejhorší :(. Nikdo si to nikdy neodpustil říct mi, jak jsem strašně hubená a jak hrozně to vypadá a ať se najim. A když jsem jim stále dokola říkala, že za to ale nemůžu a, že takhle zhubnout nebylo moje rozhodnutí tak se mi akorát vysmáli. Takže tak

handule24
Ukecaná baba ;) 1458 příspěvků 20.09.17 12:24

Ne na mateřské, ale po mateřské, když jsem nastoupila na plný úvazek, do toho jsme stavěli dům a dvě děti v předškolním věku. Začalo to tím, že jsem začala pochodovat v noci ve spánku po bytě, a nevěděla jsem kolikátá bije. Až muž mě vždycky vrátil do reality. Taky už jsem nebyla schopna cvičit jogu, nešlo mi to vypnout hlavu. Měli jsme těsně před kolaudací, honili jsme každou korunu a v práci jsem si ještě vzala práci navíc za kolegyni co odešla ze dne na den na rizikové těhotenství. Ten čas pro sebe jsem opravdu neměla, zapomněla jsem na sebe a dojela jsem na nulu. Obrovská lekce a obrovská zatěžkávací zkouška vztahu. Díky podpoře rodiny a okolí jsem to zvládla bez léčebny, jinak bych si určitě musela jít někam odpočinout. Jsem 4. měsíc na nemocenské, učím se dávat sebe na první místo, stále hodně odpočívám, velmi rychle se vždy unavím, tak tak zvládám domácnost, synovu 1.třídu a kroužky… Zajímá mě, pokud si tím někdo prošel, za jak dlouho byl schopen normálně fungovat? Díky, buďte na sebe hodné a odpočívejte :andel:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama