Psychicky jsem se sesypala po covid 19

Anonymní
11.3.21 12:16

Psychicky jsem se sesypala po covid 19 .

Ahoj holky, já jsem vážně asi pitomá nebo nevím. Prodělala jsem covid a po 4 dnech v práci mám zase neschopenku. Totálně jsem se psychicky sesypala. Všechno mě vystresuje. Klepu se jak ratllik a fakt mi není moc dobře po psychické stránce. :( jsem blázen nebo to tak někdo taky prožívá? Nebo jsem jediná bláznivá? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25027
11.3.21 12:21

U pár lidí jsem nezažila přímo sesypání, ale velký problém s pamětí. Takže to na nervy a mozek vliv má. Toto období je náročné pro všechny a pokud jsi méně odolná nebo k tomu máš ještě další problém, tak tě to může takto sejmout. Každopádně zkus vyhledat pomoc psychologa a určitě něco vymyslíte a pomůže ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
11.3.21 12:24

Hele… Pokud byl covid silny, telo je unaveno, tak se neni cemu divit… Po trech pivech se udajne zhorsuje pamet na 3 dny… (nevim zda je to pravda, ale „prý“) co pak udela s telem chripka nebo covid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 12:28

Covid silný právě nebyl nijak extra nebyl :( ale s mojí psychikou to asi dost zamavalo :( v práci jsou na mě naštvaný že simuluji ale já se nemůžu ani soustředit nic :(

• Citovat
  • Nahlásit
2691
11.3.21 12:29

Ne není to neobvyklé, dokonce u lidí, kteří již deprese nebo úzkosti mají jakoby načas přestanou zabírat léky. Musí se zvýšit dávkování. Jednak totedy souvisí s vyčerpáním a taky s tím, že jak tělo bojuje se zánětem, rozhodí to chemii v mozku. Já bych šla k OL a nechala si něco napsat, nenávykovýho třeba Atarax a kdyby to přetrvávalo tak bych šla na konzultaci k psychiatrovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
11.3.21 12:32

Mně bylo taky 14 dní po COVIDu týden hrozně úzko. Odezní to neboj. Choď hodně na vzduch, koukej na oblíbené seriály, zpříjemni si život a uvidíš že za týden budeš fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20918
11.3.21 12:34

Ano, covid má dopad na psychiku, teda může mít, já znám muže 50 let, který se po covidu opravdu adekvátně zbláznil, není schopen samostatného života, všechno zapomněl, nic neumí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 12:36

Ahoj, muž po covidovi, prvni den v práci začal mit bolesti na hrudi, navečer skončil na kardiologii, byl vyšetřen s podezřením na srdeční příhodu ale nakonec to nic nebylo. Byl ale unavený ještě celý další měsíc. Na kardiu mu řekli, že covid mívá i neurologické příznaky, že to vídají, že to má od toho. Takže bych ti doporučila nepodcenovat a dat se doma dokupy, oddychovat. Klidne si nech napsat neco na zklidnění. Kolegove ať si víš co…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 12:43
@Anonymní píše:
Ahoj, muž po covidovi, prvni den v práci začal mit bolesti na hrudi, navečer skončil na kardiologii, byl vyšetřen s podezřením na srdeční příhodu ale nakonec to nic nebylo. Byl ale unavený ještě celý další měsíc. Na kardiu mu řekli, že covid mívá i neurologické příznaky, že to vídají, že to má od toho. Takže bych ti doporučila nepodcenovat a dat se doma dokupy, oddychovat. Klidne si nech napsat neco na zklidnění. Kolegove ať si víš co…

No jenže oni si myslí že simuluji a mě není vážně uplne nejlíp :( šéf mě ještě seřval že jsem chtěla jít domů :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 12:46

Myslíte že k tomu všemu spadá i jednodenní horečka?

• Citovat
  • Nahlásit
7432
11.3.21 12:57

Jo, někde jsem četla že je to jeden ze symptomů long covid. Má vliv na CNS… Zkus zagooglit. Osobně jsem byla taky docela zpomalená a méně chápavá, odeznělo to nebo jsem si zvykla?! :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20624
11.3.21 13:01

Zůstaň doma, dokud ti nebude opravdu dobře. Covid působí i na psychiku. My jsme několik dní nemohli spát. Skončili jsme na prášcích na spaní. A pomohlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
11.3.21 13:02

Mám v okolí víc podobných případů. Dokonce i pár hospitalizaci po tady tom hnusu. Karanténa, všechno pozavirane a člověk nevidí nějaké to světlo na konci tunelu. Ještě když bydlí někdo v bytě, doma 3 děti na distanční výuce a nemůže skoro vystrčit čumák. Nedivím se, je to děs. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
11.3.21 13:03

Ano, má to dopad na mozek, jak Covid tak i vakcína na Covid, už o tom psali. Strašně moc stouplo neurologických případů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16021
11.3.21 13:03

Bohužel to má fakt následky i na psychiku, spánek a podobně. Není to tvoje psychické selhání, ale důsledek té nemoci - patří to ke klasickýcm post covid symptomům. Šéf je debil.

Na té nemocenské zůstaň, odpočiň si, buď na sebe hodná. neklaď na sebe teď žádné požadavky - i koukat do telefonu může být náročné. Prostě to zasáhlo i mozek a ten si potřebuje odpočinout.

Kdyby si měla větší problémy se spaním - což je taky dost běžné, domluv se s ošetřuícím lékařem na trittico - to jsou jemné léky na spaní, nenávykové které zároveň strukturu toho spánku umí opravit.

Zkus jíst co nejvíc ovoce a zeleniny a suplementuj B-komplex (takovej ve kterém je B6 i B12), klidně 3 x denně a přidala bych rybí tuk - lžíci ráno a lžíci večer. (bohužel v tabletkách je jen malé množství, potřebuješ tak okolo 5-10 g EPA/DHA )

Až se ti 'hlava trošku zregeneruje (minimálně týden) zkus mrknout na koncept všímoavosti/mindfullnes, mohli by to pomoci mozku s regenerací ale nedjřív si musí odpočinou tak, aby vůbec nějakou pozornost udržel
https://praveted.info/…_mindfulness

Jinak pokud se to nebude lepšít v řádu týdnů, tak dokonce budeš mít nárok na lázeňskou rehabilitaci. Zeptej se svého praktika, pokud to furt bude blbé, nejsem si jistá jestli to platí i pro nehospitaizované s následky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat