Psychicky na dně kvůli dětem, deprese

Anonymní
25.5.16 08:39

Psychicky na dně kvůli dětem, deprese

Ahoj, potřebuji se svěřit s mým problémem. Poslední dobou je toho na mně nějak moc a já nedokážu normálně fungovat.
Včera už mě to skolilo úplně.
Máme 2 děti (8 let a 5 let).Poslední rok neustále něco řešíme: šikanu ve škole i školce, známky ve škole, druhákovi nejde učení, furt se učíme, on už je z toho taky dost nešťastný.
Bydlíme na malém městě (900 obyvatel), já tu mám jednu kamarádku, ale moc nemáme čas se vídat, manžel jezdí domů z práce v 19 hodin, pak sedne k TV a s ničím mi nepomůže. Dětem se nevěnuje. Jsem OSVČ, dělám masáže, ale lidí v tak malém městě taky moc nechodí, takže i peníze nic moc.
Před 3 týdny jsme si s manželem vyrazili do města na wellnes víkend a bylo to úplně super, hrozně jsem si odpočinula, jenže od té doby mám nějaké deprese - nebaví mě to tu, na malém městě, nebaví mě se učit s dítětem, nemám sílu řešit dohady ve škole, ve školce, ted jede starší na výlet na 3 dny se školou a já jsem z toho úplně nervozní, bojím se o něj, bojím se, že se mu něco stane, že mu někdo ublíží, jsem úplně KO, každý den když odvedu děti tak se doma rozbrečím a nemůžu to zastavit. Poslední týden nechodím ani do své práce, nedokážu nic dělat. Hlavou se mi honí myšlenky, že kdybych vrátila čas, tak bych nikdy nechtěla děti :oops: :oops: :,( :,(Opravdu! Mám je hrozně ráda, ale ubíjí mě ty starosti kolem nich. Stydím se za to, ale nevím co mám dělat. Chtěla bych bydlet ve městě a jen si užívat, být bezstarostná, bezdětná. Vím, že to nejde, ale jsem úplně vyřízená. Už 3 dny mám horečky, přitom mi nic není, asi je to psychického původu.
Nevím co dělat.
Děkuju za vyslechnutí a snad pochopíte anonym :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59332
25.5.16 08:42

Zaúkoluj chlapa, soustřeď se na sebe :nevim: tohle se časem omrzí, když jsi v jednom kole.. Neboj, rozhodně nejsi sama, taky jsou chvíle, kdy bych staršího narvala do babyboxu.. ale já si hrozně oddechnu, když si ho vezme tatínek a mám na víkend jen mrně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 08:47
@martina.se píše:
Zaúkoluj chlapa, soustřeď se na sebe :nevim: tohle se časem omrzí, když jsi v jednom kole.. Neboj, rozhodně nejsi sama, taky jsou chvíle, kdy bych staršího narvala do babyboxu.. ale já si hrozně oddechnu, když si ho vezme tatínek a mám na víkend jen mrně..

Ty se máš! U nás ani nefungují babičky, to je tak 2× do roka, když je poprosíme, aby si je vzali na víkend, že chceme někam vyrazit. Jinak nic.

• Nahlásit
  • Citovat
25.5.16 08:49

Chlap příjde v 19 hodin, u televize děti pohlídá taky (je potřeba mu říct, aby děti okoupal, dal spát). Ty si běž zaplavat, vyraž do města, v 9 či 10 večer se vrať.
Jednou týdně to chlap přežije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4089
25.5.16 08:49

Potřebuješ čas pro sebe. Trochu si odpocinout :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
25.5.16 08:51

Je toho na tebe prostě teď moc. Zkus o tom promluvit s mužem, ať se taky podílí. Hlavně si udělej víc času pro sebe-strč mu děti(nebo babičkám)na víkend a někam si jen tak vyraž, kde nebudeš muset nic dělat(welnes apod), někdy je to prostě zápřah a odpočinek si zasloužíš. Ty myšlenky jsou úplně normální, za ně se nestyď, když je člověk vyčerpaný, nejradši by to všechno vrátil zpátky a deptá ho, že není vlastně už úniku. Ale bude zas líp ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4463
25.5.16 09:01

Mě se teda nezdá, že by si toho měla nějak moc, takhle to funguje v každé druhé domácnosti :nevim:. Spíš bys potřebovala s zklidnit a zamyslet se, co od života opravdu chceš. A na horečky psychického původu nevěřím, bylas u doktora, vzali Ti krev?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
25.5.16 09:04
@Nickyx píše:
Je toho na tebe prostě teď moc. Zkus o tom promluvit s mužem, ať se taky podílí. Hlavně si udělej víc času pro sebe-strč mu děti(nebo babičkám)na víkend a někam si jen tak vyraž, kde nebudeš muset nic dělat(welnes apod), někdy je to prostě zápřah a odpočinek si zasloužíš. Ty myšlenky jsou úplně normální, za ně se nestyď, když je člověk vyčerpaný, nejradši by to všechno vrátil zpátky a deptá ho, že není vlastně už úniku. Ale bude zas líp ;)

babicky nespolupracuji a po wellness vikendu chytla jeste vetsi deprese…

ja bych misto wellnessu doporucila psychologa. proste se jit nekam vykecat, ale vykecat tak, ze si ti dostane i nejakeho navodu, jak dal. pokud jsou takove problemy u deti, tak klidne muzes zacit detskych psychologem - kamaradka tam chodila sama bez ditete, radila se, jak nejlip zvladnout situci kolem ditete, ale vzdycky prisla zrelaxovana i ona ;)
a pokud chlap neni uplny necita (coz asi neni, kdyz jste schopni si spolu uzit vikend), tak se mu ve vhodnem okamziku sver - nemusis hned rikat, ze bys chtela vratit deti. proste mu (pokud mozno klidne, ale naprosto jasne, zadne naznaky) vysvetli, z e jsi na pokraji zhrouceni a potrebujes od nej pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
25.5.16 09:07
@brisco píše:
Mě se teda nezdá, že by si toho měla nějak moc, takhle to funguje v každé druhé domácnosti :nevim:. Spíš bys potřebovala s zklidnit a zamyslet se, co od života opravdu chceš. A na horečky psychického původu nevěřím, bylas u doktora, vzali Ti krev?

kolik toho vis i jejich problemech, ze mas odvahu tak nekoho soudit? mi prijde reseni sikany deti dost velky napor na psychiku. :nevim: nic se clovekam nezamava vic nez strach o dite…

mam dve daleko mensi deti, babicky zadne, starsi autista. jo, jasne z pohledu zvenku - jsem doma, do prace nechodim, mam pani na uklid. a jo i presto se obcas hroutim a mam chut vrazit hlavou do zdi. a vis co - myslim si, ze na to mam uplne pravo a rict mi nekdo, ze toho nemam moc, tak hrozi, ze dostane ranu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
25.5.16 09:16

Zajdi si k psychologovi. Není se čeho být, není se proč stydět. Je to odborník, který pomůže.

Chlapa zapoj, když ne v týdnu (což zase chápu, pokud je od rána do večera v práci, že pak chce mít klid) tak minimálně o víkendu. Ať vezme děti, a jde s nima ven, a ty měj klid.

Máš nějaké svoje koníčky? Cvičení? Co najít si nějaké kamarádky a jednou týdně vypadnout na skleničku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4463
25.5.16 09:25

@Ali-Ali Proč hned tak ostře? To co popsala je podle mě normální stav. Kde vidíš nějaký soud? Můj manžel taky chodí v sedm večer z práce, já pracuju, dítě mám jedno, ve školce, s dysfázií. Takže doma s ní dělám logopedii, do toho jsem těhotná, babičky taky nehlídají…A pořád i to je pro mě normální stav. jako jak jinak by sis to představovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
25.5.16 09:33

Deprese pokud není způsobená disfunkcí orgánů tak je stav mysli. Musíte zase zase myslet jinak. Ne, že je to nuda a na nic. Ale, že je to fajn, že máte čas na děti a nemusíte pracovat od nevidím do nevidím. Atd. Být pozitivnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2154
25.5.16 09:39

@brisco tak samozřejmě, pokud by se objektivně zhodnotilo, kdo co kolik čeho má, třeba někdo jiný má větší problémy, než zakladatelka, viděno zvenku nezaujatým pohledem; ale je to i to tom, že každý je jiný, každý má ty svoje limity někde jinde ;), člověk založený optimisticky nálož starostí zvládá s přehledem, na rozdíl od pesimisty
a zakladatelka nikde nepíše, že je na tom hůř než ostatní, nejhůř na světě atd., také se s nikým nesrovnává, tak proč se srovnávat s ní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4463
25.5.16 09:51

@Ušoplesk já jsem neměla v plánu se s ní srovnávat, to kolegyně-předřečnice s tím začala ;).
Abych to shrnula: ve vytíženosti problém nevidím, horečku psychického původu neznám. Pokud tam nebude zdravotní problém, tak by stálo za to si najít nějaký zájem, koníček, kurz angličtiny, charitativní práci…
Mimochodem šikana hned u dvou dětí je divná. Vysvětlení může být víc. Buď rodiče přehání nebo by děti potřebovaly zapracovat na sebevědomí (třeba kurz juda) nebo bydlí v problémové lokalitě a pak bych se odstěhovala. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
25.5.16 09:53
@Ali-Ali píše:
babicky nespolupracuji a po wellness vikendu chytla jeste vetsi deprese…ja bych misto wellnessu doporucila psychologa. proste se jit nekam vykecat, ale vykecat tak, ze si ti dostane i nejakeho navodu, jak dal. pokud jsou takove problemy u deti, tak klidne muzes zacit detskych psychologem - kamaradka tam chodila sama bez ditete, radila se, jak nejlip zvladnout situci kolem ditete, ale vzdycky prisla zrelaxovana i ona ;)
a pokud chlap neni uplny necita (coz asi neni, kdyz jste schopni si spolu uzit vikend), tak se mu ve vhodnem okamziku sver - nemusis hned rikat, ze bys chtela vratit deti. proste mu (pokud mozno klidne, ale naprosto jasne, zadne naznaky) vysvetli, z e jsi na pokraji zhrouceni a potrebujes od nej pomoc.

s timto naprosto souhlasim. Podle me je to stav, ktery je velmi blizko (neli uz na prahu) psychickeho zhrouceni. Rozhodne bych se vydala nejak pro pomoc k odbornikovi. ne s detmi nebo manzelem, ale se svym stavem.

Ja jsem na tom taky tak, ze mam dve deti, obe ve skolce, resime problemy s ex, resime problemy se zdravim deti apod.

Ale kdyz uz prichazi takovy stav, jako pise zakladatelka, tak proste vrznu deti manzelovi (i pres protesty, taky se jim moc nevenuje, spis narazove) a proste si dovolim se „zhroutit“ a proste lezet v posteli. Necham klidne deti, at po me skacou, ale vsechno ostatni necham na manzelovi. ;) A jde to ;)

Ale v tomto pripade bych rozhodne navstivila psychologa, vypovidat se a dozvedet se nazor odbornika a nezavisleho cloveka.

Moc drzim palce, aby to zakladatelka zvladla :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama