Psychicky na dně - Neurol 1.0 to jistí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 10:41
Psychicky na dně - Neurol 1.0 to jistí

Potřebuji poradit, jsem na dně.
Mám ženu, která má velmi často různé výkyvy nálad. Navštěvuje sice psychiatra, bere léky na nervy ( soc. fóbie) a díky mě chodí do práce na hlavní pracovní poměr, dokonce máme práci v jedné společnosti, ale v jiném patře budovy. V práci je v pohodě, pracovně ji chválí, jsem moc rád.

Problém je jiný, včera jsem poptřeboval dělal přeinstalaco PC ařadu aktualizac na PC a tak jsem to dělal od 22.hod do cca. 2 hod. v noci. Myslel jsem, že žena půjde spát a budu mít na práci klid.
Pořád v noci ke mě chodila a pořád mi něco vyčítala: Jaký jsem, co jsem ji, kdy provedel, i třeba věci 8 let staré a zcela nezvýznamné. V afektu byla zlá na pořád kritizovala mojí rodinu a občas na mě použila slova ty jedem magore, hajzl. J8 jsem jí seřval, ale jen lehce, neboť byl noční klid a nechcui dělat ostudu. Pak jsme měl problém usnout.

Ráno jsem se vzbudil, šel uklízet sníh a zase začalo vše znovu. Ona má prostě povahu, že je skvělá, ale někdy je úplně zlá, věci překručuje a pořád mi něco vyčítá, ačkoliv to jsou věci klidně 5-let staré.

Co mě také moc trápí je, že pořád řeší předemnou nebo dokonce telefonuje se svojí mámou a řeší často moji rodinu či moje příbuzenstvo a občas se nevhodně vyjadřuje.
Je pravda, že já s mojí mámou nemám úplně ideální vztah, s tátou v pohodě a ještě mám 89. letou babičku, která je trochu taková zvláštní a komplikovaná osoba, a el věk je prostě věk. Přemnou na ní narážky: Já ji nemám ráda, to je zlý člověk a často mi to opakuje.

Pokud už mě žena dokáže pořádně vytočit jejími stavy ( viz. Výše) a já se neudržím, tak se naštvu a pak tohom lituji. Vezmu třeba v afektu věc, co mám zrovna u sebe a praštím s ní o zem či ji rozbiju. Tím mě to trochu pomůže a ještě ženě řeknu: Dobře, když si takový, tak já ti ukážu, jak ti zničím moje věci, ať dáš pokoj.
Bohužel jsem jednou praštil mobil o zem a ten se celý zničil, že jsem si musel koupit nový nebo ze vzteky kvůli ní zcela zničil řidičský či občanský průkaz či poškodil brýle.
Teď to už fakt nedělám!!! ( pomohl mi psychiatr, kam jsme kvůli ní zašel)

Moje máma ( 63.let) taky není ideální, ačkoliv je mi 39.let, tak mě třeba ještě na střední škole ( 19.letech) lezla sama do tašky a kontrolovala učení do školy, pořád mi nutila nosit určité oblečení, že je třeba venku zima, ačkoliv mě nebyla. Každý musí podle sebe, jak se cítí. Už jsem to mojí mámě také říkal, ale vše bez úspěchu. Dokonce to lehce dělá i teď, když jsem dospělý. Babička to je něco podobného, vše sleduje a do všeho se mě plete. Velmi často mi volá na mobil, když jsem jí říkal, že jí budu volat jen já, tak bez úspěchu. Táta ( její syn) se jí ještě zastává, neboť chce mít klid od obou žen.
Táta je v pohodě, tomu je to vše jedno a když mu něco sdělím, tak řekne. Já nevím, zeptej se mámy a nepomůženic, nechce se plést.

Já jsem takový klidný typ, že se v žádném případě nesnažím pořád probírat mezilidské vztahy, spory, nekoho pořád kritizovat a řešit a takováý věci jsou mi jedno.

Mám raději jiné zájmy jako jsou třeba vlaky, počítač, knížku, hudbu, rádio a pokecám s někím o technice, telefonech atd.

Už jsem byl osobně i u psychiatra, které mě napsal Neurol 1.0 kvůli zklidnění. Je hrozné, když všechny ty ženy stojí proti mně a já pak nevím, kudy kam. Jsem v bludném kruhu.

Dnes ráno jsem si vzal už 3 tablety Neurolu 1.0 ( to nebylo pravidelně) a je mi teď všechno jedno, ulevilo se mi a chci to včerejšímnoc zaspat. Běžně+ beru Neurol 1.0 - max. 1× denně večer.

Osobně vím, že jsem ve složité situaci, co mi nejvíce vadí, jsou časté narážky mé ženy na moji rodinu. Třeba žena řekne: Už ti zase volá na blbá bába neno mi žena nevěří, je žárlivá, má strach, zda si nepíšu ořes soc. sítě s nikým jiným apod.

Já jsem proti její rodině nikdy nic neměl a vůbec to s mými rodiči neřeším a je mi to jedno. Ženy rodina taky co zaslechnu ( z ženy telefonátu) řěší jejich příbuzenstvo a kritizuje je, jak jsou špatný a mě už to rozčiluje a zároveň je mi to jedno.

Jsem někdy úplně na dně, nejradši bych někam utekl a popovídal s někým, kdo mi rozumí.
Když je žena v práci v pohodě, ale jednou za čas přijdou takové strašé útoky od ní, že bych jí nejradši vykopnul pryč. Řadu věcí překrucuje a pak si to vykládá jinak.

Pak jsou dny, kdy je zase klid a pohoda a pak se to zase opakuje.

Příklad:
a) S tátou jsem jel vlakem z Prahy a žena jela taky, ale opravdu oba jsem jí neviděli, neboť vlak byl velký. Ona, když vystupovala, tak pak volala a ještě 14 dnů mě vyčítala, že jsem ji museli vidět, že jsme to udělali schválně. Já říkám,. že ne a ona tvrdí opak, že museli a opakuje to dokola.

1. Koupil jsem jí v obchodě kytičku, ale nevšimnul jsem si a doma byla naštvaná, že na ní šetřím, že jsem jí dal levnou kyrtky a nelíbíse jí. Ty jsi takováý škrt, takový ksindl, že jsi mohl koupit kytičku, třeba za 300 Kč a ne takový koště.
  1. Nebo, že jsem jí dal na vánoce levný dárek ( peníze za cca. 3 000 Kč, aby si něco koupila dle svého. Ona to porovnála s kolegyně z práce, že jim dá manžel více a já ni šetřím.
  1. Nebo třeba řekne, já jsem se ti nikdy nelíbila, tobě se líbímněkdo jiný, ať ti třeba ta tvoje černovlasá sousedka pere, kdyý ji obdivuješ. ( což není pravda, jen si ní prohodím občas pár slov na chodbě o počasí atd, jinak nic víc) Ještě dodá, takovou má plavou pleť, jako polocikánka, to ty miluješ.

Je pravda, že jsme šetřivý typ, ale mám vlastní byt ( před svatbou), kde mi na provoz služeb ( fond oprtav, elektřina, voda, teplo) nedá ani korunu a plánuji nové lino na chodbě, v koupelně, dveře do sklepa atd.
Pak občas vykládá své mámě ( občas zaslechnu v telefonu, jak jsem hrozný a občas i naše rodina) Mě by to nikdy naopak nenapadlo, to udělat obráceně. Jsme takový typ, že si nechávám, hodně věcí líbit, ale už začínám být tvrdší.

Moc se omlouvám za delší text a přeji hezký sněžní den.
Tady sněží, to letošní zimu ještě nebylo.

Kdo chce může mě psolat email a můžeme si o tom někdy napsat.

Reakce:
Ou
Kelišová 6330 příspěvků 03.02.19 10:51

Nechceš dělat to co dělá tvoje žena - tedy stěžovat si na ni jiným lidem. Natož cizím ženským. Jednak ti to moc nepomůže a druhak to je stejně nefér, jako když si ona stěžuje na tebe. A řešení to nepomůže, jen to víc vyhloubí příkopy mezi vámi.

Vstupte oba do párové psychoterapie a naučte se komunikovat tak, abyste se vzájmně neustále z něčeho neboviňovali. Věřím, že je to pro tebe velmi náročné a únavné a tvoje žena je poněkud pasivně agresivní.

Pro začátek projdi tuhle knížku - je to docela užitečný návod, jak komunikovat o vlastních potřebách, aby zároveň člověk tomu druhému tím nepodsouval pocity viny, ohrožení a podobně.

https://uloz.to/!FuiyEcWo4/ne­nasilna-komunikace-ocr-pdf

Rozhlas dokonce natočil docela prima dokument jak to vypadá na takovém kurzu nenásilné komunikace https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

Základní výhodou toho, když začneš měnit svoje vzorce chování a komunikace, tak i tvé ženě nezbude nic jiného, než reagovat jinak, než v těch vyběhaných kolejích, co máte.

držím palce.

Halamka
Závislačka 3883 příspěvků 03.02.19 10:54

Mě jen napadá, proč si člověk otravuje život někým, kdo asi jiný nebude? Děti jsem tam nepostřehla, tak mi řekni alespoň jeden rozumný důvod, proč jste spolu? Abyste oba skončili na praskach? Fakt tomuto nerozumím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 10:54

Zajdi k psychologovi a psychiatrovi. V tvém případě by byla dobrá dlouhobá psychoterapie. Neurol je vysoce návykový, nelze brát dlouhodobě. Oba dva jste nemocní a už to nedáváte. Máte děti? Pokud ne, tak pro oba bude lepší, když budete žít každý sám. Uleví se Vám oboum.

ka2ka
Extra třída :D 13771 příspěvků 03.02.19 10:54

ty už jsi tu psal ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 10:59

A ještě svoje soukromí probírej pouze s odborníkem. Hledat v tomto případě na vypovídání další ženy je cesta do pekel. Budeš na tom ještě hůře než teď a dostaneš se do situace, ve které nechceš být.

Ou
Kelišová 6330 příspěvků 03.02.19 11:01
@Halamka píše:
Mě jen napadá, proč si člověk otravuje život někým, kdo asi jiný nebude? Děti jsem tam nepostřehla, tak mi řekni alespoň jeden rozumný důvod, proč jste spolu? Abyste oba skončili na praskach? Fakt tomuto nerozumím.

tak jako voni se můžou mít rádi i lidi, co nejsou zrovna dokonalí.

Nehledě na to, že manželé si slibují věrnost v dobrém i zlém, ve zdraví i v nemoci - a zakladatel si zrovna vyžírá to zlé a tu nemoc.

A na problémy okolo poruch úzkosti a nálady jsou řešení - je to kombinace psychoterapie a medikace. Podle toho, co se tu píše, tak jeho žena využívá jen tu medikaci, což pomáhá aby se necítila úplně zničeně, ale psychoterapie dost chybí a ta právě může přinést dost podstatné změny.

Černá vdova
Extra třída :D 11643 příspěvků 03.02.19 11:19

Jaké procento je toho, kdy je žena v pohodě a jaké, kdy v pohodě není? Já bych v tomhle nežila. Psychicky labilní je od začátku vztahu nebo se něco stalo během vztahu?

Ty se zamysli nad tím, jestli rozbíjení věcí je dobré odreagování se. Jak se na to tváří žena? Nebojí se Tě? Já bych se Tě teda bála a při druhé rozbité věci bychom šli od sebe.
Já nemám moc pochopení pro takové scénky. Bála bych se, že příště místo mobilu natáhneš jednu mně. :think:

Příspěvek upraven 03.02.19 v 11:22

Kazimíra Olejovka
Kecalka 374 příspěvků 03.02.19 11:20

Proč tvé první kroky vedli do ordinace psychiatra? Koukej nastoupit na psychoterapii - ideálně párovou, ale asi u ženy s tím úspěch moc mít nebudeš. Můžeš na terapii chodit kldině sám. Chybu nevidím na tvé straně, spíš by měla ona začít na psychoterapii docházet.

Tvůj příspěvek se mi četl blbě - jakoby to psal můj manžel :mrgreen: . Ale můj manžel také věděl, proč taková jsem a já na terapii začala sama chodit. Pramenilo to z dětství, sebepoškozování, pokusy o sebevraždu…

Ono to vypadá, že je fakt nána, co si tě nezaslouží, ale do hlavy ji nevidíš. Já taková nebyla, rozjelo se mi to od porodu. Chovala jsem se jako tvoje žena, pak jsem tajně plakala a řezala se do ruky, protože jsme věděla, že jsem někomu ublížila a byla zlá. Chtěla jsem skočit pod vlak, měla jsem vyhlídlé místo, byla by to jistota…u těch kolejí jsem si vzpomněla na malého syna, kterého mám doma a říkala jsem si, že bych mu ublížila, jako ubližuju všem kolem sebe.

Manžel měl o mě obrovský strach, ale on je takový uzavřený a není moc vnímavý, co se mu vyloženě neřekne, to nevydedukuje z chování. Hodně věcí, co jsem dělala nevěděl. Ale i tak ho to všechno trápilo. Držel se a vydržel, teď jsem to já, kdo je duševně silnější a drží nás nad vodou.

Myslím, že tě miluje, jen potřebuje pomoc a neumí si o ní říct.

Klidně napiš SZ. Znám skvělopu psychoterapeutku v Praze, kdyby jsi chtěl.

Černá vdova
Extra třída :D 11643 příspěvků 03.02.19 11:21

Halamka
Závislačka 3883 příspěvků 03.02.19 11:29

@Ou nemyslím dokonalost. Opravdu mě zajímá, proč dva, kteří mají problémy a nevyužijí možnosti na nápravu, jsou spolu. Přijde mi to jako když stojí v bahně a vyčítají si, že stojí v bahně. Nevím, jak to popsat. Jestli je nějakým zvláštním způsobem uspokojuje být v takovém stavu? Jestli si na to tolik navykli, že se boji co by bylo kdyby se situace změnila? Já byla taky pár let v bahně a muselo se to zacit projevovat na mem zdraví, abych si uvědomila, že je to šílenost a že musím já se zacit hrabat ven. A ten druhý buď udělá totéž nebo v bahně zůstane, ale už sám. A do dnes hledam odpověď, proč mi tak dlouho trvalo si to všechno uvědomit? A proto i možná reaguji tak rezolutně, protože si myslím, že setrvávání a myšlení, že se to samo změní, je špatně.

Ou
Kelišová 6330 příspěvků 03.02.19 12:10

@Halamka no tak jaksi jsou ještě před tím, než si to uvědomili oba dva - sama zjevně tušíš, kolik práce a odvahy to dá začít se měnit.

Trvá to tak dlouho, protože člověk není ochoten opouštět vzorce, které ještě nějak fungují, dokud není úplně v háji a nemusí si přiznat, že to fakt dál už nepůjde.

Známé peklo je vždy bezpečnější, než nejistota změny. To je víceméně základ lidské psychiky.

Nehledě na to, že kdyby zakladatel teď jen tak odtančil se slovy - mám tě dost, chováš se nesnesitelně, tak by si témě jistě našel další přítelkyni, která by dříve či později vlastně začala být naprosto stejná - protože téma by se současnou ženou nedořešil, nezměnil se, reagoval by v podobných situacích podobně.

Halamka
Závislačka 3883 příspěvků 03.02.19 12:38

@Ou díky :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 11:50

Moc děkuji, určitě se na knížku a dokument na stanici ČRo3 Vltava podívám.

pavelka777
Povídálka 14 příspěvků 05.02.19 11:59
@Halamka píše:

Zdravím a moc děkuji za odpověď.
Děti nemáme, dříve jsme se o ně pokoušeli, ale nějak se nedařilo.

Ano, je pravda, že si otravuji život. Stále doufám, že se to zlepší, ale dochází mi, že asi ne.
Moje žena dochází teď od ledna nově na psychoterapii k psycholožce. Tak tam také zajdu a proberu s ní tyto záležitosti.
Opravdu uvažuji, že nebudeme spolu, protože mi takový vztah nic nepřináší.

Na druhou stranu vím, že jsem měl dříve dost problémy se seznamováním, ale zase je blbost být s někým, když to nikam nevede.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >