Psychicky na dně. Už nemůžu dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 18:59
Psychicky na dně. Už nemůžu dál

Hodně dlouho jsem uvažovala jestli se někomu svěřit. Respektivě někam protože víceméně nemám za kým jít.
Ach jo, kde začít.
Začalo to v mých 12 letech. Táta přišel s tím že od nás odchází. Vždycky jsem si říkavala, že naši jsou dokonalý pár a že se nikdy nerozvedou. No a teď to bylo tady. Můj milovaný taťka nás opouští. Hodně jsem z toho byla špatná. Ale snažila jsem se být silná Taťka se odstěhoval ale ne nadlouho. Brzy se vrátil a tohle se opakovalo asi ještě 3. Když mi bylo asi 15 mamka podala žádost o rozvod, taky to na ní bylo hodně. A pak všechno začalo, komunikovali spolu jen skrze mě. Nadávali si a podobně. A já to schytávala ze všech stran. V té době si můj bratr dotáhl dom svojí přítelkyni. Mamka se na ní upnula a z nní se stala její druhá dcera a já šla bokem. Semnou komunikovala pouze, když zase taťka vyváděl. V té době už jsem měla přítele. ale ten byl v týdnu pryč. Takže jsem neměla za kým jít, koho obejmout, komu se svěřit. Brácha mě začal nenávidět a dělal mi peklo i se svou úžasnou přítelkyní. Mamka semnou komunikovala pouze když chtěla a taťka vždycky nadával na mamku. Já neměla za kým jít. Když jsem se svěřila mamce, jalk to citím, tak mi jedna přistála. že si vymýšlím kraviny. Bohužel jsem neměla za kým jjít. Takhle jsem trpěla asi 2 roky. KDyž přítel přišel s tím že si mě vezme k sobě. Odstěhovali jsme se na byt. Brácha se s přítelkyyní rozešel a omluvil se mi i s mamkou. Taťka si asi před rokem našel novou rodinu a mě už nekontaktuje vůbec. Před tím když se situace uklidnila, jsem byla zase jeho dcera. Ale teď má novou rodinu, kterou si našel a dceru vidí jinde (není jeho biologická). Mamka si nyní našla přítele a mě se už taky neozve, jen když něco potřebuje a přítel už nic z mojí rodiny nechce slyšet.
Já vím, jsem teď dospěla, ale to přeci neznamená, že rodiče přestávají být rodiči. Cítím se strašně sama, na pokraji svých sil a už se cítím, že svůj život nedokažu zvládnout. Nedokážu být šťastná. Nemám nikoho za kým jít. Během téhle etapy jsem se uzavřela do sebe a kamarády jsem ztratila. a rodinu žádnou nemám Já už opravdu nevím. Nevím co dělat. :( Potřebovala jsem se už svěřit, protože to v sobě dusím tolik let.
(za chyby se omlouvám)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8579 příspěvků 22.04.19 19:05

Kolik ti je? Kde bydlis? Napis prosim jeste par slov o sobe, jak zijes nyni :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 19:07

@Kotatko03 je mi 20 let. Bydlím s přítelem pořád v bytě. Mám 2 psy na které jsem doslova upnutá. Jinak asi nic podstatného

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 19:10

@Kotatko03 rodiče semnou nadále nekomunikují, jen když něco potřebuji. Oba mají nové rodiny a já jsem páté kolo u vozu. Jezdí na dovolenou i s bratrem a jeho přítelkyní (je mu 22) taťka se svojí novou rodinou. Své nové nevlastní dceři říká cvrcku (vždycky tak říkal mě) a říká to u před ní

Kotatko03
Echt Kelišová 8579 příspěvků 22.04.19 19:17
@Anonymní píše:
@Kotatko03 je mi 20 let. Bydlím s přítelem pořád v bytě. Mám 2 psy na které jsem doslova upnutá. Jinak asi nic podstatného

Dobre. Vim, ze je to velmi tezke, ale zkus se na to podivat trochu jinak. Mas pritele, bydlite spolu, vzdyt nyni jste hlavne vy dva rodina :andel: tvoji rodice zustanou tvymi rodici navzdy, ALE zase je potreba zvazit, jestli ten vztah s nimi chces udrzet za kazdou cenu a nebo ne. Bude to velmi tezke, ale ja bych vztah s nimi (mamou i tatou) omezila, mozna i na nejakou dobu uplne utnula. Bud se proberou a nebo ne. Ber to tak, ze je nejaka minulost, neco bylo, ale uz neni. Zijeme ted a tady. Mas partnera, ktery te miluje, uzivej si toho. Je ti 20 let, chodis do prace nebo studujes? Co tvuj partner? Muzete cestovat, venovat se konickum, zabave…
Dalsi moznost kterou mas je zacit chodit k psychologovi, at ti s tim pomuze on, ale osobne bych nejdrive zkusila sama zalracovat na sobe…venovat se sobe, partnerovi, zabave, proste cokoliv, hlavne se zabavit a zacit fungovat :hug:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 481 příspěvků 22.04.19 19:17

Mám už vlastní rodinu, ale prožívám to samé. Otec alkoholik a násilník, s matkou vztahy špatné (vychovávala mě babička). Následky násilí v rodině si ponesu celý život. Sestra mi mnohé vyčítá, když se mi narodilo první dítě, dohnala mě spolu s matkou do stavů, kdy jsem se sebepoškozovala a chtěla se i zabít.

Dnes se nikomu z rodiny nesvěřuju, nikoho nezajímám a vztahy se už nikdy nesrovnají, mrzí mě to, několik příbuzných již zemřelo a mě se stýská. Můj otec odkázal dům, ve kterém jsem vyrůstala nové paní, má konečně syna, i když nevlastního a já trpím obrovskou ztrátou - nechci majetek, peníze, ale mít možnost se vrátit domů a cítit ty známé vůně a slyšet praskání parket a vrzání dveří..

Pomohla mi psychoterapie, ale trvalo to skoro 6 let, než jsme se dala pořádně do kupy. Byl to těžký boj plný bolesti, slz a chuti to vzdát definitivně. Mám sice manžela, ale ten má svých problémů dost a ačkoli mi býval oporou, dnes mě považuje za silnou osobnost…a já bych ještě někdy potřebovala jeho útěchu - je to typická bábovka.

Tobě radím psychoterapii. A běž někam ven, do lesa, na pole…dřepni si na zem a plakej…hodně nahlas…bude tě bolet celá hruď, možná nebudeš moct popadnout dech, ale vyřvi to ze sebe…všechno to zlé musí ven. Ty jsi fajn, jen osud ti přichystal těžký start - je na tobě jak se s tím popereš, ale nejsi sama - můžeš mi napsat do zpráv - nebo najdi odborníka, kterému vše povíš, uleví se ti a postupně začnete pracovat na tvé obnově. :kytka: :mavam:

Kotatko03
Echt Kelišová 8579 příspěvků 22.04.19 19:20
@Anonymní píše:
@Kotatko03 rodiče semnou nadále nekomunikují, jen když něco potřebuji. Oba mají nové rodiny a já jsem páté kolo u vozu. Jezdí na dovolenou i s bratrem a jeho přítelkyní (je mu 22) taťka se svojí novou rodinou. Své nové nevlastní dceři říká cvrcku (vždycky tak říkal mě) a říká to u před ní

Chapu, je ti to lito, ale opakuji: i ty uz mas svoji rodinu :-) vim, ze to hodne boli, ale trochu mam pocit, ze se…nevim jak to napsat…„bojis, nechces“ osamostatnit..? Je to mozne? :-) vis co, ono nutit nikoho do niceho nemuzes, i kdybys sebe vic chtela. Muzes Vasim rict: vadi mi to a to, mrzi me to a to..,.a uvidis reakci, ale v zivote prichazeji bphuzel i chvile, kdy se musime smiriti s tim, co se nam nelibi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 19:24

@Kotatko03 v práci jsem musela skončit. Otěhotněla jsem a následně potratila, což mě dostalo na úplný dno. Přítel má i svoji rodinu kam často chodi a pro mě je těžké je vidět jako šťastnou rodinu. Mě v lásce nemají, odsoudili mě, kvůli rozvodu rodičů. @Kazimíra Olejovka chodím na procházky každý den. Chytne mě to vždycky. Jenže 8 let trpím a já to nedokážu jen tak. Nedokážu zahodit rodinu. To co se ti stalo mě taky ko. Mrzí :'(

Kotatko03
Echt Kelišová 8579 příspěvků 22.04.19 19:27
@Anonymní píše:
@Kotatko03 v práci jsem musela skončit. Otěhotněla jsem a následně potratila, což mě dostalo na úplný dno. Přítel má i svoji rodinu kam často chodi a pro mě je těžké je vidět jako šťastnou rodinu. Mě v lásce nemají, odsoudili mě, kvůli rozvodu rodičů. @Kazimíra Olejovka chodím na procházky každý den. Chytne mě to vždycky. Jenže 8 let trpím a já to nedokážu jen tak. Nedokážu zahodit rodinu. To co se ti stalo mě taky ko. Mrzí :'(

to je mi lito :hug: jak te tak ctu, asi opravdu budes potrebovat pomoc odbornika, hned zitra by si hyhledala psychology v okoli, zajistila si zadanku a zacala to resit :andel:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 19:31

@Kotatko03 já jsem nechtěla otravovat psychology :/ mám k tomu určitý odstup. Nevím proč

Kotatko03
Echt Kelišová 8579 příspěvků 22.04.19 19:35
@Anonymní píše:
@Kotatko03 já jsem nechtěla otravovat psychology :/ mám k tomu určitý odstup. Nevím proč

Ale ty je neotravujes, oni jsou tu prave proto, aby ti pomohli. Lidska psychika je velmi slozita a ne vzdy si dokazeme sami poradit. Spise je obcas problem, najit vhodneho psychologa, kazdy pracuje jinak. Ja jsem o 2 roky starsi nez ty a u psychologa jsem byla jiz nekolikrat, vzdy slo o jednorazove schuzky, ale jsem presvedcena o tom, ze kdybych mela vaznejsi problem, jdu znova a vubec o tom nepremyslim.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 22.04.19 19:37
@Anonymní píše:
@Kotatko03 já jsem nechtěla otravovat psychology :/ mám k tomu určitý odstup. Nevím proč

Fakt by si neotravovala. Ano - je to nezvyklé jít za cizám člověkem a hodinu s ním mluvit o sobě. Ale psychoterapie vážně pomáhá. Nejsi blázen, jen si v sobě nosíš staré, hnisající rány, které je potřeba najít, vyčistit a dovolit jim se uzdravit. A s průvodcem, který nemá jiné úmysly, než se tu hodinu soustředit na tebe a tvoji psyché to jde daleko lépe, než vlastními silami.

Být tebou, tak bych začala s terapeutkou ženou a až proces začne stagnovat (nejdříve po několika měsících, ale klidně po roce), tak si najít terapeuta muže, aby ses vyrovnala i s otcem. Ale začni se ženou, bude to jednodušší na základní srovnání se se sebou samotnou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 19:41

@Kotatko03 @Ou asi máte pravdu holky. Snad se do toho dokopu. Protože já už někdy opravdu viděla jen to jediné východisko. A pak jsem si vždycky řekla, že tu mám svoje pejsanky, které bych nemohla opustit. Ach jo, je to strašně těžké :'(

Kotatko03
Echt Kelišová 8579 příspěvků 22.04.19 19:44
@Anonymní píše:
@Kotatko03 @Ou asi máte pravdu holky. Snad se do toho dokopu. Protože já už někdy opravdu viděla jen to jediné východisko. A pak jsem si vždycky řekla, že tu mám svoje pejsanky, které bych nemohla opustit. Ach jo, je to strašně těžké :'(

copak pejsanky, ale hlavne tu mas CHLAPA, ktery te miluje, vzal te k sobe ve chvili, kdy videl, ze doma je to pro tebe naprosto nevhodne, podal ti pomocnou ruku a dal ti domov. :andel:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 19:47

@Kotatko03 máš pravdu. A za chvíli s námi bude snad i miminko

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama