Psychicky nezvládám nespavost syna

Anonymní
19.4.16 02:08

Psychicky nezvladam nespavost syna.

Ahoj vsem. Jsem uz uplne zoufala a s nervama doslova v kyblu.

Je to asi trictvrte roku, co se zvrtlo spani ted temer dvouleteho syna.

Pres den odmita spat, uspavam ho pravidelne skoro az do pulnoci a po dvou az ctyrwch hodinach se budi, krici a nespi. Chce si hrat a jakmile je tma, tak silene knuci. Vetsinou se budi kolem treti rano a cca do 6 az sedmi je vzhuru a pak cca do 9 spi. Takhle skoro kazdy den. Ze zacatku jse ho por s d konejsila a uspavala, ale ted uz jsem z toho tak psychicky na dne, ze jakmile se vzbudi, mam nekontrolovatrlne zachvaty vzteku a jsem schopna na nej jen kricet.
Vim, ze bych mu neublizila, ale desi me, ze se na nej tak zlobim, ze mam chut byt jen zla. Nespala jsem, ani nepamatuju. Jsem porad uplne na dne a nechapu, proc nespi.
Uz vazne nevim, co mam delat. S muzem se porsd hadame, jsme oba desne nevyspali a nevime si y tim rady.

Mate nekdo podobnou zkusenost? Jsem zralá na psychiatra

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4712
19.4.16 02:39

To se ti nedivím! Co zkusit nejaka homeopatika? Me se taky děti v noci budily a 2 hodiny strasily, ale to bylo cca okolo 1 roku. A tak sileny jak píšeš to se spaním rozhodne nebylo.
Hlídání nemáte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
19.4.16 03:22

Mě přijde, že je přetažený, proto nemůže do půlnoci zabrat a spánek je přerušovaný. Uspáváš ho až do půlnoci proč? Dej ho spát v 8-9h, přečti pohádku, dej mu pusu, plyšáka, zhasni a odejdi. Jestli se bojí tmy, tak noční světýlko. Pokud vyleze, zahnat zpátky do postele. Když nepovolíš, do týdne bude usínat v rozumnou dobu(což půlnoc u dvouleťáka není).
Ráno pokud se vzbudí v 7,už ho nedávat spát, max po obědě, když se mu bude spát.
Utvoř mu režim a na něm trvej. Křikem se to zhoršuje, vše v klidu a on se za pár dní taky zklidní, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37158
19.4.16 06:14

Kolik mu je?

Co popisujes, je desny, vim, ze ponekolikate probuzeny clovek v noci uz by kolikrat dal tomu decku nejradej facku.

Je tedy cas neco zmenit?
Estivilova metoda se ma pouzivat tehdy, pokud nejsi se stavajicjm stavem spokojena, protoze je to metoda neprijemna zejmena pro rodice.

Knihy o spani radi, pokud se dite budi brzo rano, nenechat ho dospavat, jakmile se samo unavi. Takze teoreticky, pokud se vzbudi ve tri rano, mela bys ho hlavne nedavat spat v tech 6, ale vydrzet do doby, kdy si predstavujes sama, ze by mel idelane jit spat. Treba do deseti. To samozrejme 1) je od tebe masochismus, protoze se tesis, ze odpadne a sama si dachnes 2) to urcite napoprve nevydrzi, ale postupne ho natahnes. U nas to nefunguje hned, prvni vysledky jsou znat za takove 3 dny.

No a vecer - klasika estivil.
Nejlepsi, kdyz to udela tatinek a tebe posle s kamaradkama do kina.

Hele ber to, ze to je pro jeho dobro. Ani jemu tento denni rytmus nesvedci a dale mu nesvedci, kdyz se o nej stara prudna matka a vyrazne nevyspala matka je pro nej dokonce nebezpecna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
536
19.4.16 06:37

Jsou to mali teroristi, ale tohle už je moc, to by každý odpadl..jak radi holky, nastavit režim, hlavně nepovolit, byt nekompromisní..mam taky skoro dvouletaka, nam estvill pomohl, večery s manželem jsou super věc :palec: maly je i celkove klidnější a dokonce se na haji těši! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1854
19.4.16 06:40

Souhlasim s @Pudloslava . Nastolit rezim a ten dodrzovat. Jsou deti, ktere to k zivotu potrebuji.
Mne se osvedcilo v noci delat, ze spim a nereagovat. Dam mliko, pustim ukolebavku a delam, ze spim. Vecer mame taky usinaci ritual stejny a ve stejnou dobu. V pokoji sviti tlumene svetlo. Dulezite je i spani pres den. Mala pokud spi pres den malo, i nocni spanek je horsi. Zkus treba i detske caje bylinkove na zklidneni a dobry spanek. Urcite se to nepovede ze dne na den, ale kdyz vytrvas, bude to balzam pro vsechny. Drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marie432875
19.4.16 07:00

Ja bych mu (ke všem již zmíněným metodám) zkusila situaci i vysvětlit - ve dvou letech uz by to mel pochopit. Vysvětlovat, proč musi spat, ze ty jsi z toho unavená a nešťastná, proste aby věděl proč ho ucis spat podle režimu a proč to tak musi byt. Neříkám ze vysvětlování je samospasne, ale myslím ze přistupovat k dětem jako k partakum uz od malička nic nepokazi…

• Citovat
  • Nahlásit
lucenka
19.4.16 07:08

Spí sám? Kluk měl v tomhle období noční můry, bál se ve tmě sám v pokoji. Pomohlo přestěhování k nám do postele.

• Citovat
  • Nahlásit
103
19.4.16 07:21

Dávno jsi mela byt u lékaře a brát léky na to existuje záchvaty vzteku. Tvůj muž se na tom podili taky, když Te není schopen vystřídat, když vidíte, jak se k malý mu chováš. Pokud sve chování nezvládá s, Okamzite k psychiatrovi, to dite je chudák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
19.4.16 08:00

@seasea Tady asi léky nepomůžou, záchvaty vzteku z nevyspáni jsou zcela normální, vždyť spánková deprivace byla používaná jako mučení.
Jinak bych doporučila na víkend předat synka manželovi a jet se někam do klidu pořádně dospat a pak zkusit nastavit režim. Držím palce, ať malý spí co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
19.4.16 08:09

Myslim, ze maly je stejne zoufaly jako ty, stejne jako ty nespi a on toho spanku jeste potrebuje vic jak ty.

zavedla bych pres den povinny odpocinek - jestli nechce spat, at nespi, ale odpociva - tzn. zadna televize, zadne behani, byt v postylce, dat mu tam treba knizky, plysaka, povidat si s nim. Samozrejme zpocatku bude protestovat a zdrhat, ale vratit ho treba stokrat a za par dni si zvykne.
vecer rezim uz nekdy treba od 6 - ve stejnou dobu jidlo, ve stejnou dobu koupel, doma klid (zadna tv, navstevy atd.), pomalu zklidnovat, mluvit tiseji, po veceri ztlumit svetlo atd.
Deti nekdy neumi zpomalit, musi se to naucit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
730
19.4.16 08:18

Také mam dvouleťáka.. cca před 2 měsíci mel období, kdy sel spat v 8 a v 1 byl už vzhůru s tim, že usnul až v 6 na hodinku. Vynucoval si mou pozornost. Ale nechtěl se chovat, mazlit, nechtěl abych mu zpívala, Broukala, hladila ho, chtěl si prostě hrát. Dělal to tak každou noc, já byla také na odpadnutí. Mimochodem přes den nespí od roka.
Reseni bylo, že když se v noci probudil, tak jsem ho nechala chvilku knucet, po chvilce za nim šla a zapla mu usinacka. Tak se to opakovalo třeba 10×, ale hlavně jsem ho nevytahovala z postýlky. Po pár nocích se už neprobouzel:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
19.4.16 08:21

Mám podobnou zkušenost a naprosto tě chápu, ale u miminka. Syn se mi jako kojenec budíval po 20 min., takže za noc třeba 12× vzhůru víc než 3/4 roku. A nechci ani psát, co mě napadalo, že mu udělám… :oops: :( S mužem taky na rozvod, ale to bylo ze vzájemného zoufalství :mrgreen:
Na tvém místě bych nasadila Estivilovu metodu. Tento stav vaší rodině nevyhovuje a nemáte co ztratit, kluk je velkej a zvládne to.
Ještě mě napadlo, nepije třeba hodně kakaa? Nemá větší přísun sladkého?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69425
19.4.16 08:39
@Anonymní píše:
Ahoj vsem. Jsem uz uplne zoufala a s nervama doslova v kyblu.

Je to asi trictvrte roku, co se zvrtlo spani ted temer dvouleteho syna.

Pres den odmita spat, uspavam ho pravidelne skoro az do pulnoci a po dvou az ctyrwch hodinach se budi, krici a nespi. Chce si hrat a jakmile je tma, tak silene knuci. Vetsinou se budi kolem treti rano a cca do 6 az sedmi je vzhuru a pak cca do 9 spi. Takhle skoro kazdy den. Ze zacatku jse ho por s d konejsila a uspavala, ale ted uz jsem z toho tak psychicky na dne, ze jakmile se vzbudi, mam nekontrolovatrlne zachvaty vzteku a jsem schopna na nej jen kricet.
Vim, ze bych mu neublizila, ale desi me, ze se na nej tak zlobim, ze mam chut byt jen zla. Nespala jsem, ani nepamatuju. Jsem porad uplne na dne a nechapu, proc nespi.
Uz vazne nevim, co mam delat. S muzem se porsd hadame, jsme oba desne nevyspali a nevime si y tim rady.

Mate nekdo podobnou zkusenost? Jsem zralá na psychiatra

Ma vlastni pokoj? Co rozsvitit lampicku, dat v 8 do postele, precist pohadku a nechat ho tam i za cenu jekotu :nevim: to stejne odpoledne po obede, bud usne nebo ne, ale zvykne si na rezim. V noci s nim vstavas a hrajete si nebo co? Chce to ten rezim, mam teda mladsi dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69425
19.4.16 08:40
@klenice píše:
Mám podobnou zkušenost a naprosto tě chápu, ale u miminka. Syn se mi jako kojenec budíval po 20 min., takže za noc třeba 12× vzhůru víc než 3/4 roku. A nechci ani psát, co mě napadalo, že mu udělám… :oops: :( S mužem taky na rozvod, ale to bylo ze vzájemného zoufalství :mrgreen:
Na tvém místě bych nasadila Estivilovu metodu. Tento stav vaší rodině nevyhovuje a nemáte co ztratit, kluk je velkej a zvládne to.
Ještě mě napadlo, nepije třeba hodně kakaa? Nemá větší přísun sladkého?

Dobry dotaz - jak se stravuje pres den a hlavne pred spanim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat