Psychický teror ze strany partnera?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
18.11.21 13:06

Psychický teror že strany partnera?

Ahoj holky,
Chtěla bych poprosit o pohledy z více stran.
Je mi devatenáct, s partnerem (ten je starší o 2 roky) jsme spolu asi 1,5-2 roky.
Od začátku to rozhodně nebyla láska jako trám, avšak to byl jediný chlap, kterého jsem dlouhodobě dokázala snést, bylo mi s ním fajn. Uháněl mě dlouho, snažil se. V hlavě mi proběhlo jisté tušení, že je to konečně ten člověk s kterým zůstanu až do smrti (bylo moje přání někoho takového najít už od dětství, protože jsem jeden super vztah viděla doma u rodičů). Čas plynul, na jaře jsme spolu, ještě při škole, začali podnikat. O prázdninách se spolu odstěhovali do pronajatého domečku. Práce je ale sezónní, takže jsme končili necelý měsíc zpět.
Již od začátku ale pociťuji z jeho strany velký psychický nátlak. Posledního asi třečtvrtě roku je to takový extrém, že se necítím v pořádku většinu času. Vyčítá mi úplně vše. Že nemám ještě najitou práci přes zimu-je mi schopný připomenout několikrát denně. Přitom on sám též ještě žádnou nemá. Jaký je doma bordel mám na talíři dnes a denně. Ale sám od sebe mi nepomůže, i když jsme doma spolu. Vyčítá mi věci, co sám nedělá. Staví se na stranu druhých.
Naše společné peníze má pod dohledem on. Cokoli si beru, píšu na lísteček vedle, aby v tom byl přehled. Tak jsem nedávno dostala výčet za uplynulé asi 4 měsíce, co že si dovoluji tolik utrácet. Byl na mě hnusný a sprostý. Přitom jsem za ty peníze nakupoval potraviny a věci do domácnosti. Já sama jsem ale od něho nikdy neviděla přesný výpis peněz z jeho strany.
Neustále mi říká, že jsem budižkničemu, jak jsem neschopná a nemožná. A mě už to přestává bavit. Dnes když měl ráno znova takový výrok.. zatím jsem hlášená na úřadu práce, měla jsem termín 16.11., ale zapomněla jsem na to (protože jsem měla v hlavě datum 17.11.-toho dne ráno jsem tam volala, avšak marně, jelikož byl svátek)…tak jsem si vyslechla, jaká jsem neschopná, že nic si nedokážu zařídit sama atd. Přitom bylo ráno, měla jsem v plánu jim tam zavolat po snídani+jsem předešlý den psala e-mail na který jsem dostala termín (o termínu jsem se dozvěděla později až po telefónátu). Po tomto jsem se rozbrečela a zeptala se ho, proč má stále tendenci (nejen) mě urážet a ponižovat, když ani já sama jemu nic takového nedělám. Dostalo se mi odpovědi, že já si to zasloužím.
To jak mě miluje jsem slyšela bůh ví před jakou dobou, a to ještě po sexu. Neobejme mě jen tak, nedá pusu (max při onom sexu, ten spolu máme každý den)
Kolikrát jsem přemýšlela, že odejdu, ale příjde mi, že na to nemám. Máme spolu skoro ročního psa, podnikání (vše je napsané na něj). Zároveň spolu máme totožné přání i cíle do budoucna.
Nevím jak jednat, jsem zamilovaná, v hlavě mám budoucnost, ale zároveň si jsem vědoma toho, že mi jeho jednání dost ubližuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1392
18.11.21 13:09
@AjaaMiky píše:
Ahoj holky,
Je mi devatenáct, s partnerem (ten je starší o 2 roky) jsme spolu asi 1,5-2 roky.
Od začátku to rozhodně nebyla láska jako trám, avšak to byl jediný chlap, kterého jsem dlouhodobě dokázala snést, bylo mi s ním fajn. Uháněl mě dlouho, snažil se. V hlavě mi proběhlo jisté tušení, že je to konečně ten člověk s kterým zůstanu až do smrti (bylo moje přání někoho takového najít už od dětství, protože jsem jeden super vztah viděla doma u rodičů). Čas plynul, na jaře jsme spolu, ještě při škole, začali podnikat. O prázdninách se spolu odstěhovali do pronajatého domečku. Práce je ale sezónní, takže jsme končili necelý měsíc zpět.
Již od začátku ale pociťuji z jeho strany velký psychický nátlak. Posledního asi třečtvrtě roku je to takový extrém, že se necítím v pořádku většinu času. Vyčítá mi úplně vše. Že nemám ještě najitou práci přes zimu-je mi schopný připomenout několikrát denně. Přitom on sám též ještě žádnou nemá. Jaký je doma bordel mám na talíři dnes a denně. Ale sám od sebe mi nepomůže, i když jsme doma spolu. Vyčítá mi věci, co sám nedělá. Staví se na stranu druhých.
Naše společné peníze má pod dohledem on. Cokoli si beru, píšu na lísteček vedle, aby v tom byl přehled. Tak jsem nedávno dostala výčet za uplynulé asi 4 měsíce, co že si dovoluji tolik utrácet. Byl na mě hnusný a sprostý. Přitom jsem za ty peníze nakupoval potraviny a věci do domácnosti. Já sama jsem ale od něho nikdy neviděla přesný výpis peněz z jeho strany.
Neustále mi říká, že jsem budižkničemu, jak jsem neschopná a nemožná. A mě už to přestává bavit. Dnes když měl ráno znova takový výrok.. zatím jsem hlášená na úřadu práce, měla jsem termín 16.11., ale zapomněla jsem na to (protože jsem měla v hlavě datum 17.11.-toho dne ráno jsem tam volala, avšak marně, jelikož byl svátek)…tak jsem si vyslechla, jaká jsem neschopná, že nic si nedokážu zařídit sama atd. Přitom bylo ráno, měla jsem v plánu jim tam zavolat po snídani+jsem předešlý den psala e-mail na který jsem dostala termín (o termínu jsem se dozvěděla později až po telefónátu). Po tomto jsem se rozbrečela a zeptala se ho, proč má stále tendenci (nejen) mě urážet a ponižovat, když ani já sama jemu nic takového nedělám. Dostalo se mi odpovědi, že já si to zasloužím.
To jak mě miluje jsem slyšela bůh ví před jakou dobou, a to ještě po sexu. Neobejme mě jen tak, nedá pusu (max při onom sexu, ten spolu máme každý den)
Kolikrát jsem přemýšlela, že odejdu, ale příjde mi, že na to nemám. Máme spolu skoro ročního psa, podnikání (vše je napsané na něj). Zároveň spolu máme totožné přání i cíle do budoucna.
Nevím jak jednat, jsem zamilovaná, v hlavě mám budoucnost, ale zároveň si jsem vědoma toho, že mi jeho jednání dost ubližuje.

To, co popisujes se nazyva toxicky vztah.

Otazkou je jen, kdy na to prijdes sama a zda najdes dostatek sil to resit.

Je to jen na tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2434
18.11.21 13:10

Když se k tobě chová hrozně už teď, jak se k tobě bude chovat později. Toto bych ukončila. A z úřadu práce tě odhlásí, protože jsi se nedostavila, tak si rychle najdi práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5259
18.11.21 13:11

Vrať se k rodičům, tohle nemáš zapotřebí. Resp. tohle nemá nikdo zapotřebí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28156
18.11.21 13:11

To je pořád podobná diskuse jak přes kopírák :zed:
holky, kam na ty deb..ily chodíte a hlavně - proč s nima zůstáváte? :zed: :zed: :zed:
každá si najde debi..la, začne mu doma dělat služku, d..ebil jenom rozdává příkazy, ale holka ho miluje a sex je denně :nevim:
a co tak trochu sebevědomí a hrdosti?
vidím, že muslimové by tady měli ráj, české holky jsou poddajné jako hlína a nechají sebou orat i vláčit, a ještě svého velitele milují :zed:
nechápu, nechápu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
18.11.21 13:24

@stinga přesně. Ale co s takovou ženskou? Ta si vyloženě říká o to, aby s nima ten chlap takto jednal, když není schopná sama absolutně ničeho. Jako sedět doma a neuhlídat si nejdůležitější schůzku co má?

A jinak k zakladatelce z UP té vyřadí, takže si koukej hledat práci a na něho se vykašli, tohle nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36991
18.11.21 13:29
@AjaaMiky píše:
Ahoj holky,

V devatenácti prostě s nikým nebydli a nežij. Užívej si mládí. On není nikdo, na kom bys měla lpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5259
18.11.21 13:36
@Cenarius píše:
@stinga přesně. Ale co s takovou ženskou? Ta si vyloženě říká o to, aby s nima ten chlap takto jednal, když není schopná sama absolutně ničeho. Jako sedět doma a neuhlídat si nejdůležitější schůzku co má?A jinak k zakladatelce z UP té vyřadí, takže si koukej hledat práci a na něho se vykašli, tohle nemá smysl.

Tak v devatenácti je to ještě tele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
18.11.21 13:37

Ne, z úřadu práce tě hned nevyřadí. Dostala jsem náhradní termín, jak je uvedeno v příspěvku. Před touto schůzkou jsem tam hlášená delší dobu (na všechny předešlé jsem se dostavila)
A vážně to není o tom, že bych nic nezařídila sama. Podnikání byl můj nápad (i v tomto oboru), bydlení jsem nám sehnala i dohodla já (přítel chtěl využívat mama hotelu dokud to šlo) a i koupi auta jsem nám zprostředkovala+dalších spousty věcí
I když uznávám, že jsem na něj hodně vázaná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
18.11.21 13:53
@AjaaMiky píše:
Podnikání byl můj nápad (i v tomto oboru), bydlení jsem nám sehnala i dohodla já (přítel chtěl využívat mama hotelu dokud to šlo) a i koupi auta jsem nám zprostředkovala+dalších spousty věcí

A pred tim jsi psala, ze je vse psane na nej. Takze ty to vsechno naplanujes, zaridis, a pak jemu podarujes jakozto vladci vesmiru?
No to se pak devce nediv, ze s tebou jedna jak s onuci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
18.11.21 13:58

Jsi doma, jediná tvá starost je jednou za čas (nebývalo to jednou měsíčně?) dojít na pracák, tak si to proboha hlídej. Jak se stane, že dva dospělí lidé, kteří jsou celé dny doma, mají doma bordel? Prostě mu oznam, že se jde uklízet a oba uklízejte. Peníze bych měla rozdělené a ve tvém věku bych se fakt nějakému příteli nezpovídala za co utrácím. Jo a tvůj kluk tě nemiluje, to by se k tobě takhle nechoval. Proboha rozejdi se s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7459
18.11.21 14:13
@AjaaMiky píše:
Ne, z úřadu práce tě hned nevyřadí. Dostala jsem náhradní termín, jak je uvedeno v příspěvku. Před touto schůzkou jsem tam hlášená delší dobu (na všechny předešlé jsem se dostavila)
A vážně to není o tom, že bych nic nezařídila sama. Podnikání byl můj nápad (i v tomto oboru), bydlení jsem nám sehnala i dohodla já (přítel chtěl využívat mama hotelu dokud to šlo)a i koupi auta jsem nám zprostředkovala+dalších spousty věcí
I když uznávám, že jsem na něj hodně vázaná

On se sice chova k tobe jako k uplne neschopne, ale urcite ma pravdu v tom, ze kdybys bydlela u rodicu, tak jsi na tom vyrazne lip, nez s nim, zvlast kdyz nemas zadnej prijem a jsi odkazana na jeho milost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
18.11.21 14:15
@stinga píše:
To je pořád podobná diskuse jak přes kopírák :zed:
holky, kam na ty deb..ily chodíte a hlavně - proč s nima zůstáváte? :zed: :zed: :zed:
každá si najde debi..la, začne mu doma dělat služku, d..ebil jenom rozdává příkazy, ale holka ho miluje a sex je denně :nevim:
a co tak trochu sebevědomí a hrdosti?
vidím, že muslimové by tady měli ráj, české holky jsou poddajné jako hlína a nechají sebou orat i vláčit, a ještě svého velitele milují :zed:
nechápu, nechápu

Souhlasím do puntiku. A nechápu, jak po tomto muže probíhat sex denně? Ať se snažím jak se snažím, neumím si představit, že by se partner se mnou jednal jako s hadrem, ale stejně by se mi nezprotivil a s radosti bych ho k sobě poustela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23839
18.11.21 14:16

Vrať se k rodičům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4752
18.11.21 14:16

První lásky jsou v tomto nejhorší. Myslíš si že už se tak nikdy nezamiluješ, ta představa že by byl po něm někdo jiný je skoro nemožná, on se určitě změní…..
Proboha vem nohy na ramena a zdrhej! Je to hovado a hulvát a bude to jenom horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat