Psychika a otěhotnění - hloupé řeči ostatních atd.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mardii
Povídálka 45 příspěvků 26.12.17 12:34
Psychika a otěhotnění - hloupé řeči ostatních atd.

Ahoj, tohle téma zakládám proto, že bychom s přítelem chtěli příští rok miminko a od okolí občas slýchávám, jak je dnes problém otěhotnět a že obrovskou roli hraje psychika ženy a že je dobré být úplně v klidu. Jenže to se lehko řekne, ale jak to v dnešní době zařídit? :) Ještě se ani o miminko nesnažíme (chtěli bychom za pár měsíců) a už teď slýchávám „rady“ (bezdětných) kamarádek, že mi v létě bude třicet a měla bych si pospíšit, že spousta párů má s otěhotněním problémy, tak aby nám to pak šlo. Už jsem si řekla, že až to budeme zkoušet, dozví se to až když budu těhotná, že nechci poslouchat řeči typu: už se snažíte půl roku a pořád Vám to nejde? To je divné, apod. Že je to moc krásné období a nebudu si ho kazit. Měly jste taky kolem sebe lidi, kteří Vás znejisťovali?

Příspěvek upraven 26.12.17 v 12:47

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8447 příspěvků 33 inzerátů 26.12.17 12:36

Ne nemela. Protoze jsem neoznamovala celemu svetu, ze se chce zacit snazit o dite.

Mardii
Povídálka 45 příspěvků 26.12.17 12:40
@Verun83 píše:
Ne nemela. Protoze jsem neoznamovala celemu svetu, ze se chce zacit snazit o dite.

Celému světu to opravdu neoznamuju ;-) Ví to jen pár nejbližších kamarádek a na tom mi nic divného neprijde, stejně tak já vím, kdy se ony chtějí vdávat nebo mít dítě, spíš by mi přišlo divné, kdyby mi takovou věc nerekly ;-) no a navíc, já to s nima nijak neřeším, to spíš ony o tom sem tam začnou ;-)

Příspěvek upraven 26.12.17 v 12:43

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 26.12.17 12:43

@Mardii Ne, takové lidi, co by se nemistne pletli do intimního soukromí, kolem sebe nemám…

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 26.12.17 12:43

@Mardii musíš si nastavit hranice :)

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 26.12.17 12:44

Nemáš to říkat vůbec nikomu a máš klid

Jogrr
Závislačka 4090 příspěvků 26.12.17 12:45

Nikomu jsem nic nerikala, otehotnela jsem prvni mesic „snazeni“ a ani pote jsem nikomu nic nehlasila.
Nekteri to zjistili, az kdyz jsem mela mimino a tak zacali sirit, ze je urcite adoptovane :mrgreen:

debra.morgan
Závislačka 2975 příspěvků 26.12.17 12:47

Ne, nikomu jsme neřekli, že dítě chceme, ani rodině ani kamarádkám, nikomu. nevidím k tomu důvod. nechráněný sex praktikujeme od září. a rozhodně to nikomu ani říkat nebudeme, nechce se mi pak odpovídat na otázky „tak co, už?“ ani poslouchat blbý rady jak na to…

Verun83
Echt Kelišová 8447 příspěvků 33 inzerátů 26.12.17 12:49
@Mardii píše:
Celému světu to opravdu neoznamuju ;-) Ví to jen pár nejbližších kamarádek a na tom mi nic divného neprijde, stejně tak já vím, kdy se ony chtějí vdávat nebo mít dítě, spíš by mi přišlo divné, kdyby mi takovou věc nerekly ;-) no a navíc, já to s nima nijak neřeším, to spíš ony o tom sem tam začnou ;-)Příspěvek upraven 26.12.17 v 12:43

Tak to nemas rikat ani jim. Asi to nejsou zas takove kamaradky, kdyz reaguji negativne.
A co kdyz vam to roky nepujde? Budes jim vykladat, ze chodite do car a musite resit umele? Jako treba ne, nic takoveho nikomu nepreji. Ale chci tim rict, ze nekdy je lepsi takove veci nikomu nerikat, protoze si usetris spousta neprijemnych situaci.
A ano, nastavila bych hranice. At se zdrzi komentaru.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2268 příspěvků 26.12.17 12:59
@Mardii píše:
Ahoj, tohle téma zakládám proto, že bychom s přítelem chtěli příští rok miminko a od okolí občas slýchávám, jak je dnes problém otěhotnět a že obrovskou roli hraje psychika ženy a že je dobré být úplně v klidu. Jenže to se lehko řekne, ale jak to v dnešní době zařídit? :) Ještě se ani o miminko nesnažíme (chtěli bychom za pár měsíců) a už teď slýchávám „rady“ (bezdětných) kamarádek, že mi v létě bude třicet a měla bych si pospíšit, že spousta párů má s otěhotněním problémy, tak aby nám to pak šlo. Už jsem si řekla, že až to budeme zkoušet, dozví se to až když budu těhotná, že nechci poslouchat řeči typu: už se snažíte půl roku a pořád Vám to nejde? To je divné, apod. Že je to moc krásné období a nebudu si ho kazit. Měly jste taky kolem sebe lidi, kteří Vás znejisťovali?Přís­pěvek upraven 26.12.17 v 12:47

Tak nikomu neříkejte, že se snažíte.

lachtanice86
Kelišová 5511 příspěvků 26.12.17 13:11

Nevím proč by si jim měla hlásit že se snažíte? Kamarádka to říkat nebudu, rodině ano ale to jen proto že jsem byla na operacích a léčbě. Tak spíš ohledně mého zdraví. nicméně rodině to řeknu ale nikdo se nebude jinak vyptavat. Na to je moje mamka inteligentní dost.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 2899 příspěvků 26.12.17 13:37

Ono hrozné záleží na okolí a okolnostech, já vždycky říkala, že dítě chci, jen nevím kdy, ale my se s mužem začali snažit už okolo 26 a i tak to trvalo přes rok a půl. Ale v okolí nikdo netušil, že chci otěhotnět, pro mě je to natolik soukromá věc že o tom mají vědět jen budoucí rodiče a komukoli jinému do toho nic není. Taky jsem těhotenství oznamovala až po 20tt. Podruhé to bylo těžší, to jsem potratila a bohužel jsme potřebovali pomoct s hlídáním takže se to rozkeclo. Teď jsem znovu těhotná a zatím se mi to daří udržet pod pokličkou (12tt) ale opravdu mě štvou zkoumavé pohledy na břicho (tam oči opravdu nemám) a dotazy kdy to zkusíme znovu až mám někdy chuť se do porodu zašít pryč od rodiny a pak z porodnice poslat fotku prcka.

Angie888
Kecalka 454 příspěvků 26.12.17 13:38
@Mardii píše:
Ahoj, tohle téma zakládám proto, že bychom s přítelem chtěli příští rok miminko a od okolí občas slýchávám, jak je dnes problém otěhotnět a že obrovskou roli hraje psychika ženy a že je dobré být úplně v klidu. Jenže to se lehko řekne, ale jak to v dnešní době zařídit? :) Ještě se ani o miminko nesnažíme (chtěli bychom za pár měsíců) a už teď slýchávám „rady“ (bezdětných) kamarádek, že mi v létě bude třicet a měla bych si pospíšit, že spousta párů má s otěhotněním problémy, tak aby nám to pak šlo. Už jsem si řekla, že až to budeme zkoušet, dozví se to až když budu těhotná, že nechci poslouchat řeči typu: už se snažíte půl roku a pořád Vám to nejde? To je divné, apod. Že je to moc krásné období a nebudu si ho kazit. Měly jste taky kolem sebe lidi, kteří Vás znejisťovali?

Já jsme se znejišťovala sama, tím co píšeš.. 30 na krku a znám páry, kterým se nedařilo. Takže jsme se sama začala bát jestli to půjde nebo ne. Rozhodli jsme se tomu dát v létě volný průběh a vyšlo to hned druhý měsíc.. Nikomu jsme nic neříkali a ani teď spousta známých ani neví, že jsem těhotná, jen nejbližžší okruh přátel :D
Nechtěné rady jsme měli vyřešeny tím, že když přišlo tohle téma, odbili jsme je, že děti neplánujeme nebo něco podobného..

Příspěvek upraven 26.12.17 v 14:31

elibro
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.12.17 14:08

Jojo, holt blízkým na našich životních pochodech obvykle nějak záleží;). Promluv si s kamarádkami o tom, co je pro Tebe nepříjemné. A jakou podporu bys od nich naopak ocenila. Mít s kým sdílet život je fajn, jen je občas potřeba vyjednávat o hranicích a způsobech.

PamelaDrtilova
Kecalka 267 příspěvků 26.12.17 14:31

@Mardii snažíme se 2 roky a rodině jsem to řekli teprve letos o prázdninách takže po roku a půl! A přijde mi že je to jedno jestli to řekneš nebo ne, ja mám psychiku špatnou ikdyž to nevykládám! Ale to poznáš sama pokud vám to nepujde hned ( což vám nepřeji, nikomu to nepřeji je to hrozné) :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama