Psychika puberťáků během covidu

Anonymní
21.2.21 21:22

Psychika puberťáků během covidu

Ahoj všem,

Dotaz zní jasně, jak jsou na tom vaši puberťáci psychicky teď, když jsou doma? Necháte je vidat se s kamarády?

Já mám 16 letou sestru a už to na ní hrozně doléhá. Nemůže se cítit s matkou, a to chodí rodiče oba do práce. S otcem má vztah super. Občas jezdí ke mně a manželovi, ale máme 8 měsíčního syna, takže tu nemá takový klid na učení jako doma.

Bojím se aby jí nešvihlo! Už tu online výuku moc nezvládá a mě je jí hrozně líto.

Jak těm svým puberťákům pomáhate vy?

Prosím anonym, nerada bych aby mě někdo objevil, jinak smazat :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6494
21.2.21 22:15

Bydlím v Holandsku, ale školy a sportovní oddíly jsou zde od prosince zavřené. Naše děti /12 let a 14 let/ to zvládají dobře. Do školy se jim ani moc nechce, vyhovuje jim, že nemusí jezdit na kole..tady je to způsob dopravy do školy. Naštěstí za týden otevírají školy alespoň na 1,5 dne v týdnu. Jinak asi brzy švihne nám..jako rodičům. Syn - 14 let se téměř s nikým nevídá, spolužáky ani spoluhráče z basketu, ani o to moc nemá zájem. Teď mu snad začne venku trenink basketu. Dcera 12 let chodí na gymnastiku, která teď není a pravděpodobně nebude ještě dlouho. Ta se vídá se spolužačkou častěji a se dvěma sousedkami občas.

Výuku zvládají oba sami. Syn měl trochu problémy se známkami, ale chce vše dělat sám a poslední dobou se dost zlepšil. Dcera vždy školu /i online/ zvládala s pár výjimkami v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
21.2.21 22:24

V puberte jsem nemohla rodice ani citit a to zadny covid nebyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
22.2.21 22:12

Mám syna 15let a ten už toho má taky plný zuby, je smutnější a energie kterou míval nikde. Je mi ho líto, tolik bych mu chtěla pomoct, ale kámoše mu nenahradím. Ven i chodit může, ale nějak úplně nemá s kým. A ještě do toho příprava na přijímacky 😟 Včera mi říkal, že už by tolik chtěl jít do školy, že už to doma nevydrží.
No je to teď těžký pro všechny 🥺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 20:19

Moje trápení

Ahojky nevím ani jak začít ani jak si sama poradit

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...