Psychika snažilky-jak reagovat na otázky typu:

8087
30.9.08 17:42

Milé holky ráda bych tady rozběhla diskuzi do které bych přizvala všechny snažilky které se neustále setkávají s otázkama tak co už jsi těhulka? Tak co už se zadařilo tento měsíc?? Vy ještě nejstě těhu?? hmm a není to už nějak dlouho ce se snažíte?? a nebo pokud máte kolem sebe milující nepřející švagrové kamarádky atd.. které zase pokládají otázky. „buď ráda, že nejsi těhotná až budeš těhotná tak už si nevyrazíš atd.. nebo provokují poučují co a jak například "hm to vy se málo snažíte“ kdyby jste se pořádně snažili a dělali vše proto tak už miminko máte. Podívej na mě a na Honzu… Jiříka jsme měli hned po vysazené HA…no a další otázky nepříjemné „keci“ už jsem na to háklivá a hlavně nevím jak mám reagovat v klidu a s úsměvem. Vždy pak bulím a mám depky..Jsem podrážděná snad ze všeho co se týče miminek a těhu a netěhu… Ráda bych tady uvítala nějaké rady na ty nepříjemné otázky a nepříjemné švarové a kamarádky… Nechci být zlá to vůbec, ale někdy už jsem na nervy a nejraději bych se izolovala…od všech co mají děti nebo jsou těhotní.

všem snažilkám přeju co nejdříve // a velkou dávku trpělivosti…

JSEM RÁDA ŽE EXISTUJE TO NAŠE EMIMINO 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2602
30.9.08 17:57

Ahoj holky,
ja teda nejsem snazilka, ale doporucila bych vam jedno. Hezky s usmevem kazdemu rict, ze se vam o tom nechce mluvit a az se neco na vasem stavu zmeni, oni budou ti, co se to dozvi jako prvni. Normalni clovek to vezme,a ti, co budou chtit rypat dal vam nestoji za jedinou slzu.

Na druhou stranu ne vsichni co se ptaji to mysli jako prudu. Obcas v tom je opravdovy zajem.

Kazdopadne vam vsem preju at vam to co nejdrive vyjde. :D

jana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
30.9.08 18:08

Ahoj obláčku a všechny snažilky,
doufám, že se nebudete zlobit, že se vám sem takhle cpu, ačkoliv mám dvě děti, ale o první holčičku jsme se snažili tři roky a vím moc dobře, co je to ta správná snažilkovská depka.
Ohledně příbuzných a kamarádů a jejich dotazů na miminko jsme to řešili tak, že jsme prostě téměř nikomu neřekli, že se snažíme a každý dotaz typu " Tak co vy? Nechcete už taky děti?" jsme řešili tak, že na každý cca půlrok jsme měli nějakou výmluvu, co ještě musíme před dětma stihnout (rekonstrukce bytu, exotická dovolená, našetřit nějaké peníze…). O tom, že se snažíme věděli jen naši a moje sestra a těm jsme jasně řekli, že nechceme, aby se nás ptali, že až se zadaří, tak dáme vědět.
Pravidelnou každoměsíční depku jsem sama pro sebe řešila tak, že jeden den (ten, kdy jsem dostala MS) jsem si udělala pro sebe a svoje trápení - brečela jsem, mlátila do polštářů, byla jsem hnusná na manžu, prostě cokoliv mi pomáhalo bylo dovoleno, ale jen jeden jediný den. Další den už jsem myslela na další snažení a předchozí měsíc byl minulostí, kterou jsem neřešila.
Každopádně si musí každá snažilka najít to, co pomáhá jí a žádná rada není univerzální.
A rady tipu: „Na to nesmíš myslet, neupínej se na to a pak se to určitě podaří“ házejte za hlavu, to říká jen ten, který to nezažil…

Hodně brzy // a samá krásná zdravá miminka přeje všem snažilkám Romana a dvě cácorky (26m a 3m)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8087
30.9.08 18:29

Romi to zní docela zajímavě :-) ten den pro sebe to mě ještě nenapadlo :lol: i když já to dělám několikrát do měsíce jsem naštvaná mlátím do všeho a nervuju se… :oops: u mě je problém že mi nechodí menstruace, takže každý měsíc mám naději a nakonec?? to nedopadne.. :( teď mi Dr napsala prášky PROVERU na vyvolání menstruace, zatím nevím co kdy jak je budu brát ještě je nemám doma, tak nemám istrukce :? Nemáte s tím někdo zkušenost?? předpokládám, že to nebude nic supr pro tělíčko ale naopak… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27899
30.9.08 19:07

Ahoj obláčku :-)

Provery se neboj, já ji měla a nic mě nedělala (myslím nežádoucí účinky). Když se dívám na tvůj den cyklu, tak je mi to jasné :-). Provera ti asi byla nasazená z důvodu hormonální nerovnováhy v druhé polovině cyklu (málo progesteronu v krvi). Nic se neboj, kdyby ti náhodou nedělala dobře (může se samozřejmě stát, každý jsme individualita a snášíme léky jinak), tak to řekni dr., jsou i jiné možnosti, např. Duphaston, Utrogestan. Jinak se Provera nasazuje i v případech zjištěné endometriózy (ta se ale zjistí většinou až při laparoskopii a dávkuje se zcela jinak, než je to asi v tvém případě…máš ji brát na konci cyklu viď? - nasazuje se obvykle cca 17-26 den cyklu).

Co se týká těch debilních otázek známých, příbuzných apod., tak je to těžký. My v deníčku Psychika snažilky jsme to řešily už nespočetněkrát. Většinou jsou možnosti 3 :-). 1) říct, že se o tom nechceš bavit, 2) vymluvit se na něco - kariéra, bydlení, zdravotní stav apod., 3) dělat si z nich srandu :-). Tozn. např. na otázku „Vy asi nevíte jak se to dělá že?“ odpovědět „Tak nám to ukažte.“, „Proč už nemáte děti?“ - „Slyšela jsem, že se kupují v obchodech, nevíte o nějakém?“, „A co vy, kdy budete mít děti?“ - „No čápi teď odtáhli do Afriky ne?“ apod.

Hodně zdaru a síly zvládat tyhle otravnosti, přeje suvik. Kdyby ses potřebovala vypovídat, navštiv klidně náš deníček, my tě spolehlivě rozveselíme :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27899
30.9.08 19:10

Menstruace se ti dostaví vysazením Provery, obvykle do 3 dnů až týdne. Bere se asi tak 9 dnů. Je to v podstatě to stejné, jako když ti píchnou tzv. vyvolávačku neboli injekci Agolutinu. Dostanou do tebe hormon, ten postupně v krvi klesá a až klesne na určitou hranici, dostaneš menses. Tak jako to bývá v normálním fyzilogickém cyklu, až na to, že jsi ten hormon do sebe dostala zvnějšku (normálně ti ho vyrobí tvé vaječníky). :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8087
30.9.08 19:40

Holky ale já to mám z proverou jinak :-) teď potřebuju začít menstruovat a dr mi napsala proveru lék na odstartování menstruace takže já ji nebudu brát měsíc nebo podobně prostě jen na vyvolání menstruace. Mám totiž cystu na vaječníku tak mi bylo doporučena brát dva měsíce antikoncepci a by zmizela a vaječník se uklidnil …proto potřebuju menstruaci co nejdříve dva měsíce mám bolesti kvůli cystě.. potom se můžeme snažilkovat i když nevím jak to půjde protože jsem nikdy požádně nemenstruovala. teď jsem 3 měsíce brala UTROGESTAN ale nesjpíš ten mi způsobil cystu protože jsem měla nadbytek nějakého hormonu… já už se v tom ztrácím prostě budu jen doufat :-)

Jinak ty rady jsou supr jen člověk se musí na to umět naladit… a zmáknout to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27899
30.9.08 20:22

Takže Utrogestan jsi brala cykly předtím… Provera je ale v podstatě totéž. Proč tě nechala dr. čekat tak dlouho na menses, jsi už 64 DC, obvykle se menses vyvolává tak po 40 DC, když nepřijde sama. Tento cyklus jsi Utrogestan nebrala, chápu to dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8087
30.9.08 20:26

Suviku nametřík nekoukej :-) měla jsem menstruaci 23.8. 3 dny a te´d potřebuju menstruaci hlavně protože mám cystu a tu musím léčit antikoncepcí a abych mohla začít jíst na dva měsíce antikoncepci musím začít menstruvoat. Předtím jsem brala 3 cykly utrogestan a menstruovala jsem jakš takš dobře.. jen v posledním cyklu to bylo toho 23.8. jsme museli na pohotovost měla jsem šílené bolesti a menstuace přišla o hodně dřív a tak nás to vyplašilo, na pohotovosti zjistili 6cm velkou cystu… teď tu PROVERU nevím jak ji budu brát nemám to doma a manže přijede večer takže se to teprve dozvím ale předpokládám že to bude pár dnů a najede mi menstruace … :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27899
30.9.08 20:34

Aha aha :-), tak se omlouvám, metřík mě zmátl :-). Každopádně ti přeju, ať se cysta pěkně vstřebá a dá pokoj. Taky jsem ji měla, já bohužel teda takovou, co se nevstřebává, takže pak musela ven laparoskopicky, ale od té doby už vaječníky nezlobily, udělali mi skarifikaci a byl pokoj. My jsem nakonec měli problém ve spermiu.

Tak se drž a ať mrcha brzy po Proveře dojde a můžeš začít baštit antiko :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
1.10.08 07:40

Ahoj holky,
ahoj obláčku.............
Tak tyhle věty znám moc dobře, HA jsem vy:,–(ila v lednu, naštěstí sjme o tom moc nikomu neřekli a jak už tu někdo psal, těm co jsme to řekli jsem přísně nakázali se na nic neptat........

Přesto jsou ale někteří neodbylci, tak třeba bydlíme na malém městě, když jdu do obchodu koupit si hygienické potřeby pokaždé slyším : " no ještě nic jo, si snad děláte srandu ne, to musíte pořádně" a to tam nikdo netuší že chceme mimi, dovedete si představit co by následovalo kdyby věděli že mimčo chceme? Pokaždé jsem trpělivě vysvětlovala proč ještě čekáme, ale stejně se pokaždé ptali znovu....... Tak jsem se vytočila a řekla jim, že jsem těžká kariéristka a že dítě si neudělám dřív jak ve třiceti, hygienické potřeby si kupuju v marketu a mám klid :lol: :lol: :lol:
Zrovna o víkendu se mě jedna známá zeptala a co vy pořád nic? Uvidíš až na to přestaneš myslet tak to bude, mě to šlo hned. zasmála jsme se a řekla jí, že chceme jít na umělé abychom měli dvojčata, málem spadla pod stůl :lol: :lol: :lol: :lol:
Neprozřetelně jsem se jednou podřekla před jednou kolegyní (těhotnou) tak se mě hned druhý měsíc ptala ještě nic jo? No to je nějaký divný musíte se snažit pořádně, tak jsem jí odpálila že jsme si to rozmysleli a ještě počkáme, už je na mateřský tak je klid.........
Ted nás zase další známý zvali na svatbu a kdy prý budeme těhotný (oni že v prosinici, že v listopadu vy:,–(í prášky) no dostala jsem záchvat smíchu (ne že bych jim to nepřála radši jo měli by z toho šok kdyby se nezadařilo) ale přišlo mi směšný ta otázka kdy budete těhotný, nevěděla jsem že si poručím že v květnu tak budu v květnu :lol: :lol: :lol:
No též jsem jim s úsměvem odpověděli že na děti času dost, jsem holt kariéristka :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
1.10.08 07:49

Prostě jsem zjistila že jakmile se někomu snažím vysvětlit proč ještě ne a tak, stejně rýpou dál, když však řeknu že sjem kariéristka začnou si sice šuškat jaká jsem hrozná a myslím jen na práci a peníze ale dají mi pokoj a víckrát se neptají :wink:

Je mi líto obláčku že máš problémy s MS, to si snad ani neumím představit...........tady aspon holky vidíme že i když MS šlape jako hodinky tak je na tom něco dobrého...........
Na mě když MS přijde tak také dělám jen to co mě baví nebo se vybrečím, zanadávám na celý svět, všechno vidím v nejčernějších barvách, všechno je úplně špatně, vztekám se a pořádně se z plna hrdla polituju, pak vstanu a jdu dál, snažím se obklopit se příjemnými věcmi, bavit se s manželem o tom jakou bych chtěla jednou koupelnu, co by se nám líbilo za kuchyňskou linku,jaký si koupím boty a tak.................
Akorát mám někdy pocit že čím víc jsem v pohodě tím větší naschvály mi tělo dlěá, třeba minulý měsíc, manžel byl na montáži, tak jsem moc nedoufala, MS jsem čekala a ona nikde, poprvý po 7 měsících jsme měla zpoždění..........
Tento měsíc je to zrovna tak, ale kupodivu nejsem tolik nervozní neběhám pro testy, snažím se být v klidu, ale určitě pak bude těžké se znovu vzpamatovat

Držím palce at se brzy cysty zbavíš a všem ostatní snažilkám přeji co možná největší psychickou pohodu (jak je to v dané chvíli možné) a samozřejmě ty naše vysněná miminka :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14079
1.10.08 08:07

Ačkoliv nepatřím k vám prvosnažilkám, taky mám jednu dost „oblíbenou“ větu. „Tak co, kdy už budete mít druhý? No to byste měli přidat, abyste to stihli, než … (začne první chodit do školky, skončí MD, stejné roční období kvůli oblečení a botám a podobně).“ Nikomu do toho nic není, většinou se pídí ti, kterým bych to stejně neřekla. Škoda, že se za blbý otázky nedávají žluté a červené karty :lol:

Milli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
1.10.08 09:11

Ahoj
Tohle znám a vím, jak je to na ženskou psychiku náročné období. První holka než se zadařila, trvala rok. Poslední měsíce byly náročnější. Nikomu jsme ale neříkali, že se snažíme. Hlavně mně bylo tenkrát 20let, tak to nikdo neřešil. Věděla to jen nejbližší rodina a pár známích.
Nejraději bych všem přála, aby otěhotněly na první pokus.
Zkus si trošku orazit. Já si každý měsíc něčím hezkým udělala radost. dělám to i teď. Hned je život veselejší, alespoň v tu chvíli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1209
1.10.08 12:39

Ahoj, omlouvám se, že se tady motám, ale já jsem taky neotěhotněla napoprvé a podobné otázky mi spolehlivě rozvířily emoce. Odpovídala jsem na ně, že čekáme, až skončí babyboom, aby bylo pro mě místo v porodnici a pro dítě ve školce. Pro tchýni, která zpočátku žádné vnouče nechtěla, ale po čase si to rozmyslela, jsem měla odpověď: Vždyť jsi nám to zakázala. Teď už dítě mám, ale otázky nekončí. Kdy si pořídíte druhé? Cože, vy už další nechcete? A následuje přednáška na téma sourozenci versus jedináček. :twisted:

Já se zá:,–(ně nikoho neptám, kdy se vezmete, kdy budete mít dítě, protože si dobře pamatuju, jak mi to bylo nepříjemné.

Ještě poznámka pod čáru: Já jsem otěhotněla poté, co jsem začala chodit na masáže zad. Měla jsem tam osm zatvrdlin. Možná to byla jen náhoda, ale já tomu prostě věřím. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat