Psychika v háji a nemohu najít práci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 21:05

Kde pracují hodní lidé?

Jsem v háji. Mám vystudovanou VŠ, praxi asi pět let a pak díra. Nic. Důvod? ŠÍlený vztah, kde jsem cestovala po světě a nepracovala, posléze zničená psychika, kdy jsem prostě byla non stop na prášcích a pracovat nemohla..Nikomu to nevysvětlím..
Posílala jsem cv kam se dalo, hlavně do mého oboru a neozval se nikdo. Před 5 lety se mi ozvali všichni! Přičítám to prostě té mezeře v CV. Navíc hledám práci, kde nebude velký tlak na cokoliv, psychicky bych to nedala.
Potřebuji něco, kde bude klid a budou tam hodní lidi, kteří budou mít pochopení, nedám žádného šíleného šéfa anebo hnusné kolegyně, které budou pomlouvat. existuje? Už to vzdávám…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.10.21 21:32

A je ta mezera mezi prací tak dlouhá, že v tom CV musí na první pohled tak svítit? Nevyřešilo by to alespoň částečně uvádět jen roky? Že by ses třeba dostala alespoň na pohovor a tam už je to na tobě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
16.10.21 21:41

A co nas vystudovany za obor? Jake bude prostřední v praci stejne pravdepodobne nezjistis predem, leda bys v te firme nekoho znala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 21:43
@Wani píše:
A co nas vystudovany za obor? Jake bude prostřední v praci stejne pravdepodobne nezjistis predem, leda bys v te firme nekoho znala.

Já už snad budu ráda za jakoukoliv práce, jen když tam budou hodní lidi…i mimo obor.

• Citovat
  • Nahlásit
65347
16.10.21 21:50
@Anonymní píše:
Já už snad budu ráda za jakoukoliv práce, jen když tam budou hodní lidi…i mimo obor.

Ale jako na blbce narazis kdekoli :think: to prostě neodhadnes :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
16.10.21 21:54

Nepíšeš, jak dlouho hledáš?
Normálně se hledá práce i 3 měsíce…

Máš tyto možnosti…
1. Pujdeš pracovat do fabriky a možná se vypracuješ na vedoucí pozici „možná“ (v životopise nezminuj ale VŠ)
2. Popřemýšlej, kdo ze známých má firmu a mohl by ti poskytnout aliby „žes tam těch 5 let makala“…
3. Vytrváš a vezmeš na začátek tu nejnáročnější nejhůř placenou práci…
To, zda tam budou lidi hnusní ti nikdo neřekne… Vždy se všichni snaží ukázat v nejlepším světlem… Všude ti taky řeknou, že práce je mraky… a stres a tlak je na denní bázi…
Mě v nynější práci řekli, že je kolektiv strašný a přitom je super a akorát můj šéf je člověk, co má vůči všem averzi, je podezřívavý a vše přesvědčuje o tom, že skutečnost je taková jako ji vidí on… Tím nejstrašnějším přitom myslel svého šéfa se kterým já vůbec nepřijdu do styku a tak to od něj bylo tehdy naprosto neobjektivní… ale tvrdil to.. Jo a další strašný nesnesitelný člověk je pro něj náš milý kolega, který se ale trochu hrabe na jeho místo a on ho za to nemuže vystát,,.. Opět něco co se nás vůbec v kolektivu netýká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
16.10.21 22:23

Tak to obrať v něco co je přínosem. 5 let strávené cestováním a poznáváním světa, což je tvým koníčkem, při čemž ses třeba trochu přiučila nějaké jazyky, případně jsi nabrala velmi zajímavé životní poznatky. Myslím že lidé co procestovali nějaký kus světa jsou vemli zajímaví a není důvod to do životopisu nenapsat jako zkušenost. Psychické potíže a rozcházení zmiňovat nemusíš, zato můžeš říct že jsi měla tu možnost 5 let cestovat po světě a samozřejmě ses chopila příležitosti a nelenila jsi a poznávala svět. Vrátila ses o to zkušenější. Můžeš si přidat i to že jsi tam sem tam někde brigádničila, sotva se to dá nějak zásadně ověřovat, že jsi třeba dělala servírku v zahraničí nebo tak něco. Zapracuj na svém sebevědomí a optimismu a bude ti hej. Vždyť kdo by dal co za to si napsat do životopisu cestování po světě a mít skutečně tu zkušenost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.10.21 00:35

V podstatě jsi mě tím svým bolestínstvím trošku rozesmála. Pokud nechceš umřít hlady, měla bys trochu ubrat na požadavcích na „hodné lidi“ protože na bl.bce narazíš všude. Stejně tak na dobré lidi. TO bys taky mohla dřív umřít hlady než najdeš kolektiv snů, kde jednorožci prdí cukrovou vatu do tlamiček usměvavých zaměstnanců a všichni jsou jen samý úsměv, bezstarostnost a pohoda.
Cenovka za to, že člověk dospěje je, že ledacos zkousne, prostě zatne zuby, najde si job a směřuje svůj život s nějakým cílem v mysli. Tvůj cíl nyní je tak nějak se v tom sebelítostivě plácat, hlavně se nepředřít, nedejbože aby se na tebe někdo křivě podíval. Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. To řekl jeden chytrej chlap - Jan Werich. Ty jsi momentálně v té druhé sekci. Moc ti přeju najít sílu přesunout se do té první a dát se dokupy. Mezera v životopise bude působit blbě, dokud ji budeš blbě prezentovat. Viz. příspěvky výše z toho udělat přednost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10398
17.10.21 09:06

Když jsi cestovala, defakto se máš na co vymluvit a nebudeš ani lhát.
Tvůj požadavek na úžasného šéfa a dokonalé spolupracovníky zní fakt směšně.
Budeš si muset zvykout, že všude to tak dokonalé nebude. Jasně, nějakého šíleného cholerika mít nemusíš, ale chtít po lidech, aby byli téměř dokonalí a vytvářeli „stepfordské“ prostředí je poněkud nerálný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 09:31

Nemyslím si, že zakladatelka hledá nějaké stepfordské prostředí, to by naopak bylo dost patologický. Já prostředí s „hodnými“ lidmi zažila v neziskovce, protože tam bývají srdcaři. Také se pomlouvalo, ale ne s takovým tím pokřiveným úmyslem, lidi se tam cítili přijímaní takoví, jací jsou, nikdo po nikom nešlapal, a klidně vedoucí byla nepříjemná, když něco nebylo v termínu, ale každý věděl, že to myslí dobře. Takové prostředí určitě nenajde v převážně ženském kolektivu, to jsou z podstaty pokřivený prostředí, ženský narovinu komunikovat neumí, když je jich víc pohromadě. Takže zkus buď smíšený kolektiv, čím menší tím lepší, nebo se zaměř na neziskový prostředí, případně ajťáky, nebo samostatnou práci typu řidička, administrativa…

• Citovat
  • Nahlásit
343
17.10.21 10:56

Samozřejmě, že existuje firma, kde je prima kolektiv a cítila by ses tam dobře, ale které firmy to jsou ti nikdo na jobs.cz nenapíše. A tak to všichni děláme tak, že někam nastoupíme a potom se uvidí. I děti nastupují na nové škole a nevědí, jaký bude kolektiv. Zkus zapracovat na svých úzkostech, strachu. Klidně zkus terapii, prášky… Blbce může člověk potkat vážně všude a nesmí se tím nechat zničit. Prostě dál zkoušej a pak nastup a pak se vše ukáže :srdce: Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
17.10.21 20:09

A z jakého jsi města? Třeba by ti pro začátek, na rozkoukání, stačila brigáda nebo půl úvazek. Třeba Teta drogerie hledá ve spoustě městech i na brigádu, nebo Pepco na listopad a prosinec výpomoc před vánoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34440
17.10.21 20:13

Ideální by byla cestovka, tam bys mínus obrátila v plus. Akorát teď mají CK špatné časy. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat