Reklama

Psychogenní přejídání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jenkamca
Nováček 3 příspěvky 03.01.18 21:33
N

N

Příspěvek upraven 19.05.18 v 17:25

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineanupati
Kelišová 5774 příspěvků 5 inzerátů 03.01.18 21:36

@jenkamca A mas nejaky stres, co zajidas? Nudu? Nebo jen tak? Jsi zamerena na neco konkretniho, napr. sladke?

Tableta
Závislačka 4015 příspěvků 03.01.18 21:37

Promiň, radu nemám. Jsem v tom úplně stejně, jako ty. Snad ještě hůř, protože jsem celej den zavřená doma, takže žeru od 7 do 21. Neznám ani pocit sytosti. Přestanu jíst, až skoro nemůžu dýchat, jak mám plnej břuch :oops: Tak snad někdo něco poradí.

Uživatel je onlineSilver_Lining
Kecalka 394 příspěvků 03.01.18 21:40

Je dobré se zamyslet proč se přejídáš, a taky co ti to „dává“.. případně proč ti přejídání vadí a chceš se ho zbavit - když nemáš zatím dostatečno motivaci, je dobré si pojmenovat co ti to bere. Máš problémy s váhou?
Já s jídlem taky celý život bojuju, zajídám stres a špatnou náladu. Ve špatné období jsem opravdu hodně přibrala až vysoko nad hranici obezity. Nicméně to mi samozřejmě vadilo a zbvait se obezity už byl dostatečný motiv pro změnu. Stres jsem místo přejídáí začala řešit jinými aktivitami- sportem, procházkou, kreslením, čtením- je potřeba objevit činnost která tě pohlcuje/baví natolik, abys přestala myslet na jídlo. Když člověk jde ven a nemá jídlo okolo sebe aby mohl pořád něco ujídat, dost to pomůže.
Je to ale celoživotní boj, co si budeme povídat…:-/

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 03.01.18 21:43

Být Tebou, tak se nechám hospitalizovat. Tohle Tě může zabít :hug:

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 03.01.18 21:44
@Tableta píše:
Promiň, radu nemám. Jsem v tom úplně stejně, jako ty. Snad ještě hůř, protože jsem celej den zavřená doma, takže žeru od 7 do 21. Neznám ani pocit sytosti. Přestanu jíst, až skoro nemůžu dýchat, jak mám plnej břuch :oops: Tak snad někdo něco poradí.

A co když se vyjíš do morbixní obezity, která Tě může zabít? Nezkoušela jsi to řešit s odborníky? :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 21:47

Ahoj, drive jsem prejidanim trpela hodne, pomohla az hospitalizace nejake 2 mesice myslim, uz je to 10 let. Nicmene muj vztah k jidlu je stale “poskozeny”. Obcas se dokazu poradne prejist (i kdyz ne tak, jako tenkrat, kdy jsem zamerne sla do obchodu a nakoupila tasku samych “dobrot” a doma do sebe vse nasoukala, ze jsem se vzdy malem poblila- ale to jsem nikdy neudelala, nebot bliti nesnasim). Nicmene myslenky na jidlo jsou caste, denne se vazim, hlidam si vahu. Je ted hodne “i “ koneziologie, mozna by taky mohla pomoct, nevim. Ja toho absolvovala hodne, jakz takz se zjistila “pricina”- vztah s matkou, ale cim jsem starsi, a uz mam dite, zjistuju, ze celkove moje rodina a vztahy mezi nami a rodici asi budou jedna z pricin :-(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 21:48

Mně pomohla čínská medicína - byliny a akupunktura. A pak ještě „odblokování“ něco jako kineze. Mně se to spustilo po dramatickém rozchodu s ex a tahanicích o dítě. Jiný druh stresu mi tohle nedělal, to spíš nejím nebo mě stres i pozitivně motivuje. Zpětně mi došlo, že mně ponižování ex hrozně citově ranilo a já se nevědomě bránila tak, že jsem si začala dělat špek kolem sebe, „aby už na mě nikdo nemohl“. A taky kdykoliv se mi chtělo brečet, šla jsem smutek zajíst. Take po tý akupunktuře jsem začala hodně brečeta ten smutek víc odžila a nezajídala.

jenkamca
Nováček 3 příspěvky 03.01.18 22:32

M

Příspěvek upraven 19.05.18 v 17:27

Tableta
Závislačka 4015 příspěvků 04.01.18 12:54

Funkční odkaz od borůvky http://styl.denikplus.cz/…to-jedu.html

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 04.01.18 14:36
@Tableta píše:
Funkční odkaz od borůvky http://styl.denikplus.cz/…to-jedu.html

Jsem si nevšimla že není funkční :zed: Děkuju :kytka:

Tableta
Závislačka 4015 příspěvků 04.01.18 14:40

@Borůvka1990 myslím, že funguje jen na mobilu :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 14:54

Ahoj, tak já se přidám…trpím chorobným přejídáním dvacet let. Většinu času jsem „jen“ oplácaná, aktuálně na svém váhovém maximu někde pod stovkou. Když jsem párkrát zhubla, cca 20 kg, tak to bylo úžasný, a jen za pomocí léků. Jak se ale neustále valí osobní problémy a extrémně náročný život, o tom se nechci rozepisovat, tak se postupně váha vrátí. Stres, únava, nespavost, úzkost, chlad, vyčerpání - zatmění - a i kdybych měla o půlnoci letět na benzínku pro bagetu, tak to udělám. Jsem schopná sníst obrovská kvanta co nejtučnějšího jídla, a na druhý den zas. Morální kocovina, výčitky, a pořád těsnější oblečení. Kdybych udělala součet jídla které jsem nemusela sníst (tedy nad normální normu příjmu), ceny za prášky na hubnutí, výdajů na nový šatník (protože dvacet let žádné hadry nemáte a dřív jsem ty XXL dokonce vyhazovala, abych už nikdy nepřibrala - haha), myslím že bych měla za všechny ty peníze nový auto. Pohybuji se tedy mezi 68 - 98 kg, přičemž jediné moje štěstí je, že opticky působím o 8 až 10 kg lehčí, když jsem úplně kdysi vážila 60, říkali mi lidi že jsem vychrtlá a že to už je moc, přitom měřím cca 172 cm.
Psychologům nevěřím, je absurdní že celou dobu doufám že až jednou zhubnu opravdu hodně, budu tak šťastná a změní mi to celý život, a už nebudu muset přibrat. Uvědomuju si jak zcestný to je. Naposledy jsem zhubla předloni, mohla jsem dělat modelku. Teď jsem zase obtloustlá teta, které kamarádky říkají „ale pořád jsi kus pěkné ženské, ty ty kila umíš nosit“. Odpoledne přijdu z práce, a už to jede…párky, majoneza, hamburgry, hermelíny, toasty, salámy, smažený sýr, hodně moc pečiva.
Moc prosím o zachování anonymity - třeba LENKA

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 14:57

Ještě bych dodala - LENKA - že mám ještě prapůvodní příčinu kdy doma nebylo moc jídla, všechno bylo rozpočítané a „vidět“ - záviděla jsem kamarádkám, že si můžou doma něco vzít a nebude to chybět, a dojídala jsem se u nich. Hrůza. Nicméně kdo měl v dětství vše v pořádku, jsou horší věci, a nedá se na ně „vymlouvat“ celý dospělý život…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >