Psycholog a sociálka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.11.19 22:26

Psycholog a sociálka

Dobrý den, chtěla bych už delší dobu zajít k psychologovi, jsem v dost těžké životní situaci a dost by mi to pomohlo. Jde mi jen o to že mám strach aby si třeba psycholog neřekl že nejsem „dobrá máma“ a kvůli mým psychickým problémům by kontaktoval sociálku. Neměla bych problém s návštěvou, jen mám strach abych kvůli svým trápením nedošla o to nejcennější :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25195
18.11.19 22:49

Tohle dobrý psycholog neudělá! Nikdo není dokonalý a jeho cílem není ublížit či vydeptat, ale navést klienta na správnou cestu. Ženy které jsou skutečnou hrozbou pro své děti. sebereflexi nemají a vůbec si to nepřipouštějí.
Nicméně předem se informuj, ne každý psycholog každému sedne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5730
18.11.19 22:54
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych už delší dobu zajít k psychologovi, jsem v dost těžké životní situaci a dost by mi to pomohlo. Jde mi jen o to že mám strach aby si třeba psycholog neřekl že nejsem „dobrá máma“ a kvůli mým psychickým problémům by kontaktoval sociálku. Neměla bych problém s návštěvou, jen mám strach abych kvůli svým trápením nedošla o to nejcennější :-(

Neboj, náš stát je nastaven na pomoc rodině, nikoliv jako Barnevernet preventivně děti odebírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
18.11.19 23:30

Existují i anonymní rodinné poradny, kde nemusíš hlásit své jméno. Psycholog by rozhodně neměl nic hlásit, pokud se nejedná o týrání dítěte, sexuální zneužívání nebo něco podobného. Ale pokud se i přesto bojíš, zkus tu anonymní poradnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 00:15

Ahoj. Zeptám se (raději anonymně), při první návštěvě ptá se psycholog i na finanční problémy nebo něco podobného? Z minulosti mám dluh u pojišťovny ( a psycholog je přes pojišťovnu ke kterému chci jít), ale splácím jej (ten dluh). Když by se mě na to psycholog zeptal, můžu mu to říct aby se nedíval přezíravě na mně nebo divně nebo dokonce, že by mě odmítl kvůli tomu? Svůj dluh si řeším a splácím co to jde, ale je to dlouhá cesta. Mám trochu z toho divnej pocit. Děkuji kdyžtak za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
5
28.11.19 22:08

Hele řekla bych, že je to různé. Zkrátka dle toho, jakého člověka potkáš. Nechci tě moc děsit, já doufám, že v naší společnosti je většina lékařů slušných. Ale já osobně mám tedy dvě zkušenosti a to s psycholožkou a pak s psychiatričkou. Když jsem tenkrát chodila k psycholožce, tak se mě na finanční problémy neptala, natož na dluhy či příjmy. Ale velice nepříjemnou zkušenost jsem zažila s psychiatričkou, když jsem k ní přišla poprvé. Hned po otázce „proč jsem odešla od předchozí dr.“ se mě začala vyptávat na veškeré moje příjmy. Jsem mladá, nezadlužená a musím říct, že mi to bylo hodně nepříjemné a přišlo mi to i nevhodné. Místo toho, aby zjišťovala mé problémy, tak se zajímala jen a pouze o to, kolik si kde vydělám a kolik dávám na domácnost. A ještě si to důležitě zapisovala, no hrůza… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 22:17

@Adelii Díky za radu a názor. Ta tvá psycholožka byla taky na pojišťovnu? Já se psychiatrovi zatím vyhýbám dokud to jen jde a chci to zkusit řešit prvni právě z psycholožkou. Pokud by se neptala na mojí fin. stránku tak je to asi dobrý, ale obávám se, že by se k tomu stejně dopracovala s tím jak budeme probírat různé oblasti života a co jak, k čemu přišlo. Jako nedělám si iluze, ale doufám, že se nic nepokazí. To by mně hodně mrzelo. :(

• Citovat
  • Nahlásit
5
28.11.19 22:30

Ano, psycholožka byla normálně přes pojišťovnu. Přeji ti hodně štěstí a ať ti to dobře dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 13:07

Zdravím, jen poznamenám, že po dotázání se konkrétního místa, kde mám mít sezení mi naštěstí bylo sděleno, že to nevadí, jen samozřejmě si musím platit pojištění jinak by to logicky nešlo, ale tak to samozřejmě si platím. Uff, nakonec to tedy bude asi v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat