Psycholog - jak se hledá, co se tam dělá, pomůže mi?

Anonymní
30.3.17 08:24

Psycholog - jak se hledá, co se tam dělá, pomůže mi?

Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou. Jak se hledá psycholog a hlavně kdy?
Cítím, že bych si chtěla s někým nezaujatym a v tomto směru znalým popovídat. Kámoška je super ale přeci jenom je to takové laické a na mou stranu zaměřené.

Trošku nastínim s čím se potykam aby bylo jasné na co se ptám. Mám trochu problém korigovat zlost a její projevy, také nějaké to nesebevedomi a chaba asertivita. Je tohle téma pro psychologa? Popřípadě znáte nějakého v moravskoslezském kraji? Ostrava, Karviná a okolí?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5839
30.3.17 08:32

No asi by ses potrebovala naucit, jak si vyrizovat napnelismy s lidma, kteri Ti je pusobi..psychologa bych zkusila, mozna i na doporuceni nekoho kdo ma zkusenost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
30.3.17 08:43

Psychologové nepomáhají, spíše naopak. Lepší je si najít opravdu dobré přátele. Psycholog může akorát tak člověka dovézt k naprostému zhroucení a ještě to jen laxně ohodnotí „psychoterapie bolí…“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.17 08:47
@Tarjei píše:
No asi by ses potrebovala naucit, jak si vyrizovat napnelismy s lidma, kteri Ti je pusobi..psychologa bych zkusila, mozna i na doporuceni nekoho kdo ma zkusenost…

Já ta nějak tuším co bych měla napravit ale nevím jak to překonat. Přesně tak, nedokážu se bránit, hájit své zájmy a ustupuji, a pak jsem nasra*na

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.3.17 08:49
@R.O.D. píše:
Psychologové nepomáhají, spíše naopak. Lepší je si najít opravdu dobré přátele. Psycholog může akorát tak člověka dovézt k naprostému zhroucení a ještě to jen laxně ohodnotí „psychoterapie bolí…“.

Opravdu? Já právě mám trochu strach z toho odstupu profesního. V tomhle jsou ti přátelé lepší..

• Nahlásit
  • Citovat
41
30.3.17 08:53

Tak záleží na druhu terapie. Ale osobně mám hodně špatné zkušenosti, zpočátku psycholog zdánlivě pomohl, ale z dlouhobého hlediska mi to hodně ublížilo. A neznám nikoho, komu by psycholog opravdu pomohl. Oproti tomu opravdu dobří přátelé jsou k nezaplacení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
30.3.17 08:54

Ve Tvém okolí bohužel nikoho neznám. Ale ano, toto je téma pro psychologa. Určitě bych navrhla pár sezení a uvidíš, jak Ti to bude vyhovovat, možná by to ve Tvém případě bylo vhodné proložit nějakou skupinovou terapii, ideálně v uzavřené skupině (chodí tam stále ti samí lidé a je časově ohraničena. Lidé většinou mívají podobné problémy).
Zkus si zagooglit, pak se podívej na znamylekar.cz a uvidíš. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
30.3.17 08:56
@Anonymní píše:
Opravdu? Já právě mám trochu strach z toho odstupu profesního. V tomhle jsou ti přátelé lepší..

On ten odstup je naopak důležitý. Ale nevnímej to tak, že by empatickému psychoterapeutovi bylo jedno co prožíváš, naopak v tu chvíli je tam s Tebou. Samozřejmě záleží na psychoterapeutické škole, jinak se bude chovat terapeut s KBT, jinak rogerián.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.17 08:56
@R.O.D. píše:
Tak záleží na druhu terapie. Ale osobně mám hodně špatné zkušenosti, zpočátku psycholog zdánlivě pomohl, ale z dlouhobého hlediska mi to hodně ublížilo. A neznám nikoho, komu by psycholog opravdu pomohl. Oproti tomu opravdu dobří přátelé jsou k nezaplacení…

To je mi líto.

• Nahlásit
  • Citovat
41
30.3.17 08:57

Jinak profesionální odstup spočívá v tom, že jim na člověku ve skutečnosti vůbec nezáleží… Opravdu se chcete někomu takovému svěřovat se svými nejniternějšími pocity?

Příspěvek upraven 30.03.17 v 08:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Ester13 píše:
Ve Tvém okolí bohužel nikoho neznám. Ale ano, toto je téma pro psychologa. Určitě bych navrhla pár sezení a uvidíš, jak Ti to bude vyhovovat, možná by to ve Tvém případě bylo vhodné proložit nějakou skupinovou terapii, ideálně v uzavřené skupině (chodí tam stále ti samí lidé a je časově ohraničena. Lidé většinou mívají podobné problémy).
Zkus si zagooglit, pak se podívej na znamylekar.cz a uvidíš. Držím palce.

Pohledam. Ta skupina se mi docela zamlouvá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
@R.O.D. píše:

Mám naprosto opačnou zkušenost - mě naopak psycholog doslova zachránil život. ;) Takže za sebe doporučuji.
A ano, psychoterapie není vždy příjemná. Ale dobrý psycholog dokáže rozpoznat hranici, kam až může zajít.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.3.17 09:00
@R.O.D. píše:
Jinak profesionální odstup spočívá v tom, že jim na člověku ve skutečnosti vůbec nezáleží…
@Ester13 píše:
On ten odstup je naopak důležitý. Ale nevnímej to tak, že by empatickému psychoterapeutovi bylo jedno co prožíváš, naopak v tu chvíli je tam s Tebou. Samozřejmě záleží na psychoterapeutické škole, jinak se bude chovat terapeut s KBT, jinak rogerián.

Na jednu stranu odstup chápu, působí to profesionálne a nemůže se se mnou bavit jak Lojza… Na druhou stranu sama vím, že jsem tento odstup ke svým klientům měla abych se nezblaznila a pořád si říkala, že je to jen práce.

• Nahlásit
  • Citovat
6582
30.3.17 09:01
@R.O.D. píše:
Jinak profesionální odstup spočívá v tom, že jim na člověku ve skutečnosti vůbec nezáleží… Opravdu se chcete někomu takovéu svěřovat se svými nejniternějšími pocity?Příspěvek upraven 30.03.17 v 08:58

Bohužel jsi asi narazila na špatné terapeuty. Ve skutečnosti je tomu většinou jinak. Ale arogantní hovado se najde u všech profesí, bohužel. Nebo syndrom vyhoření? Sice by s ním každý psycholog měl umět zacházet, učí se to již v prváku, ale realita může být jiná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.17 09:02
3rd n
@Anonymní píše:
Mám naprosto opačnou zkušenost - mě naopak psycholog doslova zachránil život. ;) Takže za sebe doporučuji.
A ano, psychoterapie není vždy příjemná. Ale dobrý psycholog dokáže rozpoznat hranici, kam až může zajít.

Teď ho jen najít

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama