Psycholog - jak se zbavit špatného pocitu

Anonymní
26.11.20 21:00

Psycholog - jak se zbavit špatného pocitu

Ahojky..
Mám za sebou dvě sezení u psycholožky. Konečně mám pocit, že jsem dorazila na správnýho profíka. :dance: z každýho sezení odcházím jak kdyby ze mě spadl balvan, má úplně jiný přístup, než dvě předchozí.. Dokáže se se mnou bavit jako se sobě rovnou, milá, empatická, žádné poučování - naopak - vždy se mnou vše rozebere, proč to tak cítím, proč na to moje tělo reaguje tak jak má, žádné odborné termíny - ale spíš jako pokec s kamarádkou, působí na mě opravdu jako odbornice na svém místě. Ale… Během sezení se nedokážu zbavit pocitu, že ji otravuji, že moje problémy nejsou tak vážné jako problémy, které mají jiní lidé, že jim jen zabírám místo. Přitom nevím proč to cítím.. Ona se ke mně chová opravdu hezky, profesionálně, empaticky.. Měl jste někdo podobné pocity behem terapie mezi sezeními? :? Jak jste s tím bojovaly? Mám vždycky takový pocit, že ta terapie brzo skončí pokud si tohle budu pořád myslet.. Jako v tom smyslu, že moje hlava se bude bát abych nezabírala místo někomu jinému.. Chápete..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
114
26.11.20 21:11

Mne třeba psycholožka byla úplně k… ale jedno důležitý mi tenkrát řekla. Kazdej má nějaký problém a každý ho vnímá jinak. Pro někoho muže byt katastrofa, ze se s nim rozešel přítel, ale ze má dluhy to ho netizi. Naopak muže byt člověk co se hroutí z dluhů, ale ze je nemocný neřeší. Jde o to, ze žádný problém není malý. Každý máme priority nastavené jinak. Ani určitě sou na světě horší katastrofy, ale i ty malé, pokud nám ublizuji, musíme řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14989
26.11.20 21:21

To je normální úzkost, která ti lže. Protože úzkost nechce, aby si řešila, jak se jí zbavit. Takže vymýšlí cest, jak tě přesvědčit aby si za psycholožkou nechodila, aby si případně nebrala léky a aby si dělala to, co chce úzkost.

Aby si ji lépe porozumněla a bylo pro tebe jednodšší fungovat v psychoterapii - pořiď tuhle knížku a klidně se o ní třeba bav i s psycholožkou.

Je srozumitelná a praktická.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
473
26.11.20 22:18

Presne tenhle pocit jsem mivala taky. Ze me problemy jsou zanedbatelne ve srovnani s problemy jinych. Doporucuju tuhle tvoji obavu na pristim sezeni vytahnout. Me to hodne pomohlo si nektere veci o sobe v sobe srovnat a umet s temihle pocity pracovat. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 22:41

Přesně to jsem měla taky, zmínila bych se jí o tom, ona ti nejlépe pomůže i s tímto

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 22:42

Zakladatelko,
tyhle pocity zažívá mnoho našich klientů z mnoha různých důvodů. Není to nic neobvyklého ani nic hrozného. Je super, že jsi našla terapeutku, která ti sedí a máš možnost se někam posunout. Na příštím sezení se nestyď a tohle téma otevři. Uvidíš, že to bude stát za to :kytka:
PS - my třeba máme na několik týdnů dopředu plno a určitě tam nikoho nemáme jen tak, zbytečně.
Prosím anonym - profese.

• Citovat
  • Nahlásit
27.11.20 04:54
@Anonymní píše:
Ahojky..
Mám za sebou dvě sezení u psycholožky. Konečně mám pocit, že jsem dorazila na správnýho profíka. :dance: z každýho sezení odcházím jak kdyby ze mě spadl balvan, má úplně jiný přístup, než dvě předchozí.. Dokáže se se mnou bavit jako se sobě rovnou, milá, empatická, žádné poučování - naopak - vždy se mnou vše rozebere, proč to tak cítím, proč na to moje tělo reaguje tak jak má, žádné odborné termíny - ale spíš jako pokec s kamarádkou, působí na mě opravdu jako odbornice na svém místě. Ale… Během sezení se nedokážu zbavit pocitu, že ji otravuji, že moje problémy nejsou tak vážné jako problémy, které mají jiní lidé, že jim jen zabírám místo. Přitom nevím proč to cítím.. Ona se ke mně chová opravdu hezky, profesionálně, empaticky.. Měl jste někdo podobné pocity behem terapie mezi sezeními? :? Jak jste s tím bojovaly? Mám vždycky takový pocit, že ta terapie brzo skončí pokud si tohle budu pořád myslet.. Jako v tom smyslu, že moje hlava se bude bát abych nezabírala místo někomu jinému.. Chápete..

I o těchto pocitech by jsi s ní měla mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 20:47

Děkuji všem za reakce. :) Zkusím to zmínit na příštím sezení, sice je mi jasné, že se mi bude ptát, proč to tak cítím, tak ji vlastně nebudu schopná odpovědět, ale snad to vezme v poho. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
27.11.20 21:40

Zu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.20 21:40

Bo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit