Psycholog- mám jít nebo je to normální?

Anonymní
16.10.19 11:00

Psycholog- mám jít nebo je to normální?

Dobrý den, mám dotaz, jak to vidí někdo jiný, než já. Jde o to, že stále váhám zda mám jít k psychologovi nebo to zvládám a je to v takovém případě normální.
Deset let se starám o postiženého syna, má jak zdravotní, tak mentální postižení. Před několika lety jsme ve 25 týdnu těhu přišli o dcerku. S manželem nám to klape a jsme si oporou, manžel se stará o finance, já o to ostatní. Když je doma, tak se vším pomůže. Snažíme se jezdit na výlety, užívat si aspoň trochu ten život. Chtěla jsem jít do práce, abych na chvíli vypadla od toho všeho, když je syn ve škole, vozíme ho 20 km do školy. Ale s prací je to zoufalé, buď neodpovídám požadavkům já nebo je pro mě nepřijatelná pracovní doba. Peníze by se nám také hodili, o tom žádná. Je toho na měuž prostě moc, psychicky jsem často rozhozená, nemám na nic náladu, nic mě nebaví, cítím se jen jak pečovatelka, uklízečka a zavřená doma. Teď to marné shánění práce, potřebovala bych tak na 4 hodiny denně, což je průšvih. Práci na doma nelze sehnat, to by mi vyhovovalo, alespoň nějak zaměstnat mozek, když už bych byla dál doma.Se synem je to složité, učení mu samozřejmě nejde, ikdyž má IVP a jezdí do školy pro postižené. Domácí příprava zabírá mnoho času, hodně časté jsou návštěvy u lékařů.
Už prostě někdy fakt nemůžu. Je to normální nebo už je to opravdu na psychologa? Pokud ano, mužu jít k němu sama, nebo musím mít doporučení obvodního lékaře?
Vím, že jsou na tom lidé hůř, ale já takto přežívám už 11 let v kuse.Je to vyčerpávající. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6005
16.10.19 11:04

Jestli chces, posli mi SZ. Jsem ve stejne situaci jako ty, psat se mi tu o tom vsem verejne nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 11:11

Ahoj, tvé situaci rozumím a vím jak se cítíš. Také mám mentálně postiženého syna a péče o něj je náročná. Denně ho vozím a vyzvedávam ze školy (také specialni škola), takže najít si práci na tak krátký ćasovy úsek který mám, je takřka nemožné. Jestli se cítíš tak špatně, tak určitě psychologa vyhledej :hug: Mně hodně na rozptýlení pomáhají procházky, nebo si najdi nějaký koníček ať zamestnaš chvíli hlavu něčím jiným než péči o postižené dítě. Pro mne je i spása jít jen tak s kamarádkáma na skleničku. Mrzí mne že jsi v těhotenství přišla o miminko :,( já mám doma ještě tři letou slečnu, takže ta mne taky dokáže dost zaměstnat a rozptýlit. O pokusu o další dítě jste neuvažovali? Prosím anonym, citlivé informace o rodině

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.10.19 11:17
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dotaz, jak to vidí někdo jiný, než já. Jde o to, že stále váhám zda mám jít k psychologovi nebo to zvládám a je to v takovém případě normální.
Deset let se starám o postiženého syna, má jak zdravotní, tak mentální postižení. Před několika lety jsme ve 25 týdnu těhu přišli o dcerku. S manželem nám to klape a jsme si oporou, manžel se stará o finance, já o to ostatní. Když je doma, tak se vším pomůže. Snažíme se jezdit na výlety, užívat si aspoň trochu ten život. Chtěla jsem jít do práce, abych na chvíli vypadla od toho všeho, když je syn ve škole, vozíme ho 20 km do školy. Ale s prací je to zoufalé, buď neodpovídám požadavkům já nebo je pro mě nepřijatelná pracovní doba. Peníze by se nám také hodili, o tom žádná. Je toho na měuž prostě moc, psychicky jsem často rozhozená, nemám na nic náladu, nic mě nebaví, cítím se jen jak pečovatelka, uklízečka a zavřená doma. Teď to marné shánění práce, potřebovala bych tak na 4 hodiny denně, což je průšvih. Práci na doma nelze sehnat, to by mi vyhovovalo, alespoň nějak zaměstnat mozek, když už bych byla dál doma.Se synem je to složité, učení mu samozřejmě nejde, ikdyž má IVP a jezdí do školy pro postižené. Domácí příprava zabírá mnoho času, hodně časté jsou návštěvy u lékařů.
Už prostě někdy fakt nemůžu. Je to normální nebo už je to opravdu na psychologa? Pokud ano, mužu jít k němu sama, nebo musím mít doporučení obvodního lékaře?
Vím, že jsou na tom lidé hůř, ale já takto přežívám už 11 let v kuse.Je to vyčerpávající. :(

Cítím s tebou a vím o čem mluvíš, jsem na tom podobně, žiji s dospělou dcerou co má těžkou schizofrenii a je na mě šíleně závislá, jsem na ni sama..mám z toho depky, antidepr.nic moc. nepomohly..také chci zkusit psychologa..jestli chceš tak písni do sz,

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.10.19 11:20

Ahoj, děkuji za příspěvek :kytka:
Na procházky chodím buď sama se psem nebo se synem, to i pomáhá, přírodu miluju, je to odreagování. S koníčky je to horší, na ty tolik času už nezbývá, ale ráda si něco nakreslím nebo přečtu knížku po večerech. Kamarádky nemám, měla jsem, ale nějak ta přátalství vyšuměla, mají zdravá děcka a mají jiné zájmy, jezdí na společné akce, nás nepozvou ani. Už to beru tak, že se semnou nechtějí vídat a respektuju to. Mám jednu skvělou kamarádku, ale je hodně daleko, takže kontakt je dost omezený, ale jsem moc ráda, že ji mám.
Abych řekla pravdu, už ani nevím, jestli se o další těhu pokoušet. Jedno títě nemocné, o druhé jsme přišli a nevěřím tomu, že do třetice toho nejlepšího. Navíc, obě těhu byla po IVF, takže na to ani nemáme peníze. Chybí mi ještě dítě, ale bojím se, že už bych to nedávala, kdyby s tím něco bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.10.19 11:23
@Anonymní píše:
Cítím s tebou a vím o čem mluvíš, jsem na tom podobně, žiji s dospělou dcerou co má těžkou schizofrenii a je na mě šíleně závislá, jsem na ni sama..mám z toho depky, antidepr.nic moc. nepomohly..také chci zkusit psychologa..jestli chceš tak písni do sz,

To mě moc mrzí, musí to být hodně náročné :hug: Ráda bych do SZ napsala, ale do anonymu nevím jak, to asi nelze, nevím. Každopádně přeji hodně sil :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
660
16.10.19 13:33
@Anonymní píše:
To mě moc mrzí, musí to být hodně náročné :hug: Ráda bych do SZ napsala, ale do anonymu nevím jak, to asi nelze, nevím. Každopádně přeji hodně sil :hug:

Myslím, že by propojení mohl zvládnout admin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 15:01
@Anonymní píše:
Ahoj, děkuji za příspěvek :kytka:
Na procházky chodím buď sama se psem nebo se synem, to i pomáhá, přírodu miluju, je to odreagování. S koníčky je to horší, na ty tolik času už nezbývá, ale ráda si něco nakreslím nebo přečtu knížku po večerech. Kamarádky nemám, měla jsem, ale nějak ta přátalství vyšuměla, mají zdravá děcka a mají jiné zájmy, jezdí na společné akce, nás nepozvou ani. Už to beru tak, že se semnou nechtějí vídat a respektuju to. Mám jednu skvělou kamarádku, ale je hodně daleko, takže kontakt je dost omezený, ale jsem moc ráda, že ji mám.
Abych řekla pravdu, už ani nevím, jestli se o další těhu pokoušet. Jedno títě nemocné, o druhé jsme přišli a nevěřím tomu, že do třetice toho nejlepšího. Navíc, obě těhu byla po IVF, takže na to ani nemáme peníze. Chybí mi ještě dítě, ale bojím se, že už bych to nedávala, kdyby s tím něco bylo.

A syn je postižený kvůli nějakému úrazu, očkování či nějaká vrozená vada? Můj syn má LMR následkem očkování. A k těm kamarádkám, nerozumíš si třeba s nějakou maminkou ze školy? Přátelství se dá navázat v každém věku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.10.19 13:06
@Evkad píše:
Myslím, že by propojení mohl zvládnout admin

Děkuji, pokusím se je kontaktovat, třeba to půjde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.10.19 13:11
@Anonymní píše:
A syn je postižený kvůli nějakému úrazu, očkování či nějaká vrozená vada? Můj syn má LMR následkem očkování. A k těm kamarádkám, nerozumíš si třeba s nějakou maminkou ze školy? Přátelství se dá navázat v každém věku :hug:

začalo to očkováním, pak se přidala těžká epilepsie, poruchy chování, ADHD, poruchy učení, mentálně se vrátil o několik let zpět. Dle genetiky nic vrozeného nenašli.
Bohužel, ani ne, tam se míjím, vyzvedávám syna po obědě, a to už většinou vyzvedávají tatínci. Sem tam prohodím s někým pár slov, že se známe od vidění, ale to je vše. Já vím, dá se navázat v každém věku, ale už je problém asi ve mě, že se uzívírám do sebe a moc kontakt nevyhledávám, tohle všechno už na mě začíná mít vliv.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama