Psycholog, manželská poradna? Co nám pomůže?

592
1.6.16 22:45

Psycholog, manželská poradna? Co nám pomůže?

Ahoj, nějak nám to s manželem poslední dobou neklape. On je přesvědčen, že na něj pořád křičím, já si zas myslím, že si za to kolikrát může sám. Rozešli jsme se v zájmech, v zálibách, spadli jsme do stereotypu. Mám ho ale moc ráda, máme dvě malé děti, nechci se jen jednoduše rozvést…Co poradíte? Pomohla by nám nějaká poradna? Nebo pomůže psycholog mě samotné? Jak to funguje? Tam si jen zavolám a objednám se, nebo musím mít nějakou žádanku? Moc díky za všechny rady… :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9659
1.6.16 23:13

@Kulišanda jako první pomoc bych zkusila víkend bez dětí. Nebo alespoň večeři v restauraci (bez dětí). K psychologovi můžete chodit spolu nebo můžeš chodit jen ty sama. Obvykle se platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11648
1.6.16 23:15
@Kulišanda píše:
Ahoj, nějak nám to s manželem poslední dobou neklape. On je přesvědčen, že na něj pořád křičím, já si zas myslím, že si za to kolikrát může sám. Rozešli jsme se v zájmech, v zálibách, spadli jsme do stereotypu. Mám ho ale moc ráda, máme dvě malé děti, nechci se jen jednoduše rozvést…Co poradíte? Pomohla by nám nějaká poradna? Nebo pomůže psycholog mě samotné? Jak to funguje? Tam si jen zavolám a objednám se, nebo musím mít nějakou žádanku? Moc díky za všechny rady… :,( :,(

myslím, že pomůže jen to co tvůj manžel dovolí :andel: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11648
1.6.16 23:17
@Eveelin píše:
@Kulišanda jako první pomoc bych zkusila víkend bez dětí. Nebo alespoň večeři v restauraci (bez dětí). K psychologovi můžete chodit spolu nebo můžeš chodit jen ty sama. Obvykle se platí.

a k čemu jí to bude, když bude chodit sama? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
1.6.16 23:17

@ontario7 někdy pomůže i to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11648
1.6.16 23:23
@Eveelin píše:
@ontario7 někdy pomůže i to.

tak hlavně když už o tom přemýšlí, tak by měli jít spolu, jinak to je o ničem, jestli to má mít teda nějaký význam ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11648
1.6.16 23:28
@Kulišanda píše:
Ahoj, nějak nám to s manželem poslední dobou neklape. On je přesvědčen, že na něj pořád křičím, já si zas myslím, že si za to kolikrát může sám. Rozešli jsme se v zájmech, v zálibách, spadli jsme do stereotypu. Mám ho ale moc ráda, máme dvě malé děti, nechci se jen jednoduše rozvést…Co poradíte? Pomohla by nám nějaká poradna? Nebo pomůže psycholog mě samotné? Jak to funguje? Tam si jen zavolám a objednám se, nebo musím mít nějakou žádanku? Moc díky za všechny rady… :,( :,(

jen nechápu jak jste se mohli rozejít v zájmech a zálibách, když od začatku máte třeba stejný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
592
1.6.16 23:29
@ontario7 píše:
a k čemu jí to bude, když bude chodit sama? :kytka:

Já myslím, že i to by možná pomohlo. Je pravda, že jsem asi hodně citlivá a občas řeším zbytečné věci…Prostě si jen tak popovídat, uvolnit se, a vyslechnout nějaké rady. Víken ani večeře bez dětí to asi nezachrání…Už to proběhlo dostkrát…Navíc se sejdem i sami doma, pač manžel dělá 24 a já 12, takže se stene, že děti jsou ve školce a mysami doma. Jenže se tak nějak mlčky míjíme, každý si děláme to svoje a když mluvíme, tak se pohádáme… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11648
1.6.16 23:36
@Kulišanda píše:
Já myslím, že i to by možná pomohlo. Je pravda, že jsem asi hodně citlivá a občas řeším zbytečné věci…Prostě si jen tak popovídat, uvolnit se, a vyslechnout nějaké rady. Víken ani večeře bez dětí to asi nezachrání…Už to proběhlo dostkrát…Navíc se sejdem i sami doma, pač manžel dělá 24 a já 12, takže se stene, že děti jsou ve školce a mysami doma. Jenže se tak nějak mlčky míjíme, každý si děláme to svoje a když mluvíme, tak se pohádáme… :,(

a k čemu ti bude slyšet věci ve stylu blá blá…pokud tam on nebude a nebude se moci k tomu třeba vyjádřit. Z čeho přímo vznikají ty hádky? :kytka: Já to chápu, to že spolu nejste denně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
2.6.16 00:38

Zkuste manželskou poradnu. Je zadarmo, musíte se předem objednat. Důležité je, jak to cítí manžel, jestli tam bude chtít chodit také. Terapie jednoho je problematická. Psychologa nehledej. Forenzní ti nepomůže, soukromý tak akorát od peněz. Tohle je párový problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9263
2.6.16 06:48

Jak už tu bylo řečeno, zkuste si nejdřív udělat víkend jen pro sebe…pokud to nepomůže, pak bych zkusila společně zajít do poradny 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
2.6.16 08:50

@Kulišanda Ahoj, služby manželské poradny jsou zdarma a bez žádánky, stačí jen zavolat a objednat se. A hodně žen tam chodí samotných, nemusíš mít s sebou chlapa… ;) Třeba by ti pomohlo jen se prostě vypovídat. ;)Je super, že se to snažíš nějak řešit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
2.6.16 08:53

A v manželské poradně přece pracují psychologové, jde o to, jestli ti ten konkrétní sedne. ;)Ale jak už je napsáno výše, zkusila bych nejdříve trávit čas společně…i kdyby to měla být jen večerní pohoda u televize, prostě dělat některé věci společně. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
2.6.16 08:54
@Kulišanda píše:

Žádnou žádnaku nepotřebujete, poradna určitě pomůže a vyřeší hodně věcí. Chodit samotná určitě taky není na škodu. Pokud máš nějaké problémy se vztekem nebo s ovládáním toho vzteku, tak se to snadněji vyřeší, když budeš chodit sama. Na párovou terapii ale choďte určitě, protože přeci jenom musíte na tom pracovat oba. Počítejte jen s tím, že psycholog něco stojí, a ty, co jsou na pojišťovnu mají často dlouhodobě dopředu plno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23176
2.6.16 11:53

Ja mám zkušenost s poradnou pro rodinu a mezilidské vztahy. Objednat telefonicky, je to zdarma. Škoda že jsme tam nešli dřív, mozna by bylo hodně věcí jinak. Nebo by manželství skončilo dřív a ušetřili bysme si dost zlého. Mediace byla účinná, podnetna, jen pro nás už bylo pozdě. Takže za mě doporučuji, ma to smysl, radsi dřív než pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama