Psycholog na pojišťovnu - jak na to?

Anonymní
28.12.19 07:41

Psycholog na pojišťovnu - jak?

Dobrý den, potřebuji psychologa, možná psychiatra. Ráda bych si však nechala napsat doporučení od praktického lékaře, jak na to? Jsem s dítětem sama, potřebuji se léčit, ale nemám na to si někoho vybrat a platit. Co mam u doktora říct, aby mi napsal doporučení? Že je mi psychické špatně, popsat, jak se to projevuje a požádat nebo to takhle nechodi?
Popř. může mi i praktický lékař napsat Neurol nebo jiný oblbovák?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.12.19 08:12

Já si našla psychologa a zašla tam bez zadanky. Je přes pojišťovnu.

• Nahlásit
  • Citovat
31431
28.12.19 08:21
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebuji psychologa, možná psychiatra. Ráda bych si však nechala napsat doporučení od praktického lékaře, jak na to? Jsem s dítětem sama, potřebuji se léčit, ale nemám na to si někoho vybrat a platit. Co mam u doktora říct, aby mi napsal doporučení? Že je mi psychické špatně, popsat, jak se to projevuje a požádat nebo to takhle nechodi?
Popř. může mi i praktický lékař napsat Neurol nebo jiný oblbovák?

ano, může, má možnost i předepsat antidepresiva určitého typu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1538
28.12.19 08:23

Zadanku nepotřebujete… Prostě si nějakého vyberte a objednejte se. Je to na pojišťovnu.. Hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17239
28.12.19 08:27
@Ufinka87 píše:
Zadanku nepotřebujete… Prostě si nějakého vyberte a objednejte se. Je to na pojišťovnu.. Hodně štěstí

U nás zadanku chtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19227
28.12.19 09:13

@Ufinka87 Psycholog je na pojistovnu jen nejaky (musi si je obvolat a zeptat se), ty na pojistovnu maji i vetsinou dost dlouhe objednaci lhuty.
Psychiatr na pojistovnu je, s zadankou od praktika to je mozna lepsi, ale asi to neni nutnost. Nekde je taky ale umeni se objednat, je jich malo. Existuji i krizova centra, ktera berou hned.
Hlavne at si zakladatelka nenechava predepisovat obvodakem zadny neurol a spol. Sve problemy musi resit komplexne ve spolupraci s odbornymi lekari. S neurolem je to jako chtit to resit s flaskou rumu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.19 09:36

Na psychiatra se obvykle dlouho Čeká a ani pak nemá na pacienta tolik času jako psycholog, obvykle předepíše nějaká antidepresiva a dá další kontrolu. Psycholog je předepsat nemůže, ale může doporučit, zda jsou podle něj vhodné, a pak nějaké slabší může předepsat i prakticky lékař. Problém je, že jejich účinek se obvykle projeví až po delší době užívání, a když je člověk potřebuje hned, tak stejně hned nezaberou.. Doporučuji najít si na internetu seznam klinických psychologů, na jejich webu se podívat, zda mají smlouvu s mou zdravotní pojišťovnou, a pak si zavolat, zda berou nové pacienty, za jak dlouho se mohu objednat a pak se zeptat, zda chtějí zadanku od praktického lékaře - to může mít každý jinak. Kdyby zadanku chtěli, tak prakticky lékař nemá problém ji vystavit, když mu stručně popises své problémy.. Hodně štěstí, ať někoho dobrého najdeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12534
28.12.19 09:51

Ideální je zajít k psychiatrovi, nechat si pro začátek napsat nějaké léky a od něj mít žádanku k psychologovi. Pak řešit problém při spolupráci obou. Psychiatr je většinou schopen doporučit i psychologa dle jeho zaměření a konkrétního problému klienta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama