Psycholog nebo psychoterapeut co bere pacienty??

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
9.1.22 00:10

Psycholog nebo psychoterapeut co bere pacienty??

Dobrý večer,
Obracím se na vás s prosbou o pomoc při hledání psychologa, psychiatra nebo psychoterapeuta pro svou kamarádku. Minulý rok se sesypala po neúspěšné zkoušce na vysoké škole. Pořád jí bylo zle a po několika kolotočích vyšetření se přišlo na psychický původ. Začala trpět silnými depresemi, agresivitou, nechutenstvím a dalšími věcmi. Je tu někdo kdo si prošel podobnou situací a dokázal by mi poradit nějakého dobrého doktora v okolí Prahy nebo Liberecko? Který má čas a dokázal by určit diagnózu popřípadě navrhl nějakou terapii? Mám o ní docela strach, úplně se izoluje. Má tedy doktorku v Jablonci nad Nisou ale ta jí cpe prášky na spaní a na nervy. Ráda bych pomohla i jinak.

Děkuji moc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
553
9.1.22 06:46

@Ohňana asi by to chtelo urcite oboji. Leky ji hodi do stavu kdy bude schopna se s sebou neco delat a na terapii pak muze resit co ji to zpusobuje. A jinak, pokud se jedna o tebe tak to normalne napis, to ze nekdo trpi na psychicke problemy neni ostuda ;) ja jsem mimi prazska ale myslim ze ti tady nekdo doporuci dobre doktory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
9.1.22 07:15

Ja mam skvelyho psychiatra - je na Praze 9 v poliklinice na proseku - Zdenek Bašný. Chodim k nemu leta a jswm strasne spokojena s jeho pristupem. Na psychoterapii chodim do Vysocan - Tomáš Kleisner, ale je soukromej a stoji 1200/hod, ale podle me to urcite nejsou vyhozeny penize. Prvnich par sezeni mi dalo daleko vic, nez 2 mesice v Bohnicich a pul roku u psycholozky na pojistovnu. Drzim palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
9.1.22 10:44

Jakou má kamarádka pojistovnu? Některé mají bonusy na soukromé teraputy. VZP nabízí pět tisíc na deset konzultaci a seznam terapeutu má na webu. Je tam obsazeno/volno (není to úplně přesné, je lepší se zeptat toho terapeuta). Online nebo osobně.
Klinického psychologa má zdarma, když má smlouvu s její zdravotní pojišťovnou. Mívají dost plno, delší lhůtu a chodí se osobně.

Kromě individuální terapie bych kamarádce doporučila skupinovou terapii, stacionář (intenzivni denní, večerní méně často…) anebo pobyt na terapeutickem oddeleni na šest, osm týdnů…napr nudz klecany (docházkovy nebo s hospitalizaci pro mimo prazske), fn Olomouc, kromerizska psychiatrie.

Namísto hospitalizace (anebo po hospitalizaci) si může vyžádat lázně, měsíční pobyt. Když to pojišťovna schválí, jezdí se do Jeseníku, Karlovy Studánky, Dolní Lipove. V lázních téměř není terapie, zamerene na masáže, koupele, pobyt v přírodě…

Na stacionář a k psychologovi se může přihlásit sama.
Pro lázně a hospitalizaci s terapii potřebuje doporučení od lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat