Reklama

Psycholog nepomáhá - co mám dělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tudii6-
Kecalka 134 příspěvků 25.08.18 18:27
Psycholog nepomáhá - co mám dělat

Ahoj, co mám dělat, když psycholog nepomáhá. V různých částech života jsem vyzkoušela několik psychologů, nepomohli. Teď když jsem asi v těch největších sračkách tak jsem opět vyhledala psychologa a dokonce jsem byla na konstelacích u dalšího (to tedy před pár měsíci), ale nepomáhá to, pořád mi to přijde beznadějné. Že jediné vysvobození pro mě bude sebevražda. Nemyslím si, že potřebuju antidepresiva. Ty prášky tě jen utlumí, ale příčinu neodstraní. Kolikrát ležím v posteli a najednou dostanu velký strach, hroznou úzkost, bohužel se to už podepisuje i na práci… takže se bojím, že mě brzy vyhodí, dělám chyby a není to dobré. V tomto světě se přece chyby dělat nesmí. Koupila jsem si na uklidnění Kozlíka lékařského, ale to taky moc nepomáhá. Proč mě tak moc položil vztah. V největší depresi mu zavolám nebo napíšu a vím, že mu to není jedno… ale stejně cítím, že je vše beznadějné.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Ms.Ragdoll
Závislačka 2548 příspěvků 25.08.18 18:31

A jak dlouho si k nim dochazela? Terapie chce cas, hodne casu.

Tudii6-
Kecalka 134 příspěvků 25.08.18 18:34

Tak u každého jsem byla tak 3×, pak konstelace. Někteří mě třeba ani nesedli, tak to nemělo cenu, ale teď co jsem byla tak paní byla v pohodě. Ale já nějak nevěřím. Cítím se tak hrozně sama na vše… i když mám rodinu a 2 dobré kamarádky. Tak ty toho mají samozřejmě taky už plné zuby, když to člověk omílá. Tak už nic neříkám a vlastně se s nima už ani moc nevídám. Na jednu stranu je chápu.....

bloesty
Kecalka 218 příspěvků 25.08.18 18:38

@Tudii6- Doporučuji zkusit psychiatra, mají i jiné možnosti než antidepresiva. Nicméně pokud trpíš návaly úzkosti a máš černé myšlenky, možná by ti ta antidepresiva na čas opravdu pomohla. Není se za co stydět a není ani pravda, že tě jenom utlumí a po vysazení se vše zase vrátí. V rukách zkušeného psychiatra mohou opravdu velmi pomoci. Hodně štěstí!

ka2ka
Extra třída :D 12798 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 18:40

otázka je jestli návaly úzkosti máš způsobené psychikou nebo nějakou nemocí ?

Tudii6-
Kecalka 134 příspěvků 25.08.18 18:41

Každý den si říkám, že začnu jinak, že se začnu usmívat, nemyslet na minulost, na vztahy a budu pozitivně myslet, ale vždy mě to stejně semele :-( Kolikrát se přístihnu že stojím na balkoně a říkam si že je to tak jednoduché, jen vyskočit a už bych se nemusela trápit, dívám se dolů a říkám si, že přece musím někdy sebrat „odvahu“. Když jedu vlakem a vlak přijíždí, tak přece stačí udělat krok navíc a bylo by po všem…

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 25.08.18 18:45
@Tudii6- píše:
Ahoj, co mám dělat, když psycholog nepomáhá. V různých částech života jsem vyzkoušela několik psychologů, nepomohli. Teď když jsem asi v těch největších sračkách tak jsem opět vyhledala psychologa a dokonce jsem byla na konstelacích u dalšího (to tedy před pár měsíci), ale nepomáhá to, pořád mi to přijde beznadějné. Že jediné vysvobození pro mě bude sebevražda. Nemyslím si, že potřebuju antidepresiva. Ty prášky tě jen utlumí, ale příčinu neodstraní. Kolikrát ležím v posteli a najednou dostanu velký strach, hroznou úzkost, bohužel se to už podepisuje i na práci… takže se bojím, že mě brzy vyhodí, dělám chyby a není to dobré. V tomto světě se přece chyby dělat nesmí. Koupila jsem si na uklidnění Kozlíka lékařského, ale to taky moc nepomáhá. Proč mě tak moc položil vztah. V největší depresi mu zavolám nebo napíšu a vím, že mu to není jedno… ale stejně cítím, že je vše beznadějné.

Chápu správně, že ty úzkosti jsou hlavně kvůli tomu, že jsi se rozešla s přítelem?

Tudii6-
Kecalka 134 příspěvků 25.08.18 18:46

@tininas Ano, asi hlavně. Ale nejen kvůli tomu. Celý můj život se mi zdá zbytečný.

Uživatel je onlinejenny.fields
Generální žvanilka 24732 příspěvků 25.08.18 18:46

Zbytečně se lituješ. Vyber si jednoho psychoterapeuta a vstup do dlouhodobé terapie. Sabotuješ sama sebe, očividně se ti na tom nechce makat, je to hodně bolestivé, což chápu. Ale nic než práce na sobě ti nepomůže. Jít někam třikrát a pak změnit a jít zase třikrát, to nikam nevede, chceš rychlá řešení bez práce na sobě.

Uživatel je onlinejenny.fields
Generální žvanilka 24732 příspěvků 25.08.18 18:48

@Ou ti může poradit.

Verun83
Echt Kelišová 8685 příspěvků 33 inzerátů 25.08.18 18:52

V nejvetsi krizi mne pomohla kniha Miluj svuj zivot. Argentum nitricum akh. Na uzkosti je dobry cordyceps a maca. A zmenit mysleni. Nauc se zit sama. Za stesti v tvem zivote neni nikdo zodpovedny, jen ty sama. Tak se prestan fixovat na druhe a zapracuj na sobe. Sebevrazda je hloupa i z pohledu karmy, vrati se ti to v dalsim zivote.

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 25.08.18 19:01
@Tudii6- píše:
@tininas Ano, asi hlavně. Ale nejen kvůli tomu. Celý můj život se mi zdá zbytečný.

No, pokud je to kvůli rozchodu, tak ty pocity jsou normální. Sice je pravda, že budeš asi citlivější člověk, ale to není zase taková tragédie. A hlavně … máš světlo na konci tunelu. A to v podobě nové lásky, která dá Tvému životu smysl.

Musíš tomu dát času. A máš dvě možnosti:

a/ Buď se věnuj sobě, sebevzdělávání, kariéře, případně cestuj, jdi do kurzu, kde se vyučuje něco co Tě zajímalo před rozchodem apod.
b/ Najdi si převozníka - taky to může pomoci.

Hlavně se přestaň upínat na bývalého. Tam to jednoduše skončilo. Smiř se s tím. A když Tě ta minulost ničí, tak spal společné fotky, vyhoď dárky od něj, smaž číslo, FB …

A na sebevraždu se vykašli - na 100 % bys ublížila spoustu lidem kolem sebe, kteří Tě milují a záleží jim na Tobě. Nebuď sobec.

Emimin7
Echt Kelišová 8835 příspěvků 25.08.18 19:02

Antidepresiva tě neutlumí, to je blud. A pomáhají ažaž.

oranžová mašle
Povídálka 20 příspěvků 25.08.18 19:03

Nejsem zastáncem antidepresiv, ale ony ti mohou pomoct k tomu, aby byla terapie úspěšná. Psychiatr a psycholog by měli pracovat zároveň, aby to mělo trvalejší efekt. Zkus to, není pravda, že tě jen utlumí.

Emimin7
Echt Kelišová 8835 příspěvků 25.08.18 19:05

Ty už si takových diskuzích založila víc:
https://www.emimino.cz/…rankovani/4/
https://www.emimino.cz/…tete-325277/
A pořád si nedáš říct. Komu není pomoci.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >