Psycholog Praha a okolí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
194
20.10.21 13:50

Psycholog Praha a okolí

Ahojky, rovnou k věci, sháním opravdu dobrého psychologa pro sebe, nejlépe psycholožku ale na pohlaví mi až tak nezáleží, mám nějaké psychické problémy.. konkretne panika, uzkosti a panicke ataky, potrebuju nekoho, kdo mi jasne diagnostikuje, co mi je.. Nechci psychologa co mi jen rekne takove ty,,kraviny” ze to bude dobre..Potřebuju se dát dohromady, chci nejlépe někoho kdo jede na pojišťovnu a nebo nějaké ceny třeba do 1000 Kč… Pokud by to mělo být opravdu dobrý psycholog, tak si ráda připlatím, ale nejlépe někoho kdo bere na pojišťovny a celkově nemá plnou kapacitu.. děkuji

Příspěvek upraven 22.10.21 v 10:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1083
20.10.21 14:01

Ahoja, z vlastni zkusenosti - psycholog na pojistovnu mi absolutne nic nedal. Tedka dochazim delsi cas k terapeutovi, ktereho si platim a uz 4 sezeni u nej mi daly vic, nez pul rok u psycholozky. Mrkni na Tomase Kleisnera, jsem s nim moc spokojena. Sezeni sice stoji 1200, ale rozhodne to nejsou vyhozene penize :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
20.10.21 14:17

příspěvek

VZP nabízí příspěvek 5000kč, 500kč na 10 sezení u soukromých terapeutů, kteří se zapojí do jejich akce. online/osobně https://dusevnizdravi.vzp.cz/…m-terapeutu/
Jinde též přispívají. Jakou máš pojišTovnu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
20.10.21 15:58

@jejjej ja mam ČPZP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
20.10.21 16:14

cpzp

Cpzp nabízí 2500 korun, 500 na 5 terapeutických sezení. Seznam terapeutů a podmínky využití máš tady https://cpzp.cz/…i-program/64
Program funguje tak, že terapeutovi se zaplatí celá částka a pojišťovna pak částku zpětně proplatí. Ceníky terapeutů jsou různé. Viděla jsem i v Praze za 500-600 na hodinu až do dvou tisíc.
Téměř všichni mají webovky na seznámení, kdo to je a jakou terapii provádí.
Termíny bývají rychle. Někteří mají obsazeno. Koukni na to. Podle ceny bych nevybírala. Spíše záleží na člověku než na ceně, jak si spolu sednete.
Levná terapeutka nemusí být horší než drahá.

Klinický psycholog je přes pojištovnu bez placení na doporučení od lékaře. Myslím, že klinici mají dlouhou čekačku na první termín na měsíce.

Vidím že cpzp má zastropovanou platbu na 700kč h. Více se neplatí. Terapeuti, kteří se do projektu přihlásí, musí souhlasit s nejvyšší cenou 700.

Kdyby jsi s terapeutkou pokračovala nad 5 sezení přes cpzp, bude chtít platbu podle svého běžného ceníku. Mrkni na ceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
20.10.21 17:12

další příspěvek

Cpzp příspěvek bude znova v r. 2022 ted se dá využít 5 sezení a v lednu dalších 5 https://www.zdravezpravy.cz/…ristim-roce/?…. sznhp. box&dop_req_id=HxIL5I4Ekp0-202110201505&dop_id=13953891. sznhp. box&dop_req_id=HxIL5I4Ekp0-202110201505&dop_id=13953891

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
22.10.21 09:49

@jejjej Děkuju moc, volala jsem na pojišťovnu cpzp, a je to jen pro lidi kteří prodělali covid, a mají z toho nějaké psychické,,trauma” já covid neprodělala takže mi nic prý hradit nebudou.. :( :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
22.10.21 11:48
@nickanonym píše:
@jejjej Děkuju moc, volala jsem na pojišťovnu cpzp, a je to jen pro lidi kteří prodělali covid, a mají z toho nějaké psychické,,trauma” já covid neprodělala takže mi nic prý hradit nebudou.. :( :zed:

To je zvláštní, zkusila bych se zeptat znovu třeba na pobočce. Cituji z webu ČPZP: „Rozšířením nabídky preventivních programů chceme pomoci našim klientům, kteří se v důsledku aktuální situace dostali nebo dostanou do duševní krize a jejich psychika je mnohdy pod obrovským tlakem.
Nikde tam nevidím jako podmínku prodělání COVID-19. “V důsledku aktuální situace.." mi zní jednoznačně jako v důsledku stresu plynoucího ze socio-ekonomicko-psychologických aspektů pandemie. Ne jako symptom onemocnění COVID-19. Pokud to tak je, tak je to celkem ubohý marketingový trik.

https://www.cpzp.cz/…i-az-2500-kc
https://www.cpzp.cz/…i-program/64

Jinak mohu jako velmi kvalitní doporučit třeba tato pracoviště:
https://www.psychoterapie-andel.cz/
https://psychoterapie-praha2.cz/
https://psychosomatika.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
22.10.21 12:29

cpzp

@nickanonym Divné. Potíže mají i lidé, kteří covid neprodělali, ale mají z covidové doby stres a špatnou psychiku.
Píši, že… příspěvek je určen pojištěncům, kteří v souvislosti s pandemií COVID-19 potřebují psychosociální intervenci.
Není napsáno, že museli covid prodělat.

Tu informaci, kterou jste dostala, že čpzp dává příspěvek jen „coviďákům“ bych si ještě znova ověřila. Na cpzp webu vidím možnost online chatu s jejich pracovníkem.

Jsem „rejpalka“, šla jsem na chat a napsali, že využití podle obecných podmínek:
Musíte využít některého ze spolupracujících psychoterapeutů.
Není nutné, abyste měla laboratorně potvrzenou nemoc COVID-19.

Dostala jste chybnou informaci. Zkuste také chatem a odpověď si uložte i se jménem pracovníka, který Vám odpoví. :D

Příspěvek upraven 22.10.21 v 12:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
22.10.21 12:31

@LaRoux
Dobrý nápad - zajít na pobočku.
Vím, že ten příspěvek využili i lidé, kteří covid oficiálně neprodělali. Jen špatná psychika z covidové doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
22.10.21 12:35

podmínky cpzp

Ještě mi poslali obecné podmínky pro využití příspěvku:

Příspěvek je určen pojištěncům, kteří v souvislosti s pandemií COVID-19 potřebují psychosociální intervenci. Příspěvek slouží na intervenci absolvovanou u vybraného odborníka - soukromého terapeuta s patřičnou kvalifikací. Seznam vybraných spolupracujících psychoterapeutů je umístěn zde: Seznam psychoterapeutů.

Příspěvek lze poskytnout také na on-line konzultaci/sezení.

Příspěvek lze poskytnout na konzultaci/sezení absolvovanou nejdříve
8. 2. 2021.

Cena 1 konzultace/sezení je stanovena na maximálně 700 Kč/sezení. Příspěvek je možné čerpat jednotlivě (tj. až 500 Kč po každé konzultaci) nebo kumulovat, tzn. lze doložit i více dokladů o úhradě a částku z dokladů sečíst. Poslední, resp. nejnovější z dokladů nesmí být starší než 3 měsíce.

Realizace příspěvku:

Příspěvek je čerpán převodem na bankovní účet (variantně je poukázán poštovním šekem/poukázkou) po předložení: •Čísla účtu: průkazní kartička k bankovnímu účtu, výpis z bankovního účtu (popř. jeho čitelná kopie) nebo jiná prokazatelná forma (např. doložení čísla účtu v mobilní aplikaci apod.) •Občanského průkazu. •Dokladu o úhradě. Doklad o úhradě musí být vystaven s účelem konzultace/sezení, např. krizová intervence, psychoterapie, psychoterapeutické sezení, psychoterapeutická konzultace, konzultace apod.

Obecné podmínky k čerpání preventivních programů naleznete v části „Zásady čerpání preventivních programů“. Doklady o úhradě pro čerpání příspěvků lze uplatnit nejpozději do 3 měsíců od data vystavení, příjem dokladů končí 31.12.2021.
Operátor: Musíte využít některého ze spolupracujících psychoterapeutů.
Operátor: Doklad o úhradě musí být vystaven s účelem konzultace/sezení, např. krizová intervence, psychoterapie, psychoterapeutické sezení, psychoterapeutická konzultace, konzultace apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
22.10.21 12:37

cpzp

Poslední doklad o úhradě nesmí být starší než 3 měsíce…na toto nadává dost lidí, že si požádají později, a nic nedostanou :D u různých příspěvků. Důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
23.10.21 20:34

@jejjej Dekuji. Jak se psano ze prispevek je mozne poskytnout na konzultaci/sezeni NEJDRIVE 8.2.2021 tudiz az v UNORU…Takze by mi to jakoby zpetne ty penize poslali nejdriv v unoru, nebo ten program plati az os unora a psycholog me drive nevezme. Jak to mam brat? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
23.10.21 20:43

@nickanonym v únoru 2021…letošní rok. Příští rok je 2022.
Letošní doklady lze uplatnit pouze do konce tohoto roku tedy do konce r. 2021.
Příští rok bude opět nový příspěvek na r. 2022, kdy již nebude možné nechat si proplatit terapii za rok 2021.
Jednou 2500kc za rok 2021 a po Novém roce potom bude možné čerpat příspěvek znova podle nových podmínek pro rok 2022.

Letosni bonus trvá od 8.2.2021…že od února mohli lidí toto využívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
28.10.21 14:12
@nickanonym píše:
@jejjej Dekuji. Jak se psano ze prispevek je mozne poskytnout na konzultaci/sezeni NEJDRIVE 8.2.2021 tudiz az v UNORU…Takze by mi to jakoby zpetne ty penize poslali nejdriv v unoru, nebo ten program plati az os unora a psycholog me drive nevezme. Jak to mam brat? :?

Jak to dopadlo? Proplati příspěvek? Zajímalo by mě to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat