Psycholog / terapeut - Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Artojsa4
Povídálka 26 příspěvků 10.10.18 08:55
psycholog / terapeut - Praha

Zdravím, nemá někdo doporučení na dobrého psychologa nebo terapeuta v Praze? Nejlépe placeného pojišťovnou, nebo aspoň cenově přijatelného..

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 09:31

takoveho tezko najdes. Psycholog casto vystudoval jen nejakou filozofickou skolu, nebo nejaky rychlokurz a podle toho bude take jeho pomoc vypadat. Bude filozofovat ale nic kloudneho ti neporad.
Zadarmo na pokladnu jich je po Praze sice dost ale uroven bohuzel nebyva valna.
Lepsi je zajit za psychiatrem, ten je take zadarmo a alespon ti predepise nejake leky, valium, rispen, zoloft, ma toho spoustu, neco uz zabere, uvidis. Zajdi za psichiatrem, to je mnohem lepsi, je to vyssi level, nez jen chvilkovy pokes s psychologem, to ma nizsi uroven nez diskuze tady s zenskyma na nasem foru.
Psichyatr je asi jediny kdo by ti v tve tezke situaci mohl podat pomocnou ruku. Muze ti psat omluvenky do zamestnani, posudky k soudu, jeho slovo ma mnohem vetsi vahu nezli nejakeho psychologa mudrlanta

Artojsa4
Povídálka 26 příspěvků 10.10.18 09:34

Vím jak to chodí u psychiatra a právě proto bych raději psychologa/terapeuta. Ne jen napsat léky a za měsíc pro recept, ale o něčem mluvit, řešit problémy prvně slovně než vhodnou medikací :) na antideprisiva apod mám lehce averzi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 14:14

@Mrakotinka2018 Ty toho asi o psychologii moc nevíš, píšeš, že vystudoval jen filozofickou školu, nebo rychlokurz, tak to tedy fakt není, ano, vystudoval pětileté magisterské studium na FF, kde získal titul Mgr. Někteří psychologové ještě dělají výzkum píší disertační práci a jsou pak PhDr. Aby psycholog mohl provozovat terapie, musí mít ještě sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik, který trvá obvykle 4-5 let. Aby psycholog mohl pracovat samostatně a mít např. svoji ambulanci, musí být klinický psycholog, tedy musí složit atestaci, podobně, jaké lékaři.
Ano, někomu terapie nesedne a ne každý psycholog je kvalitní, ale tak je to ve všech zaměstnáních, i lékaři mohou být „neschopní“ a že jsem takových psychiatrů, co byly k ničemu, zažila.
Já na psychoterapii chodím mnoho let, ke klinické psycholožce, která má ještě 5-ti letý psychoterapeutický výcvik a nedám na ni dopustit. Sice si ji platím, ale stojí mi to za to. Psychiatričku mám také skvělou, ale právě kombinace léků a terapie alespoň mně vyhovuje nejvíce.

@Artojsa4 Kolik myslíš cenově přijatelného? Do kolika Kč? Na pojišťovnu v Praze pracují např. v Esetu, na Psychosomatické klinice, v Dejvickém psychoterapeutickém centru, na klinice Břehová, na Horní Palatě… Držím palce, ať narazíš na někoho, kdo ti sedne.

Váš příspěvek
Reklama