Reklama

Psycholog / terapeut - Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Artojsa4
Povídálka 19 příspěvků 10.10.18 08:55
psycholog / terapeut - Praha

Zdravím, nemá někdo doporučení na dobrého psychologa nebo terapeuta v Praze? Nejlépe placeného pojišťovnou, nebo aspoň cenově přijatelného..

Reklama

Reakce:

Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 10.10.18 09:31

takoveho tezko najdes. Psycholog casto vystudoval jen nejakou filozofickou skolu, nebo nejaky rychlokurz a podle toho bude take jeho pomoc vypadat. Bude filozofovat ale nic kloudneho ti neporad.
Zadarmo na pokladnu jich je po Praze sice dost ale uroven bohuzel nebyva valna.
Lepsi je zajit za psychiatrem, ten je take zadarmo a alespon ti predepise nejake leky, valium, rispen, zoloft, ma toho spoustu, neco uz zabere, uvidis. Zajdi za psichiatrem, to je mnohem lepsi, je to vyssi level, nez jen chvilkovy pokes s psychologem, to ma nizsi uroven nez diskuze tady s zenskyma na nasem foru.
Psichyatr je asi jediny kdo by ti v tve tezke situaci mohl podat pomocnou ruku. Muze ti psat omluvenky do zamestnani, posudky k soudu, jeho slovo ma mnohem vetsi vahu nezli nejakeho psychologa mudrlanta

Artojsa4
Povídálka 19 příspěvků 10.10.18 09:34

Vím jak to chodí u psychiatra a právě proto bych raději psychologa/te­rapeuta. Ne jen napsat léky a za měsíc pro recept, ale o něčem mluvit, řešit problémy prvně slovně než vhodnou medikací :) na antideprisiva apod mám lehce averzi

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 14:14

@Mrakotinka2018 Ty toho asi o psychologii moc nevíš, píšeš, že vystudoval jen filozofickou školu, nebo rychlokurz, tak to tedy fakt není, ano, vystudoval pětileté magisterské studium na FF, kde získal titul Mgr. Někteří psychologové ještě dělají výzkum píší disertační práci a jsou pak PhDr. Aby psycholog mohl provozovat terapie, musí mít ještě sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik, který trvá obvykle 4-5 let. Aby psycholog mohl pracovat samostatně a mít např. svoji ambulanci, musí být klinický psycholog, tedy musí složit atestaci, podobně, jaké lékaři.
Ano, někomu terapie nesedne a ne každý psycholog je kvalitní, ale tak je to ve všech zaměstnáních, i lékaři mohou být „neschopní“ a že jsem takových psychiatrů, co byly k ničemu, zažila.
Já na psychoterapii chodím mnoho let, ke klinické psycholožce, která má ještě 5-ti letý psychoterapeutický výcvik a nedám na ni dopustit. Sice si ji platím, ale stojí mi to za to. Psychiatričku mám také skvělou, ale právě kombinace léků a terapie alespoň mně vyhovuje nejvíce.

@Artojsa4 Kolik myslíš cenově přijatelného? Do kolika Kč? Na pojišťovnu v Praze pracují např. v Esetu, na Psychosomatické klinice, v Dejvickém psychoterapeutickém centru, na klinice Břehová, na Horní Palatě… Držím palce, ať narazíš na někoho, kdo ti sedne.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >