Psycholog x psychoterapie - doporučte prosím

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.10.21 16:23

Psycholog x psychoterapie - doporučte prosím

Pomalinku se přesvědčují, že začnu chodit k psychologovi nebo na psychoterapii? Omlouvám se, upřímně nevím v čem se to liší a zdá je v tom nějaký rozdíl.
Byla bych jsem ráda kdyby jste mi nějakého dobrého / dobrou doporučili nejlíp Ostrava a okolí? ale asi bych jsem byla ochotná jet i dál
Potřebují si v sobě vyřešit a asi jednou provždy uzavřít.
Problémy doma - jsem nechtěné dítě, vychovávané narcistickou matkou - bití, urážky, zastrašování a vyhrůžky jak proti mě bude štvát budoucího partnera a dětí (ve zkratce).
Na pojišťovnu být nemusí, počítám s tím, že jsi jej zaplatím sama i když to bude finančně dražší, ale za psychické zdraví mi to stojí
děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1
14.10.21 12:58

Psycholog - psychoterapeut

Psycholog - má vystudovanou psychologii na filosoficke f. nebo fakultě soc. studií., Dělá psychodiagnostiku, poradenství, může být ve výzkumu,… Není to lékař, nedává léky (to je psychiatr)

Psychoterapeut - ten, kdo prošel psychoterapeutickým výcvikem. Nemusí být psycholog. Výcvik je dlouhý asi 5 let a nejčastěji jej může absolvovat člověk s VŠ humanitního směru.

Můžete si vybrat psychologa, který má zároveň hotový výcvik.

VZP přispívá nově až 5000 Kč na sezení, seznam terapeutů, kterých se to týká, najdete zde https://dusevnizdravi.vzp.cz/…m-terapeutu/

Online terapie poskytne třeba Terap.io kde si vyfiltrujete terapeuty podle preferencí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat