Psychologicko-pedagogická poradna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Staworowski
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 28.11.18 20:36
Psychologicko-pedagogická poradna

Dobrý večer. Chci se zeptat zda má někdo zkušenosti s poradnou. Syn je ve 2 třídě. Jednak mu to ve škole vůbec nejde, úkoly na 10-15min děláme skoro hodinu. Ikdyz vše pořád trénujeme a opakujeme, stejně to hned zapomene. Navíc ve škole vůbec nedává pozor a zlobí. Z učitelů nemá respekt. Není zlý, spíš takový hrozně dětský a hravý. Zajímalo by mě, co mám od poradny očekávat. Respektive co bude potom? Je to vůbec k něčemu?
Neumím si představit jak to bude dál, ve 3,5,7 třídě… Když už ve druhé má takové problémy a vůbec mu to nejde. Ještě doplním, ze se nejedná o mé biologické dítě, mám ho v péči teprve rok a půl.

Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 13007 příspěvků 28.11.18 20:46

V poradně s ním udělají testy a zjistí, zda má specifickou poruchu učení nebo ne. Pak napíší zprávu do školy, zda je třeba ho víc zkoušet ústně nebo naopak více písemně, co s ním máš doma procvičovat . Může mít třeba víc času na diktát nebo slovní úlohu. Nečekej nic víc.
A jaké bude mít problémy ve vyšších třídách, no větší a větší, když už teď s tím bojuje.

Aspera
Generální žvanilka 22218 příspěvků 28.11.18 20:47

Uvidíš na jakou narazíš poradnu a co zjistí. Pokud najdou nějakou poruchu, tak dají škole doporučení jak s ním pracovat (procházet se, rozdat sešity, jiné zadání prověrky, pomůcky až po asistenta, když je třeba). Když je hodně zle, řeší se uklidnění medikací. Respekt u učitelů už je horší, nejspíš k tomu od mala nebyl vedený a to se jen tak nezmění, to by ho někdo musel hodně zaujmout a upoutat, aby změnil své chování.

Váš příspěvek
Reklama