Psychologicko-pegagogická poradna Plzeň

10047
21.4.16 12:52

Psychologicko-pegagogická poradna Plzeň

Ahoj holky chci se zeptat jste tu některá která měla dítě psychologicko pegagogické poradně v Plzni v Částkově ulici? Zajmají mě vaše zkušenosti s jejich psychologi a také zda jste i přes nedoporučení tamních psychologů dítko do školy dali a jak to dopadlo. Můj syn měl včera ve školce vyšetření paní psycholožkou která nedoporučila nástup do školi kvůli řeči a garafomotorice s tím že si plete pravou a levou stranu a nevydrží v klidu pokud ho to nezajmá problém je ale v tom že syn se do školi těší a chce tam jít je hodně zvýdavý vše ho zajmá a sama paní učitelka ve školce mi řekla že zrovna u něj si mysleli že by školu dal a že u něj je to 50:50 může být situace kdy mu odklad pomůže ale stejně tak může nastat to že se zasekne a po tom roce ho to naopak zbrzdí takže momentálně nevím co dělat na logopedii chodí už rok a posun tam byl hlavně ze začátku teď to spíš stagnuje s pozorností je to takové že opravdu pokud ho to baví tak vydrží dlouho nechci mu uškodit ale momentálně mám strach že obě varianty budou špatně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
423
17.5.16 12:49

Ahoj, my jsme byli se synem v PPP. Dostal odklad a rozhodně toho nelituju. Nyní jsme po roce byli opět v PPP jak to s ním vypadá a syn prý udělal hrozně velký pokrok. Ale ještě před vyšetřením probíhaly zápisy a protože syn neumí pořád vyslovit č, š, ř, tak jsem uvažovala i o logopedické třídě. I v PPP mě to doporučili. No, šla jsem se tam se synem i manželem podívat na den otevřených dveří a syna bych tam prostě nedala. Děti si tam dělaly co chtěly, žádný řád atd. Takže jsme ho přihlásili na 2.ZŠ, kterou máme nejblíže, ale říká se o ní, že je to dost náročná škola. Tak snad to zvládneme. :D A pak teprve proběhlo vyšetření v PPP, tam se ptali jak jsme se rozhodli a kam syn půjde do školy. A paní psycholožka se mi po vyšetření syna omlouvala, že mě chtěla dát doporučení do logopedické třídy. Má prý stejné informace od jiných maminek jak v těchto logopedických třídách probíhá a prý to tak dříve nebylo. Takže člověk se nakonec stejně musí rozhodnout sám a že jsem přečetla plno příspěvků, hledala na internetu, radila se v PPP a já nevím s kým ještě.
Pokud neumí dítě vyslovovat, tak může mít prý problémy ve škole, ale syn i po odkladu neudělal ve výslovnosti žádný pokrok. :( Ale v PPP mi ještě jiná psycholožka (chodíme ke dvěma) - jedna mu dává testy a druhá s ním dělá cviky na uvolnění rukou atd. A ta mi řekla, že je syn chytrý kluk, že si nemyslí, že je chyba v něm a doporučila mi jiného logopeda. Každý má prý jiné metody a musím říct, že jsem šťastná, že jsme jí poslechli. Chodíme k Mgr. Kovaříkovi a ten je zlatej. Tomík udělal velký pokrok za 3 měsíce, co k němu chodíme a u minulé logopedky neudělal vlastně žádný pokrok za 3 roky.
Jo, syn si taky plete pravou a levou stranu. S tím holt nic neuděláš. Někdo to tak prostě má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10047
17.5.16 13:15

@dadulam Děkuji za odpověď malej nakonec bude mít odklad šla jsem ještě k jiné psycholožce to byla vyloženě profík věděla co dělá opravdu perfektní máme jít ještě v září nebo řijnu aby nám řekli co procvičovat. Ale chtěla bych se zeptat kam jste chodili předtím na logopedii protože s malím chodíme už rok ze začátku se to hodně zlepšilo ale teď už to delší dobu stagnuje a paní logopedka nás zve za 1-2 měsíce což se mi zdá málo na to že má malí problém vyslovit docela dost písmenek domů dostáváme pár básniček a nějaký slova a tím to hasne navíc ho to po chvíli nebaví protože si to vše pamatuje už jsem přemýšlela o změně jenže se bojím aby nás někdo vzal když je všude tak našlapáno a o té logopedce se traduje že je jedna z nejlepších ale já si nemohu pomoct a ten dojem nemám :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
17.5.16 14:46

Chodili jsme k Mgr. Vašulínové. Byla fakt milá, povídala si se synem, ten tam chodil rád. Když jsem se jí na něco ptala vždy mi odpověděla, ale neučili jsme se žádné básničky, žádné cvičení pusinky nebo jazyku. Neučila syna mluvit před zrcadlem. A vždy mi řekla, že u něj to není potřeba a že mu to holt trvá déle než jiným dětem a já jí věřila a byla ráda, že jsme vůbec někoho sehnali. Potom, když jsem dostala doporučení k Mgr. Kovaříkovi, tak jsem začala víc pátrat a zjistila jsem, že některé maminky „vystřídají“ s dětmi klidně 3,4 logopedy než najdou takového, který si s dítětem „sedne“ a hlavně má zkušenosti. Takže za mě, pokud ti nesedí, tak určitě vyměnit. My jsme takhle zbytečně přišli asi o 3 roky. a taky jsme chodili za 1 - 2 měsíce. Teď chodíme pravidelně každý lichý týden, učíme se básničky, slovíčka, před zrcadlem a prostě sama vidím, že pan Kovařík má úplně jiný přístup a metody. A u Tomíka je posun taky vidět. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10047
17.5.16 16:31

@dadulam Díky za rady asi to zkusím snad nás vezme už jsem o něm slyšela a prý je fakt dobrý tak uvidíme jinak mi chodíme do Remusu tam vždy přijdem malej si sšedne zopakuje s Logopedkou co dostal za úkoli a pak jdeme domů to trvá všehovšudy 20 minut nejhorší je že malího to u ní nebaví takže tam dělá kraviny nevydrží sedět v klidu dělá bubliny kope do stolu i když ho napomínáme tak nic a paní logopedka už ztrácí nervi jinak cvičení dostáváme básničky jednu až dvě občas tři nějaký slovíčka a pak nějaký malování na procvičení ruky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
18.5.16 11:03

Tak to bych jí vyměnila. 20 minut je fakt málo. a slovíček na procvičení vám taky dává málo. Zkuste toho Kovaříka, ale má dost plno. My jsme taky čekali asi 2 měsíce a chodíme dopoledne. Což je u nás docela problematický, protože oba s manželem chodíme do práce jen na ranní, ale zatím jsme to vždycky nějak skloubili. Tak držím palce. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat