Psychologický posudek na dvouleté dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

řehulka 7
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 09.03.18 16:26
Psychologický posudek na dvouleté dítě

Prosím Vás o radu. S manželem se rozvádíme. Já chci dceru do své péče, otec do střídavé. Dcera má dva roky a nemluví. Nikdy sní nebyl víc jak hodinu. Od odchodu od manžela máme mimosoudní dohody, kdy dceru vídá dvakrát týdně z toho v neděli celý den. Za celé dva roky sní tolik času netrávil jako teď. Vždy jsem se o ni starala já, nedokáže ji ani uspat (nikdy to nedělal ). Skoro dva roky byla kojená. Měli jsme dvě stání ve, kterých soud nerozhodl a nařídil psychologický posudek dítěte, ve kterém se má zjistit zda je zralá na to, aby mohla být u otce přes noc nebo by mohla mít střídavou péči. Nevíte jak posudek u tak malého dítěte probíhá? Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

e008
Závislačka 2766 příspěvků 86 inzerátů 09.03.18 16:56

@řehulka 7 Takove pripady jsou smutne, v manzelstvi otec nejevi o deti zajem, ale pri rozvodu se tvari jako otec roku, ach jo.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46133 příspěvků 1 inzerát 09.03.18 17:02

Hele a neslo by dite toho usetrit a pristoupit oba na ustupek- ty ze se stridavou peci souhlasis, on ze zase pristoupi na postupny prechod, behem roka ci dvou na postupne vyrovnani casu, aby si dite pomalu zvyklo?

řehulka 7
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 09.03.18 18:17

@e008 Přesně tak, je to velmi smutné. A jeho vystupování před soudem lež vedle lži. Bez ohledu na doporučení OSPODU, že střídavou péči nedoporučuje.

řehulka 7
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 09.03.18 18:22

@Lama Lama Bohužel se s ním nedá dohodnout, trvá na svém :( Sama jsem to u soudu navrhovala dokud je tak malá. Za rok bude větší a může postupně zkoušet přespat a pomalu si zvykat. Bohužel se obávám, že pokud by u něho spala ( nikdy v noci beze mne nespala ) tak by chytila hysterický záchvat a akorát by si tím uškodil otec, protože by už k němu nechtěla. Myslím, že tady tohle mě u soudu zachránilo od té střídavé péči, že by si to soudce nelajzl, aby potom měla nějaké psychické problémy.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46133 příspěvků 1 inzerát 09.03.18 18:29
@řehulka 7 píše:
@Lama Lama Bohužel se s ním nedá dohodnout, trvá na svém :( Sama jsem to u soudu navrhovala dokud je tak malá. Za rok bude větší a může postupně zkoušet přespat a pomalu si zvykat. Bohužel se obávám, že pokud by u něho spala ( nikdy v noci beze mne nespala ) tak by chytila hysterický záchvat a akorát by si tím uškodil otec, protože by už k němu nechtěla. Myslím, že tady tohle mě u soudu zachránilo od té střídavé péči, že by si to soudce nelajzl, aby potom měla nějaké psychické problémy.

no, jde o to, jestli jsi ty opravdu vnitřně přesvědčená, že časem tu stříavku chceš, souhlasíš a budeš na tom aktivně pracovat a on je o tom ujištěný.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46133 příspěvků 1 inzerát 09.03.18 18:32
@řehulka 7 píše:
@e008 Přesně tak, je to velmi smutné. A jeho vystupování před soudem lež vedle lži. Bez ohledu na doporučení OSPODU, že střídavou péči nedoporučuje.

hele, upřímně, on jí nedostane. Ale to neznamená, že vaše dítě vyhraje. Poškodí se vztahy. myslím, že i tak není od věci ho ujistit, že něco společně uděláte pro to, aby s ním mohlo být.

řehulka 7
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 09.03.18 18:36

@Lama Lama Obávám se, že pokud psychologický posudek nedopadne tak, že dcera není ještě zralá na to, aby byla tak dlouho bez matky tak soud rozhodne o střídavce bez ohledu, že jsem na rodičáku a otec se o dceru nikdy nestaral. Teď tvrdí, že chce a má k tomu podmínky ( zázemí, hračky, zaměstnavatel mu vyjde vstříc atd.)

řehulka 7
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 09.03.18 18:38

@Lama Lama Aktuálně vím, že pro dceru by byla střídavá péče to nejhorší. Bez ohledu na to, že on ji není schopný vychovat. Dokud se sama dcera nemůže ke všemu vyjádřit je má povinnost ji chránit.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46133 příspěvků 1 inzerát 09.03.18 18:43
@řehulka 7 píše:
@Lama Lama Aktuálně vím, že pro dceru by byla střídavá péče to nejhorší. Bez ohledu na to, že on ji není schopný vychovat. Dokud se sama dcera nemůže ke všemu vyjádřit je má povinnost ji chránit.

aha, takže to spíš neplánuješ ani do budoucna…

řehulka 7
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 09.03.18 18:46

@Lama Lama Do budoucna to plánuji tak, že si bude postupem zvykat, tím myslím časem přespání, později i na víkend, ale né ve dvou letech. Kdyby mluvila a řekla, že chce u něho spát určitě bych v tom nebránila.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46133 příspěvků 1 inzerát 09.03.18 18:53
@řehulka 7 píše:
@Lama Lama Do budoucna to plánuji tak, že si bude postupem zvykat, tím myslím časem přespání, později i na víkend, ale né ve dvou letech. Kdyby mluvila a řekla, že chce u něho spát určitě bych v tom nebránila.

no tak mluvila… Jak se chová, když je státou? Jste schopní se domluvit na denním kontaktu s ním, třeba odpoledne? POkud jo a bude s ní často, pravidelně, tak podle mě není problém brzy na spaní přejít.

řehulka 7
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 09.03.18 18:59

@Lama Lama Kontakty domlouváme na OSPODU. Jak se chová nevím. Je s ním dvakrát týdně z toho jeden celý den. Po tom celém dni mě strašně objímá a pusinkuje. Jde vidět, že je to dlouho. Bez ohledu na to, že je zvyklá po obědě spát 2-3 hodiny a on ji nedokáže uspat. V noci po celém dni pláče ze spaní :,( Mě spíše zajímalo jak probíhá psychologický posudek u tak malého dítěte a ne zda je lepší střídavá péče nebo, aby byla v mé péči.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46133 příspěvků 1 inzerát 09.03.18 19:04
@řehulka 7 píše:
@Lama Lama Kontakty domlouváme na OSPODU. Jak se chová nevím. Je s ním dvakrát týdně z toho jeden celý den. Po tom celém dni mě strašně objímá a pusinkuje. Jde vidět, že je to dlouho. Bez ohledu na to, že je zvyklá po obědě spát 2-3 hodiny a on ji nedokáže uspat. V noci po celém dni pláče ze spaní :,( Mě spíše zajímalo jak probíhá psychologický posudek u tak malého dítěte a ne zda je lepší střídavá péče nebo, aby byla v mé péči.

co vím z okolí jeden, tak psycholožka byla s oběmi rodiči a dětmi, chvíli mluvila s jedním rodičem, druhý si hrál s dítětem. Pak se vyměnili. Se samotným dítětem nekomunikovala, jen pozorovala víceméně interakci s rodiči a pak na základě pohovoru s nimi.

řehulka 7
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 09.03.18 19:16

@Lama Lama Děkuji..moc si nedokážu představit jak by po takovém setkání mohl být nějaký objektivní výsledek.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Podezřelý výstup Skripalové: Mluvila jako robot, Britové ji prý drží v zajetí!

Utekla hrobníkovi z lopaty a úspěšně se zotavuje z útoku nervově paralytickou... číst dále >

Kdo napadl Kvitovou? Je mu 54 a motá se kolem drog! Jeho anonym se vzdal odměny

Včera večer se objevila zpráva, že policisté údajně zadrželi muže, který je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama