Navštívit psychologa nebo psychiatra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 01:28
Psychologie nebo psyatrie

Jsou hrazení nebo si je hradíme sami,? Musím v práci hlásit že ho navštěvují? Ma to vliv na svěření děti do péče a na výchovu?

Reakce:
MP Krista
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 06.08.19 06:14

Pokud navstevujete klinického psychologa, který ma smlouvu se zdravotní pojišťovnou, pak je terapie plně hrazena ze zdravotního pojištění. U psychiatra je to stejné. Nemáte žádnou povinnost nikde oznamovat, ze jste v péči jakéhokoli odborného lékaře či terapeuta, dokonce ani váš praktický lékař to nemusí vědět, ovšem někdy je potřeba jeho doporučení. Na svěření deti do pece samo o sobě to vliv nemá. Je-li váš partner mizera, může se stát, ze s tím začne u soudu operovat. Pak požádejte lékaře, aby vám vystavil zprávu, ve které jasně definuje, ze vaše zdravotní problémy nijak nesnizuji ani neovlivňují vaši schopnost vychovávat deti.

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 28256 příspěvků 06.08.19 06:17

Jak kde. Ve zdravotnických zařízeních a žádankou od obvodaka neplatis, v soukromych zařízeních platit můžeš. Záleží na diagnóze. Vliv na, svěření dětí do péče to může mít, pokud jejich otec podá podnět k soudu. Soud to může vyhodnotit jako důvodné a vyžádat si dokumentaci, nechat udelat znalecké posudky. Toto se ale týká zavaznejsich psychiatrických diagnoz, treba schizofrenie, maniodeprese. Ne uzkostnych poruch, na které se léčí každý druhý.

Kotatko03
Echt Kelišová 8830 příspěvků 06.08.19 06:52

U psychologa (klinického) záleží na tom, zda má smlouvu s tvojí pojišťovnou, pokud ano, pak jsou sezení zadarmo (doporučení většinou mít nemusíš).
K psychiatrovi potřebuješ doporučení a též je zadarmo.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15295 příspěvků 06.08.19 07:07

Nikde nic hlásit nemusíte. Ale pokud si budete brát propustku, bude tam jeho razítko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 11:41

@MP Krista není pravda, že to nemusí vědět obvodní lékař. Naopak ten má vědět vše, když pak dělá výpis z dokumentace pro zaměstnavatele například. anonym pracuji u praktika a není třeba vědět to veřejně.

Shiroi.Ichigo
Kecalka 258 příspěvků 06.08.19 11:46

Psychiatra ani smluvniho psychologa neplatis, ale kdyz chce clovek castejsi sezeni, nez chce hradit pojistovna, nebo jde k soukromemu bez smlouvy, tak ano. V praci to nehlasim a ani to neni treba, pokud to nema vliv na praci. Lekari to ale vsichni vedi, muze to pro ne byt dulezite.

PíErNaDruhou
Nováček 2 příspěvky 06.08.19 19:54

Chtěla bych se poradit ohledně svého, spíše „vtipného“ problému.
Před dvěma lety jsem přestala kouřit, nekouřím dodnes, ale začalo se u mě objevovat něco zcela nečekaného.
Mám občasné nutkání něco někde sebrat… Ne, že bych daný předmět potřebovala, ale nesmírně mě baví „příprava na lov…“
Jakmile někde zmerčím na WC hezkou voňku, nebo mýdlo, nezadržitelně spřádám plán, jak danou věc ukrást :,( :,( :,( Pak se vždycky cítím nesmírně blbě, věc pečlivě uschován, ale ten „lov“, to je prostě vášeň… Už jsem toho posbírala spousty, od toaletních papírů, osvěžovačů vzduchu, ozdobných kamínků z květináčů, propisek a jiných drobností.
Baví ty věci posléze skrýt a chodit se na ně jen koukat…
Vážně nevím, co s tím mám dělat… Zní to vtipně, ale nějak cítím, že je to silnější než já…

Evkad
Kecalka 260 příspěvků 06.08.19 20:06

@PíErNaDruhou Kleptomanie?

PíErNaDruhou
Nováček 2 příspěvky 06.08.19 20:18
@Evkad píše:
@PíErNaDruhou Kleptomanie?

Zřejmě asi jo, no… :( To asi samo nepřestane, že…

Váš příspěvek
Reklama