Psycholog/psychiatr specializující se na léčbu OCD

324
13.1.19 16:38

Psycholog/psychiatr specializující se na léčbu OCD

Ahoj holky, nevíte některá o nějakém terapeutovi v Brně, který se přímo specializuje na léčbu OCD? Případně máte s návštěvou takového terapeuta zkušenosti, pomohl vám? Mě klinická psycholožka zatím moc nepomáhá a hlavně se semnou o obsesích nechce bavit, prý je mám potlačovat, spíš bych je potřebovala rozebrat, protože se mi zdá, že při potlačování myšlenek (stejně to nejde) je to ještě horší… Díky za případné info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4107
13.1.19 17:39

A není to rozebrání horší? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4107
13.1.19 17:55

Nejvíc pomáhá nepustit ty myšlenky a zaobírat se něčím co tě baví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
13.1.19 20:33

Ahojky, ja bych věděla, ale v Praze. Nevím, jestli ti to pomuze :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
13.1.19 20:44
@Dailý
Ahoj a mohla bys dat kontakt ?A chodis k nemu? :D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
13.1.19 20:54

@Susice napíšu ti do zpravy:slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
13.1.19 21:09

@Dailý
To je škoda, že až v Praze :( A ty k němu docházíš, pomohl ti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
13.1.19 21:20

@Anonymka.D. Ano, docházím a pomáhá mi to 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9430
13.1.19 21:50

Nebo pomáhá mít na krku průser,neštěstí atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
13.1.19 21:59

@tasa
To si jenom myslíte… to by se porucha právě ještě zhoršila nebo přerostla v klinickou depresi… Tohle může říct jen člověk, který něco podobného nezažil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4107
13.1.19 22:11

Zakladatelko,zajímalo by mě,jak jinak funguješ přes den?přehazuješ neustále v hlavě ty myšlenky nebo si třeba i 2 hoďky vůbec nevzpomeneš?směješ se nebo " nejde" se smát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
13.1.19 22:25

@GabinkaCh
Teď v poslední době dost blbě. Pořád cítím takovou úzkost. Jde mi ale ještě se i odreagovat, ale většinou na chvíli. Mám obavu, že se mi ty příznaky po vysazení léků vrací…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4107
13.1.19 22:26
@Anonymka.D. píše:
@GabinkaCh
Teď v poslední době dost blbě. Pořád cítím takovou úzkost. Jde mi ale ještě se i odreagovat, ale většinou na chvíli. Mám obavu, že se mi ty příznaky po vysazení léků vrací…

A co zkusit třezalkový čaj aspoň?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
6.5.19 08:01

Vzdy kdyz zacnu chodit k psychologovi a zacnu se stourat v minulosti abych OCD zmirnila tak se mi neskutecne pritizi. Zrovna ted uz mam silne uzkosti, nemuzu se v tom pitvat, je to nejhorsi co muze pro mr byt. Na KBT jsem byla a urcite mi pomohlo jak s tou nemoci zachazet ale probirat minulost(moje detstvi nebylo o. k.)tak je to konecna. Ale KBT doporucuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.19 08:30

Taky obcas uvazuju nad tim, zda to nejak resit. U mne se OCD projevuje tak ruzne, dost obsesivne si kousu nehty a absolutne to nemam pod kontrolou a buh vi, ze jsem zkousela. Taky si skrabu kuzi, jakakoliv nerovnost na kuzu me uplne vytaci, v dobach nejhorsich jsem si okusovala i vnitrni stranu tvare a podobne. Dalsi mirnejsi projevy pak jsou, ze vsechno u mne doma ma sve misto a beda, kdyz to tam nenajdu. Manzel zije ve vzdusnych zamcich, veci si bere, odklada je tam, kde mu to z ruky vypadne, nebo to odlozi nekam jinam, protoze si chudak nevzpomene, odkud to vzal. Vytaci me to do bela, ale nic s tim nenadelam.

A kdyby bylo OCD muj jediny problem… ja bohuzel pekne detstvi nemela. Sklony k neurotizmu jsou urcite vrozene, ale to, co jsem si zazila jako dite to OCD nejenom nastartovalo, ale pekne upevnovalo. Mam celou skalu jinych problemu, inkluzive velmi nizky frustracni prah, cholerizmus, neschopnost ovladat se ve stresovych situacich. Taky mam pocit, ze stourani se v mem detstvi a minulosti by me spis jeste vic rozdrazdilo a k vysledku nevedlo. Takze to nakonec nijak neresim.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama