Psycholog/terapeut, který pořadí, jak dítěti oznámit rozvod

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.5.22 21:56

Psycholog/terapeut, který pořadí, jak dítěti oznámit rozvod

Manžel mi z čistého nebe oznámil, že mne už nemiluje a chce rozvod. Máme sedmiletého syna a roční miminko. Budu se stěhovat z našeho bydliště asi 45min autem. Syn bude měnit školu, vše se změní a bude to pro něj šok. Potřebovala bych vás poprosit, neznáte v Praze někoho, kdo by mi poradil, jak na to jít? Co všechno říct? Manžel si nepřeje, aby se synovi sdeloval důvod rozvodu - ze on to inicioval. Nechce mu sdělit ani to, že on mne už nemiluje. Chce mu jen rict, ze si už nerozumíme a ze jsme se dohodli na rozchodu. Syn je emocionálně velmi inteligentní. Já bych mu ráda řekla důvod toho, proč jsem smutná poslední dobou, ze se trápím, ale ze to časem bude lepší. Ze jsem udělala maximum, abych to s tatínkem spravily, ale ze on už mne nemiluje s musím se s tím vyrovnat, což bude nějakou dobu trvat. Samozrejme mu chci rict, ze jeho tatínek ani já nikdy milovat nepřestaneme, ze láska rodič-dítě je něco jiného. Mám se synem blízký upřímný vztah. Manžel si ale mysli, ze v sedmi letech se dítěti taková věc vysvětlovat nemá. Neznáte tedy prosím nějakého psychologa, se kterým bych se mohla poradit? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20834
20.5.22 22:06

1. ať si to vyřeší pan otec.
2. zajděte do poradny pro rodinu, klidně sama, když mistr nebude chtít.
3. řekni to, co si sem napsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
20.5.22 23:09

Psychologa neporadím, ale synovi bych nelhala. Zvlášť pokud spolu máte hezký vztah. Z přístupu otce - Zatloukat a lhát, abych nebyl ten špatnej já, se mi chce blít :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43296
20.5.22 23:29

Já bych pana suveréna poslala, ať je on tím poslem „dobrých“ zpráv. Koule na to tě podvádět měl, tak ať se ukáže. Podrobnosti bych sedmiletému dítěti nesdělovala, řekla bych mu, že se rozcházíme, že nemůžeme být spolu, že už se nemáme rádi. Ale že jeho máme moc rádi a jsme hodně smutní. Když jsou lidi moc smutní, chodí k lékaři, co umí smutek léčit. A že k němu chodí dokonce i děti.
Postupem času bych mu odpověděla na vše, na co se zeptá. Ale nedělala bych si z dítěte vrbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35459
21.5.22 06:38

Chapu Tvuj smutek, ale diteti bych nesdelovala zalezitosti, ktere popisujes…tatinek me uz nemiluje a ja udelala maximum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15259
21.5.22 07:16

Můžeš si zavolat na www.rodicovskalinka.cz. Obrátit se můžeš i na Dětské krizové centrum nebo Dům tři přání.

Ono je jasný, že nechcete ani jeden být za viníka. O to víc si dejte bacha, ať si tak nepřipadá syn. Děti si někdy umí vyvozovat a domyslet věci, že dospělý nechape… Takže je dobře, že se chceš poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8876
21.5.22 09:35
@Waterpower píše:
Chapu Tvuj smutek, ale diteti bych nesdelovala zalezitosti, ktere popisujes…tatinek me uz nemiluje a ja udelala maximum.

Souhlasím.
Ono to totiž ve finake nejvíc ublíží stejně tomu dítěti.
Chápu, že je to těžké, zvlášť teď na začátku, kdy ty emoce jsou čerstvé, ale je lepší se držet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
21.5.22 09:53
@Anonymní píše:
Manžel mi z čistého nebe oznámil, že mne už nemiluje a chce rozvod. Máme sedmiletého syna a roční miminko. Budu se stěhovat z našeho bydliště asi 45min autem. Syn bude měnit školu, vše se změní a bude to pro něj šok. Potřebovala bych vás poprosit, neznáte v Praze někoho, kdo by mi poradil, jak na to jít? Co všechno říct? Manžel si nepřeje, aby se synovi sdeloval důvod rozvodu - ze on to inicioval. Nechce mu sdělit ani to, že on mne už nemiluje. Chce mu jen rict, ze si už nerozumíme a ze jsme se dohodli na rozchodu. Syn je emocionálně velmi inteligentní. Já bych mu ráda řekla důvod toho, proč jsem smutná poslední dobou, ze se trápím, ale ze to časem bude lepší. Ze jsem udělala maximum, abych to s tatínkem spravily, ale ze on už mne nemiluje s musím se s tím vyrovnat, což bude nějakou dobu trvat. Samozrejme mu chci rict, ze jeho tatínek ani já nikdy milovat nepřestaneme, ze láska rodič-dítě je něco jiného. Mám se synem blízký upřímný vztah. Manžel si ale mysli, ze v sedmi letech se dítěti taková věc vysvětlovat nemá. Neznáte tedy prosím nějakého psychologa, se kterým bych se mohla poradit? Děkuji.

Doporučuji dítěti říct, že se prostě někdy stane, že si rodiče nerozumí nebo se už nemají tak rádi nebo zjistí, že každý chce něco jiného. Jeden chce cestovat třeba a druhý už chce rodinný život. Ale na vztahu k dětem se nemění nic. Maminka miluje své dítě stejně jako tatínek. Ani o jednoho nepřijde, tatínek si pro něj přijede třeba a bude u něj klidně na víkend. Stejně jako nepřijde o kamarády. Může s nimi být v kontaktu přes telefon, počítač atd.. jen si vymění kontakty a třeba o víkendu, kdy nebude u táty můžou být kamarádi u něj či on u nich. Tím dítě bude v klidu, že opravdu nepřijde o vše, protože vždy se to dá nějak udělat a zároveň pochopí, že vztahy se někdy rozpadnou. Ale pravý důvod bych dítěti řekla pouze pokud by se mě přímo na to zeptalo, nelhala bych mu, ale ani nešpinila otce a nerozebírala bych nevěru apod., prostě bych jen řekla, že tatínek už mě nemiluje a je možné, že v jeho srdci bude někdo jiný jednou, ale že i za těch pár let s ním jsem šťastná, protože mi dal dvě úžasné děti. Ale i když bude mít tatínek v srdci jinou ženu, furt tam budou jeho děti. Na které si tatínek najde určitě čas. Jestli ztratí zájem o děti bych předběžně neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793
21.5.22 10:25

Ze si dospeli lide prestanou rozumet, ublizi si a jdou od sebe, se proste stava, ale vubec bych do toho nezatahovala maly dite a nehazela pred nim spinu (i kdyby opravnenou) na druheho rodice. Pro nej je podstatne vysvetlit to zakladni, ze uz si OBA nerozumite, ze to se tak nekdy stava, ale ze jeho porad milujete OBA stejne a porad tu pro nej za kazdych okolnosti budete atd atd. Jemu opravdu nepomuze, kdyz ze vseho obvinis jeho milovanyho tatinka a nechas ho se v tech pocitech placat a trapit. To si ulevis maximalne sobe. Rodice se rozvadeli, kdyz mi bylo 10 a opravdu mi nepomohlo, kdyz tata zminil, ze rozvadet se chtela mama, on ne. Jako co ja s tim? Mela jsem se teda trapit o to vic? Byt hnusna na mamu, presto, ze ji miluju? Blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.22 12:36

To mi připomnělo, jak mi v sedmi letech oznámil rozvod rodičů můj otec: " Ahoj (jméno), rozvedli jsme. Pa táta A poslal mi to jako pohled na školu v přírodě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.22 13:00

Paneboze :(

@Anonymní píše:
To mi připomnělo, jak mi v sedmi letech oznámil rozvod rodičů můj otec: " Ahoj (jméno), rozvedli jsme. Pa táta A poslal mi to jako pohled na školu v přírodě.
  • Citovat
  • Nahlásit
298
21.5.22 18:06

Ahoooj… řeším ted neco podobneho…
Syn 7 let, dcera 5 let.. manzel se rozhodl pro konec - rozvod.. ducody sdelil ze ja jsem ta špatná - spatny sex, nepodporuju ho, nepecuju o sebe, necvicim, apod.. ale to ze uz pul roku se taha s 26 letou holkou je v poradku to nepriznal.. mame po stani o detech.. a ted cekame na konecne stani.. jakcto rekneme detem netusim.. navic az deti uvidi ze on uz ma někoho jineho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat