Psycholožka Niliusová Ostrava - znáte ji někdo?

4197
11.1.11 06:09

Psycholožka Niliusová Ostrava - znáte ji někdo?

Název tématu mluví za vše.

Holky, prosím Vás nemáte někdo zkušenosti s touto psycholožkou?
Neuroložka nás k ní poslala s dcerkou, ale na známý lékař nemá právě dobré reference ohledně vyšetřování dětí. Ráda bych, kdyby se tady našla maminka, která by měla osobní zkušenost.

Děkuju za případné odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4257
14.1.11 15:02

Ahoj,

neznám. Ale manželův kolega ted se svou dcerou u nějakého psychologa byl,tak možná průzkum dělali. Tak ho pověřím at zjistí,zda ji neznají. A zkusím se poptat i v okolí! :wink:

Držte se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
14.1.11 18:44

Díky moc, budu zvědavá - zatím jsem rozhodila dotaz i přes FB mezi maminkama autíků a má u nich dobré recenze, jenom prý je problém, že snad nebere nové pacienty. Kontakuju i další psychology, co se dětmi s problémem zabývají.
Ale budu moc ráda za jakoukoliv osobní zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
14.1.11 19:12

Já k ní chodila a je teda výborná :palec: Ale ohledně vyšetřování dětí s ní teda zkušenosti nemám.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
16.1.11 11:47

Katusko, děkuji za názor. Naspala jsem ji email, protože mi nikdo nezvedá telefon, snad se ozve.

Prozatím nám vyšetření udělají v SPC, tak snad se mezitím ozve i paní doktorka a budeme mít názor i od ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evje
10.1.12 15:00

Ahojky, tak já ji znám. Synovi taky byla doporučená Dr. Zákoutovou. Byla moc milá, dělala sáhodlouhé vyšetření,ještě si udělala čas , když ho bylo potřeba dodělat. jen ta doba čekání na výsledky byla dlouhá. Pak jsem to urgovala taky mailem a přišly obratem. Měla před vánocem a nemocnou sestřičku, tak se mě moc omlouvala,že nestíhá. Možná pro to ještě nebere telefony. Jinak mě trochu štvalo, že jsem nebyla u vyšetření, ale kluk tam nadšeně naběhl, když jsem vypisovala dotazník a zvládali to sami, tak už jsem nechtěla rušit. pak mě krásně poreferovala a rozebrala ústně výsledek. Byla jsem spokojená a syn se tvářil taky spokojeně. Čili, navštěvujeme dál… :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.10.17 10:32

Obnovuji diskuzi, zajímají mě nové zkušenosti s touto psycholožkou.

Mám doporučení pro syna 5 let na vyšetření u psychologa, u Nilliusové už je objednaný, ale až na únor :roll: ale jak jsem zkoušela jiné, tak 4 měsíce čekání je nejmenší možná doba.

Jak dlouho bude trvat úvodní vyšetření?
Mohu tam být s ním? (vzhledem k tomu, že je u něj podezření na Aspergera, tak sám s doktorkou nebude chtít zůstat a asi ji ani nic neřekne :? )
Dozvím se nějaký závěr hned?
Dělá i vyšetření intelektu, nějaký IQ test? (v tom by určitě dopadl velice nadprůměrně)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.10.17 10:35

@nonina
prosím, jaké jsou tvé zkušenosti s touto psycholožkou pro dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
9323
29.10.17 10:40

Ano - doktorka Niliusová patří k nejlepším dětským psychologům v moravskoslezském kraji. Navíc je příčetná, zkušená a lidská.

Vřele doporučuju.

Čím dál tím lepší je i její syn se který, má společnou ordinaci. On je možná o fous lepší diagnostik, protože se zároveň specializuje na neurokognitivní vědy, doktorka Niliusová je víc praktika především má jaksi daleko více zkušeností.

U vyšetření samozřejmě můžete být, základní vyšetření vezme tak 60-90 minut, testy inteligence se nejspíše taky budou dělat.

Přesné výsledky se nedozvíte hned, vyhodnocení testů chvíli trvá, ale určitě se zeptejte na nějaký předběžný dojem.

A tedy pokud se ukáže nějaký problém, tak vřele doporučuju zůstat u nich rovnou v péči.

Příspěvek upraven 29.10.17 v 10:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.17 10:46

@Ou
moc děkuju za info;
toho že syn je „jiný“ jsem si všimla už dávno, z jedné strany, bych byla ráda, kdyby bylo jasné, že za to nemůže a že je potřeba s ním jinak komunikovat; na druhou stranu, si zase říkám, že až tolik „jiný“ přece není, je hodně chytrý, ale má trochu svůj svět

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
9323
29.10.17 10:51

No a právě proto se hodí vyšetření a prostor pro to si ujasnit co se vlatně děje a co se s tím dá dělat a jak se případně smířit s tím, co se dělat nedá.

S vysokou inteligencí se často pojí různá specifika a i kdyby byl specifický tak moc, že teda dostane štempl na vysoce funkční poruchy autistického spektra, tak to hlavně pomůže v tom, jak k němu přistupovat, aby se mu podařilo naučit se fungovat ve světě, kde většina lidí má holt mozek zadrátovaný trošku jinak, než případně váš syn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
29.10.17 14:57
@Anonymní píše:
@nonina
prosím, jaké jsou tvé zkušenosti s touto psycholožkou pro dítě?

Bohužel nakonec jsme u ní nebyli, dokonce se nám ani neozvala na email. Zjistila jsem, že v době, kdy jsme to nutně potřebovali, tak nebrala mimoostravské pacienty. Máme jinou psycholožku a jsme spokojeni. Takže s konkrétní zkušeností se nemohu podělit. vyšetření bude zřejmě také probíhat u každého psychologa jinak a u každého dítka také. Záleží na věku, diagnoze a taky na tom, jak se dítko „vyspí“ v den vyšetření - jak moc je ochotno spolupracovat.
Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.17 21:18

@nonina
a ke komu jste chodili? taky nejsme vyloženě z Ostravy (okres Karviná)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama