Psychosomatické příčiny-zánět močového měchýře

15
16.3.17 11:07

Psychosomatické příčiny-zánět močového měchýře

Ahoj, už druhým rokem trpím na záněty močového měchýře každý měsíc, vyzkoušela jsem toho strašně moc, spoustu antb, chemoterapeutik, všechna vyšetření mám za sebou, dokonce i ledviny, kamera do močového měchýře, cystoskopii, vše ok, proto teď na to chci jít z jiné strany…nevíte o nějakém lékaři /léčiteli psychosomatických potíží v Praze a okolí, který je fakt supr? Už jsem bezradná a celkem už z toho vyčerpaná, :,( děkuji za jakékoliv rady.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3395
16.3.17 11:23

@Zavaju
A jíš dlouhodobě brusinky? Mě hodně pomohli, tohle všechno znám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
16.3.17 11:30

@Konnny
Už mám vyzkoušené skoro všechno, jak bylinné směsi, čaje bylinné, tinktury, brusinky a žádný výsledek.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
649
16.3.17 11:36

Ahoj, muzu ti dat kontakt na bezvadnou bylinkarku ze Zelence- kousek na vychod od Prahy, vyborne spojeni vlakem z Masarycky. Ja s ni jsem ve spojeni nekolik let a moc mi pomohla, ja zase trpela na gynekologicke zanety. Clovek asi ale musi tem bylinam a take ji:-) trochu verit a taky trva lecba dele nez leky. Je to beh na dlouhou trat. Ale me fakt pomohla. Kdyztak napis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
16.3.17 11:39

@Liliana79 můžu teda poprosit o kontakt? ???? zkusim to ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
245
16.3.17 11:39

Měla jsem podobně, každou chvilku, pořád dokola, chápu tě. Našla jsem na int. pár rad, které se osvědčily. Přestala jsem používat menstr. tampóny, teď už nemám menses, tak je to lepší, po každém styku do 15 min se vyčůrat a umýt se int. gelem Saforela, kvůli PH, když jsem v Tatrách mám ATB a každý večer tabletku Furolinu - preventivně a mám pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
16.3.17 11:43

Já to měla asi 5 let takhle jak píšeš. Vlastně trvale neustávající potíže, všechno co píšeš jsem taky absolvovala, měnila doktory, byla na operativním rozšíření moč. cest. Většinou jsem byla bez nálezu, žádné bakterie nic, jen stopy krve, ani primář Urocentra nevěděl, co už se mnou. Lepší to bylo, když jsem brala dlouhodobě Nitrofurantoin, asi 6 týdnů v kuse. Až po těch letech to pomalu vymizelo.
Pořád jím brusinky, několik let a není mi nic. Když přestanu, ozývají se mi potíže,.Nevyléčily to, ale myslím, že když se to konečně usadilo, že mi to udržují.
Psychika je mrcha, ale jenom tou to nebude si myslím…
JInak je dobrý mít doma Nitrofurantoin a vzít si ho vždy po styku - to mi doporučila naše doktorka.
Ono to přejde, ale je to vyčerpávající, vím o čem píšeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
16.3.17 11:46

@pepina 11 tyjo, u me je problém, že ja vložky nemůžu absolutne vystát, takže nevim, nevim
Jinak po sexu běžím ihned čůrat a umyt se intim. gelem

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
15
16.3.17 11:56

@pepina 11 tyjo, u me je problém, že ja vložky nemůžu absolutne vystát, takže nevim, nevim
Jinak po sexu běžím ihned čůrat a umyt se intim. gelem
@Konnny
Nitrofur.jsem byla cca pul roku, po pul roce se mi zaclo delat nevolno po něm, vysadili jsme s urolozkou, pak jsem brala jenom po sexu a nic, ted me to opet chytlo, nasadila jsem nitrofur.tak uvidime, jeste měním gynekologa, jelikoz si moje urolozka mysli, ze je to vec gyndy, ze mi tam,,souperi,, nejaky bakterii a pokaždé vyhraje e.coli a skoci to na mocak, tak uvdime, ale jsem zoufala uz.. neni dovolena bez obav, abych nemela zanet mocaku tam.. ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
70
16.3.17 11:58

@Zavaju Rozumím Ti. Když jsem já několikrát měla záněty a močila krev a nemohla fungovat v běžném životě, tak jsem si řekla dost. U me to bylo zpusobeno tim, ze jsem mela pritele, resila jsem si v sobe nejaky konflikt a behem sexu jsem se necitila konfortne, skoro jsem ho nechtela. Sestra to mela podobne. Nejaky cas jsem s nim nemela sex, zanety zadne nebyli. Rozesli jsme se, za par let jsme se zacali znovu intimne stykat a zadny zanet. Měla jsi to jen se stávajícím partnerem? Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně, když tak se na cokoliv zeptej. Prostě můj konflikt, pnutí se mi somatizovalo. A ledviny odráží partnerské vztahy. Jinak mi též pomohla petržel, zalila jsem ji vroucí vodou, nechala louhovat a popijela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
16.3.17 12:14

@leasey
Ahoj, jojo, mam 2 roky noveho přítele, a presne ty 2 roky trpim zanety, jeste pred pritelem jsem kdysi davno mela zanet mocoveho mechyre, ale pouze jednou v detstvi..
Pritele jsem poslala na uro, jestli nema nejaky bakterii, byl prelecenej a ted je cisty a i pres to, mam zanet, ted jsme zkouseli mit styk s prezervativem a stejne prisel zanet..a ty jsi to teda mela psychosomaticky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
3114
16.3.17 12:54

Ja jsem trpěla na záněty. Začala jsem brát denne na noc Blok urima (d-manosa) a Urinal akut kazdy den. Beru to uz dva roky a od te doby jsem nemela ani jeden zanet. Leze to do penez, ale jsem rada, ze uz nemam ty potíže, co předtím. Ted jsem ve fazi, kdy urinal akut uz beru jen 3× do tydne, vždy po sexu a denne blok urima a stále bez zánětu. Chce to podle me dlouhodobou léčbu. Já si přečetla nezávislé klinické studie a D manosa mela vyssi ucinnost v lecbe u chronických zánětů nez antibiotika. A samozrejme po sexu vzdy vycurat a sprcha. Hodně pit i pres den. Zadne slazene napoje a sladkosti. Neprochladnout a nenechávat na sobě v létě mokré plavky. Sex dávám i bez kondomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
16.3.17 13:20

@sediza
Ten urinal akut bereš neustále 2 roky bez pauzy + Blok urima?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
16.3.17 13:46

@sediza souhlas s dmanosou, taky mi pomohla a od podzimu nemam žádnej problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
16.3.17 14:05

@SarinkaSar1
Zitra skocim do lekarny a zacnu s tim, pokus c.2 uvidime

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...