Psychoterapeut doporučení a zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pogonakonci
Povídálka 31 příspěvků 29.07.18 23:56
Psychoterapeut doporučení a zkušenosti

Ahoj, jsem tady nová, ale moc, moc bych prosila o radu.

Hledám nějakého schopného psychoterapeuta. Jsem z Ostravy. Byla bych moc ráda za doporučení.

A taky bych se chtěla zeptat na zkušenosti s terapeuty. Zda sezení pomohlo/pomáhá.

Mě konkrétně teď nejvíce trápí má fobie ze zvracení, je to peklo, kolikrát nemůžu nic jíst, protože mám strach, že se budu dávit a zvracet. Každá návštěva restaurace je pro mě peklo. Radši nejím a když si přece jen něco dám, mám hrozný strach, že se pozvracím. Jinak jídlo miluji.

Chtěla bych na sobě pracovat a mít ten svúj strach trošku pod kontrolou (sama to ale nezvládám-potřebuji trochu nas nasněrovat) a naučit se jak určité situace zvládat, a proto budu moc ráda za jakákoliv doporučení na dobrého terapeuta.

Děkuji :srdce:

Reakce:

zelená7
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 30.07.18 00:24

Terapeuta neznám, ale zajímalo by mne, to ti opravdu je na zvracení nebo se jen bojíš toho, že se ti bude chtít zvracet?

pogonakonci
Povídálka 31 příspěvků 30.07.18 00:30

@zelená7

No já mám strašný strach, že budu zvracet (přitom si říkám, že je to hloupost a nic to není) a nevím proč ho mám. A z toho velkého strachu mi začne být opravdu špatně. Protože když mám stres je mi odjakživa zle a mám pocit na dávení. A při velkém stresu se opravdu dávím. A já se strašně bojím, že budu mít ten strach a tím vyvolán zvacení. Takže je to začarovaný kruh :( .

zelená7
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 30.07.18 00:46

Já při velkých nervech zvracím nebo se mi tzv navaluje, ale když někam jdu, tak by mě nenapadlo přemýšlet nad tím, ale kamarádka je mega stresařka. Když měla státnice, tak se jí udělalo zle před komisí a docentka s ní musela na záchod a držela jí vlasy při zvracení. Mazec no. Holt to každý neumí ovládnout.

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 30.07.18 08:16

V ostravě? Jednoznačně někdo od Niliusů.
http://amkp.cz/

A jo - pomáhá to, pokud jste ochotná začít zkoumat sebe sama a zkoušet něco měnit.

I ten nejzázračnější psychoterapeut neudělá nic za člověka - funguje jako průvodce. Ale na úzkosti to je vážně nejefektivnější cesta ke klidu.

pogonakonci
Povídálka 31 příspěvků 30.07.18 09:28

@Ou o tom jsem ani neslysela. Moc dekuji :srdce: procitam si to a vypada to dobre. A je mi to jasne, ze je to prace na sobe, jen potrebuji trochu opory a par rad a nejak nasmerovat. Moc moc dekuji jeste jednou. A chtela jsem se zeptat. Nejake osobni zkusenosti s touto ambulanci?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >