Reklama

Psychoterapeut - vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Nature00
Stálice 70 příspěvků 31.01.17 19:50
Psychoterapeut- vaše zkušenosti

Hezký večer,
chtěla bych vědět jak Vám pomohl psychoterapeut? Začala jsem ho navštěvovat kvůli věcem co se se mnou táhnou z dětství. Musím říct, že jsem moc spokojená. Konečně je tu někdo, kdo chápe mé pocity a dokáže mi ukázat směr a zorientovat se ve vlastních pocitech-myšlenkách.


Reklama

Reakce:
 
loppy
Kecalka 238 příspěvků 31.01.17 20:48

Ja nemám žádné, ale ráda bych taky k nějakému šla. Jaký je rozdíl mezi psychologem a psychoterapeutem prosím tě? Potřebovala bych změnit vzorce chování, které jsem si odnesla z dětství a táhnu si až do dospělosti :?

 
Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 31.01.17 21:10

Psychoterapeut může být klinický psycholog či psychiatr s psychoterape­utickym výcvikem. Obojí jde na pojišťovnu. Moc pomůžou, ale hodně práce je na klientovi. Doporučuji a držím palce.

 
Nature00
Stálice 70 příspěvků 31.01.17 21:33

No, jak bych to rekla srozumitelne. Terapeut je jako by nej. kamarad, ktery vyslechne, bere te takovou jaka si a snazi se te navist k problemu, od kud to vse prameni. Musim doporucit a urcite to zkus! Ale jak psala pani vyse, prace je nejvic na tobe, ale on ti ukazr smer. @loppy

 
loppy
Kecalka 238 příspěvků 31.01.17 21:48

@Nature00 Nejhorší je, že nejsem zvyklá se svěřovat, přijde mi, že otravuji. Navíc se hned rozbrečím, protože mi přijde všechno líto a mám obavu, že nebudu schopna mluvit.Ale na to jsou asi zvyklí..Jen se dokopat.

 
sloninka
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 31.01.17 21:52
@Ester13 píše:
Psychoterapeut může být klinický psycholog či psychiatr s psychoterape­utickym výcvikem. Obojí jde na pojišťovnu. Moc pomůžou, ale hodně práce je na klientovi. Doporučuji a držím palce.

Někteří psychologové skutečně pracují na smlouvu s pojišťovnami, tudíž pro klienta bezplatně. Zrovna minulý týden jsem ale i četla, že u těchto psychologů je objednací doba minimálně 3 měsíce. Je jich málo a nemají volné kapacity.

 
loppy
Kecalka 238 příspěvků 31.01.17 22:07

@sloninka Jojo,vím, že se čeká bohužel tak dlouho, navíc jsem trdlo, že to odkládám a čekám na nějakej zázrak, že se jednou probudím a budu v pohodě a začnu myslet jinak. Knížky typu Miluj svůj život atd. mi nepomáhají a vzdala jsem to. Pořád se těm psych. bráním. U nas v rodině je většina přesvědčena, že k psych. chodí jen blázni :roll: a tak se ani nikomu moc nesvěřuji. Ale uklidnilo mě, že nás je na e miminu docela dost a nejsem v tom sama. :D

 
sloninka
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 31.01.17 23:14

@loppy Já chodím už přes 3 roky k psycholožce. Každý týden na hodinu. Pomáhá mi to, bez její spolupráce bych svoji ne zrovna lehkou situaci zvládala těžko.

 
loppy
Kecalka 238 příspěvků 01.02.17 08:19

@sloninka To jsi mi dala světýlko naděje, že ti to pomáhá. Chodíš opravdu dlouho, teda podle mě. Myslela jsem, že to bude tak na pár návštěv, ale asi to nemáš jednoduché a je to individuální. No popravdě pořád si ríkám, jak začnu a co ji budu vykládat, mám z toho stres už teď. :nevim:.Ach jo..

 
sloninka
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 01.02.17 18:47

@loppy Taky jsem se bála, ale opravdu nebylo proč. Je pravda, že jsem se dostala ze známosti ke špičkové doktorce. Má jenom pár stálých klientů (cca 20) a pracuje stylem kdy každý její klient chodí každý týden pravidelně ve stejnou dobu, např. Novák chodí každý týden ve čtvrtek v 5 apod.. Za jedno sezení platím 600,–.Ale neumím si to už bez ní dneska představit.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.17 22:34

Obnovuji diskuzi, taky bych ráda vyhledala psychoterapeuta. Už skoro rok se v něčem plácám, s čím si evidentně sama neporadím a nemůžu to říct ani v rodině ani kamarádce. Nestydím se o tom mluvit, jen to chce někoho neznámého. Máte nějaké zkušenosti s psychoterapeutem nebo psychoterapeutkou v Brně nebo Olomouci? A jak se pohybují ceny? Děkuji :kytka:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.17 06:48

Anzel chodí a je nesmírně spokojeny, cena u toho jeho je 500 za sezení a chtěl by vas vidět jednou za týden, max 14 dni, ale vážně je to velká pomoc. Jméno je Mgr.Petr Nešpor na Malinovského namesti. Držím pěstí, at to zvladnete


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >


Reklama