Psychoterapeut - vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nature00
Stálice 89 příspěvků 31.01.17 19:50
Psychoterapeut- vaše zkušenosti

Hezký večer,
chtěla bych vědět jak Vám pomohl psychoterapeut? Začala jsem ho navštěvovat kvůli věcem co se se mnou táhnou z dětství. Musím říct, že jsem moc spokojená. Konečně je tu někdo, kdo chápe mé pocity a dokáže mi ukázat směr a zorientovat se ve vlastních pocitech-myšlenkách.

Reakce:

loppy
Kecalka 238 příspěvků 31.01.17 20:48

Ja nemám žádné, ale ráda bych taky k nějakému šla. Jaký je rozdíl mezi psychologem a psychoterapeutem prosím tě? Potřebovala bych změnit vzorce chování, které jsem si odnesla z dětství a táhnu si až do dospělosti :?

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 31.01.17 21:10

Psychoterapeut může být klinický psycholog či psychiatr s psychoterape­utickym výcvikem. Obojí jde na pojišťovnu. Moc pomůžou, ale hodně práce je na klientovi. Doporučuji a držím palce.

Nature00
Stálice 89 příspěvků 31.01.17 21:33

No, jak bych to rekla srozumitelne. Terapeut je jako by nej. kamarad, ktery vyslechne, bere te takovou jaka si a snazi se te navist k problemu, od kud to vse prameni. Musim doporucit a urcite to zkus! Ale jak psala pani vyse, prace je nejvic na tobe, ale on ti ukazr smer. @loppy

loppy
Kecalka 238 příspěvků 31.01.17 21:48

@Nature00 Nejhorší je, že nejsem zvyklá se svěřovat, přijde mi, že otravuji. Navíc se hned rozbrečím, protože mi přijde všechno líto a mám obavu, že nebudu schopna mluvit.Ale na to jsou asi zvyklí..Jen se dokopat.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 31.01.17 21:52
@Ester13 píše:
Psychoterapeut může být klinický psycholog či psychiatr s psychoterape­utickym výcvikem. Obojí jde na pojišťovnu. Moc pomůžou, ale hodně práce je na klientovi. Doporučuji a držím palce.

Někteří psychologové skutečně pracují na smlouvu s pojišťovnami, tudíž pro klienta bezplatně. Zrovna minulý týden jsem ale i četla, že u těchto psychologů je objednací doba minimálně 3 měsíce. Je jich málo a nemají volné kapacity.

loppy
Kecalka 238 příspěvků 31.01.17 22:07

@sloninka Jojo,vím, že se čeká bohužel tak dlouho, navíc jsem trdlo, že to odkládám a čekám na nějakej zázrak, že se jednou probudím a budu v pohodě a začnu myslet jinak. Knížky typu Miluj svůj život atd. mi nepomáhají a vzdala jsem to. Pořád se těm psych. bráním. U nas v rodině je většina přesvědčena, že k psych. chodí jen blázni :roll: a tak se ani nikomu moc nesvěřuji. Ale uklidnilo mě, že nás je na e miminu docela dost a nejsem v tom sama. :D

sloninka
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 31.01.17 23:14

@loppy Já chodím už přes 3 roky k psycholožce. Každý týden na hodinu. Pomáhá mi to, bez její spolupráce bych svoji ne zrovna lehkou situaci zvládala těžko.

loppy
Kecalka 238 příspěvků 01.02.17 08:19

@sloninka To jsi mi dala světýlko naděje, že ti to pomáhá. Chodíš opravdu dlouho, teda podle mě. Myslela jsem, že to bude tak na pár návštěv, ale asi to nemáš jednoduché a je to individuální. No popravdě pořád si ríkám, jak začnu a co ji budu vykládat, mám z toho stres už teď. :nevim:.Ach jo..

sloninka
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 01.02.17 18:47

@loppy Taky jsem se bála, ale opravdu nebylo proč. Je pravda, že jsem se dostala ze známosti ke špičkové doktorce. Má jenom pár stálých klientů (cca 20) a pracuje stylem kdy každý její klient chodí každý týden pravidelně ve stejnou dobu, např. Novák chodí každý týden ve čtvrtek v 5 apod.. Za jedno sezení platím 600,–.Ale neumím si to už bez ní dneska představit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.17 22:34

Obnovuji diskuzi, taky bych ráda vyhledala psychoterapeuta. Už skoro rok se v něčem plácám, s čím si evidentně sama neporadím a nemůžu to říct ani v rodině ani kamarádce. Nestydím se o tom mluvit, jen to chce někoho neznámého. Máte nějaké zkušenosti s psychoterapeutem nebo psychoterapeutkou v Brně nebo Olomouci? A jak se pohybují ceny? Děkuji :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.17 06:48

Anzel chodí a je nesmírně spokojeny, cena u toho jeho je 500 za sezení a chtěl by vas vidět jednou za týden, max 14 dni, ale vážně je to velká pomoc. Jméno je Mgr.Petr Nešpor na Malinovského namesti. Držím pěstí, at to zvladnete

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >