Psychoterapie - byl jste někdo?

Anonymní
27.9.19 13:02

Psychoterapie - byl jste někdo?

Ahoj, chci se zeotat, byl jste někdo na psychoterapii? Nic moc jsem si o tom nepřečetla teď jsem překvapená. Dnes jsem byla u psycholožky kvůli synovi, který se hodně vzteká apod. A dost mi přineslo, to co říkala a poradila, jenže pak provedla tu terapii a já jsem v šoku, připadala jsem si jako blázen :-) klepala mi na různé části těla a při tom jsem opakovala, co mi říkala, jako že posíláme pryč tu agresi a chvíli jsme se jakože napojili i na syna a mluvila jsem za něj… Jsem z toho teď rozčarováná… Je to normální?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
27.9.19 13:07

Ahoj,
chodím na terapii 12 let, ale nikdy na mě nikdo neklepal a nemusela jsem opakovat formule. To mi přijde trochu jako nějaké šarlatánství, byla jsi u psycholožky/psychiatričky, která má psychoterapeutický výcvik a může provozovat terapie? Jaký má výcvik? Já si vždy o terapeutech nejdřív něco zjistila, jak pracují… terapie probíhá rozhovorem, řešíme témata, která přináším. Terapie je pro mě hodně důležitá. Na některých terapiích dostáváš úkoly, můžeš si představit sebe v roli někoho jiného a mluvit za něj, ale to poklepávání se mi nezdá, nevím, no.

• Nahlásit
  • Citovat
707
27.9.19 13:25

A co to melo jako byt za druh psychoterapie??? Asi nejaka hodne alternativni forma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.9.19 13:37

Teď se mi vybavuje, že říkala metoda EFT. Uz to hodím za hlavu, zakletá snad nebudu :D
a to co mi říkala mi snad pomohla, tak snad se to u nás teď zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.9.19 13:43

Zažila jsem u jedné psycholožky v Praze

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.9.19 13:45
@Anonymní píše:
Teď se mi vybavuje, že říkala metoda EFT. Uz to hodím za hlavu, zakletá snad nebudu :D
a to co mi říkala mi snad pomohla, tak snad se to u nás teď zlepší.

Aha, tak EFT je (emotional freedom techniques) je spíš alternativní směr, ne klasická psychoterapie, jako např. KBT, psychoanalýza, Gestalt, SUR… Ale četla jsem, že to lidem taky může pomoci, zaklet tě určitě nezaklela a je dobře, že máš pocit, že ti s něčím pomohla. Já osobně bych na to nešla, i když je pravda, že jednou ze zoufalství jsem byla i u léčitelky, ale jinak chodím na klasickou psychoterapii. Tak ať se ti se synem daří.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.9.19 13:48

Už jsem si o tom něco početla, tak se mi trochu ulevilo, že jsem nebyla u blázna :-) ale mohla mě upozornit, co se bude dít.. Za 14 dní mám zase přijít, tak nevím no. Asi by mi stačilo si jen povídat, ale třeba to pomůže, když tomu budu věřit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.9.19 14:13
@Anonymní píše:
Už jsem si o tom něco početla, tak se mi trochu ulevilo, že jsem nebyla u blázna :-) ale mohla mě upozornit, co se bude dít.. Za 14 dní mám zase přijít, tak nevím no. Asi by mi stačilo si jen povídat, ale třeba to pomůže, když tomu budu věřit :-)

doporucuju si nejdrive zjistit, ke komu jdes a co dela - je rozdil psychiatr - psycholog - psychoterapeut - terapeut. Psychiatr da prasky, je to doktor, psycholog dela testy, psychoterapeut si urcitym smerem povida (rady dava vic ci min dle smeru, v jakem pracuje), a terapeut muze delat ruzne ostatni metody, treba prave to EFT. To jen velmi kratce.

Ale musis si udelat tu pripravu sama, co vlastne je mozne, co vam bude vyhovovat a pak jit k tomu pravemu.

• Nahlásit
  • Citovat
34920
27.9.19 17:29

Chodil jsem po smrti manželky. Asi se snaží dívat na problém očima dítěte. Ony se ty úplně nejmenší vztekaji proto, že se s nima nedokážeme domluvit. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.9.19 19:39

Ja chodim na EFT terapii cilene. Jako u vsech terapii zalezi spis na tom, jak si sednete s terapeutem. EFT je alternativni metoda a muzou ji tudiz provozovat ruzni lide (horsi a lepsi). V rukou vzdelaneho terapeuta, ktery se orientuje i v klasicke psychologii, je to ale dobry nastroj. Na zacatku jsem mela taky pochybnosti, ale moji duveru treba posililo i to, kdyz jsem EFT pouzila na fyzickou bolest (sama na sebe jsem v posteli tukala), kvuli ktere jsem nemohla spat - bolest okamzite zmizela. S tim zastupnym tukanim na matku misto ditete zkusenost nemam, jen vim, ze se to taky dela. Ale i u jinych alt. metod se pracuje s matkou, i kdyz je cilem dite, protoze jsou na sebe napojeni. Treba kineziologie.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.9.19 20:43

Já právě musím změnit svůj přístup, dávat malému hodně lásky a tak.. Proto asi na mě..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.9.19 11:13

Diky te napojenosti je to tak, ze kdyz se zmeni maminka, zmeni se i dite. Cili kdyz zacne byt v pohode maminka, zacne byt v pohode automaticky i dite. Rika se, ze clovek teto metode nemusi verit, aby fungovala, ale urcite je lepsi vedet, co se mnou terapeut provadi a proc to dela. Nekoukala jsi i jinde na internetu? Jsou tam popsane ruzne pripady. Jinak teda, EFT se pak da pouzit na deti i doma, kdyz nic jineho, tak je to uklidni (treba nemuze usnout a po EFT se otoci a spi).

• Nahlásit
  • Citovat
116
28.9.19 17:33
@Anonymní píše:
Už jsem si o tom něco početla, tak se mi trochu ulevilo, že jsem nebyla u blázna :-) ale mohla mě upozornit, co se bude dít.. Za 14 dní mám zase přijít, tak nevím no. Asi by mi stačilo si jen povídat, ale třeba to pomůže, když tomu budu věřit :-)

Bylo by fajn, když někam jdu, vědět proč tam jdu a co to vlastně bude. Tohle nebyla psycholožka, ale EFT terapeutka. A ještě bych poradila, nenechávat na někom, že mě z toho vytáhne, to budete muset sama, evidentně syn svou agresí něco ukazuje, co není v pořádku u Vás (nečetla jsem to podrobně) nebo třeba v rodině…ale pátrat budete muset sama (pokud chcete), s pomocí třeba psychologa nebo kohokoliv kdo bude umět pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.9.19 19:04

@Ronie29 nejsem tak naivní, abych čekala že ze mě někdo něco vytáhne.. Samozřejmě na tom musím pracovat. Návštěva mi náhodou pomohla si dost věcí uvědomit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama