Psychoterapie pomůže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 12:17
Psychoterapie pomůže?

Ahoj, byla jsem na druhém sezení terapie. Po první terapii sem se cítila strašně.. A pohádala jsem se neskutečně doma s mamkou. Při včerejší navštěve, kdy jsem byla zralá na psychiatrii mi řekla terapeutka, že to jsou nějaké konstelace a ma to vliv na tu terapii, že to není procházka růžovou zahradou. No ale k věci, vtlouká mi do hlavy, že každý jsme ze dvou a mame dvě povahy ze kterých jsme složeny, Povahy rodičů a já jak se pořád hádám s mamkou tak mi řkela, že nejsem smířená s ní jako s člověkem a tim pádem ani nejsem spokojená sama se sebou. A hlavní duvod proč tam chodím, že si sama sebe nevážím. Minulá navštěva mě skolila protože mi bylo řečeno, že to jak mě ponižoval přechozí partnet, že si za to můžu sama. Takže sem si dávala vinu pořád dokola. Nevím mě opravdu přijde, že mě spíš dostane na psychiatrii než že mi to pomůže. Jako moje reakce na to, že si za to že ten vztah skončil můžu sama, jsem ji řekla že všude v knihách píšou, že si za to člověk sám nemůže ale že za to vždy mohou oba. A ona že to tak není, že každý hraje v tom vztahu určitou roli to ano a já hrála roli oběti. A řekla at ty knihy nečtu. Ale jako přece psychoterapeutka by mě neměla zrazovat nečíst knihy o seberozvoji. Prosím váš názor.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21125 příspěvků 28.05.19 12:28

To jsi ty co jsi mu chtěla psát k tomu svátku?

sediza
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 28.05.19 12:49

Tak změň psychoterapeuta, kdyz nemás ke stavajicimu duveru.

Kotatko03
Echt Kelišová 8716 příspěvků 28.05.19 13:02

Neznám názor druhé strany, tudíž nebudu soudit…každopádně pokud ti terapeut nevyhovuje, tak ho změň :think: Každý pracuje jiným stylem, má jiné zásady atd. možná nejste s terapeutkou „naladěny stejně“. Ale nic není jen černé nebo bílé, tudíž se ptám, nebereš si její slova až moc osobně? :think:

deli33
Kecalka 114 příspěvků 28.05.19 13:06
@pikola píše:
To jsi ty co jsi mu chtěla psát k tomu svátku?

Jo, to je ona. Slečna proč já nejsem ta pravá a ta druhá jo, proč se tak zachoval, proč, proč, proč… Už zase.

Příspěvek upraven 28.05.19 v 13:08

Tichošlápek
Extra třída :D 14869 příspěvků 28.05.19 13:06

Pokud terapeutce nevěříš, najdi si jinou. Nicméně mi také přijde, ze se jedna o osobu, kterou zmiňuje @pikola a to už by možná chtělo trochu těžší kalibr v podobě psychiatra

Kotatko03
Echt Kelišová 8716 příspěvků 28.05.19 13:09
@deli33 píše:
Jo, to je ona. Slečna proč já nejsem ta pravá a ta druhá jo, proč se tak zachoval, proč, proč, proč… Už zase.Příspěvek upraven 28.05.19 v 13:08

@Tichošlápek muzete mi holky hodit odkaz odkaz napredchozi diskuse? Nejak se nechytam, dekuji :-)

PetrDOA
Kecalka 118 příspěvků 28.05.19 13:10

Holky souhlasim s vamy. To bude urcite ona. V diskuzi se zminovala ze zacina dochazet na terapie. Tak ji drzim palce at to zdarne dotahne do konce. A at ji z toho dostanou a zacne si zase sama sebe vazit. :roll:

Tichošlápek
Extra třída :D 14869 příspěvků 28.05.19 13:12

@Kotatko03 jedna je tady https://www.emimino.cz/…king-354029/ druhou už nevim, ta byla dříve a vyzivnejsi :)

deli33
Kecalka 114 příspěvků 28.05.19 13:13
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 13:17
@Tichošlápek píše:
Pokud terapeutce nevěříš, najdi si jinou. Nicméně mi také přijde, ze se jedna o osobu, kterou zmiňuje @pikola a to už by možná chtělo trochu těžší kalibr v podobě psychiatra

Tak aby bylo jasno, ano psala jsem sem ty diskuze já, ale na to se já v této diskuzi neptam a ptám se úplně na něco jineho. Na otázky, či pomoc nebo radu se neodpovídá dalsimi otázkami :) Takže se tedy nevyjadrujte, děkuji. Ptala jsem se v této diskuzi úplně na něco jiného a magora od lidí, co se tu kamarádi a spikly se, ze sebe hodlat nenechám :potlesk:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 13:18
@PetrDOA píše:
Holky souhlasim s vamy. To bude urcite ona. V diskuzi se zminovala ze zacina dochazet na terapie. Tak ji drzim palce at to zdarne dotahne do konce. A at ji z toho dostanou a zacne si zase sama sebe vazit. :roll:

Děkuji, že je tu někdo konečně kdo neurazí a nenavazi se :)

Tichošlápek
Extra třída :D 14869 příspěvků 28.05.19 13:19
@Anonymní píše:
Tak aby bylo jasno, ano psala jsem sem ty diskuze já, ale na to se já v této diskuzi neptam a ptám se úplně na něco jineho. Na otázky, či pomoc nebo radu se neodpovídá dalsimi otázkami :) Takže se tedy nevyjadrujte, děkuji. Ptala jsem se v této diskuzi úplně na něco jiného a magora od lidí, co se tu kamarádi a spikly se, ze sebe hodlat nenechám :potlesk:

Já jsem ti radu dala - najdi si jinou psychoterapeutku. Otázku jsem ti rovněž nepoložila. A do veřejné diskuze muže přispět každý, pokud není vulgární. Tvůj příspěvek je trochu nesmyslný

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 13:20
@Kotatko03 píše:
Neznám názor druhé strany, tudíž nebudu soudit…každopádně pokud ti terapeut nevyhovuje, tak ho změň :think: Každý pracuje jiným stylem, má jiné zásady atd. možná nejste s terapeutkou „naladěny stejně“. Ale nic není jen černé nebo bílé, tudíž se ptám, nebereš si její slova až moc osobně? :think:

Ano jsem vztahovacny člověk a je možné, že je to jedna z příčin. Právě proto se ptám na názory zde, někoho, kdo terapii prošel a zda z jeho pohledu bych měla terapeutku změnit. V terapii sem nováček..

PetrDOA
Kecalka 118 příspěvků 28.05.19 13:21

Nikdo se tady na tebe nespiknul. Ja tady vlastne ani nikoho neznam. A uz vubec z tebe nikdo nedela magorku. Mas jen problem a ten se musi resit. A ver ze vim o cem mluvim, zazil jsem toziz neco podobnyho, ale obracene. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama