Psychoterapie v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24
22.10.21 13:08

Psychoterapie v těhotenství

Zdravím :)
Mám dotaz - dlouhodobě jsem řešila nějaké osobní potíže u různých lékařů, avšak spíše bez úspěchu. Před časem jsem otěhotněla, a moje psychické neduhy jsou na stejné, ne-li horší úrovni. Chci se zeptat, zda tu někdo v těhotenství docházel k psychologovi/psychiatrovi/terapeutovi a zda mu to pomohlo? Mám strach i z možného mentálního stavu po porodu, tak bych to chtěla nějak začít řešit a docházet případně i dál, bude-li to možné.
Ideálně budu ráda i za nějaké konkrétní tipy na lékaře/instituce v Praze. Asi někoho kdo se konkretizuje na těhotné? Jelikož ani soukromý terapeut neznamenal úspěch, ráda bych se tentokrát vzhledem k aktuální situaci ohlížela i na finanční stránku… Předem děkuji a přeji hezký den! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
226
22.10.21 13:16

@queenbeee Na těhotné se specializují psychologové, kteří spolupracují s CARem. Řeší neplodnost, stres a psychiku po potratech. Myslím, že speciální terapeuti pro těhule nejsou.
Bez platby máš klinického psychologa na pojišťovnu, ale jsou dost zaplněni, dlouhé pořadníky, dlouhé čekačky na měsíce. A potřebuješ doporučenku od lékaře.
Některé pojišťovny dávají příspěvek na konzultace u soukromých psychologů při splnění jejich podmínek. Nejvíce má vzp 5000kč a cpzp 2500 do konce roku.
S příspěvky se plánuje pokračovat i v r. 2022, zatím nevím, v jaké výši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18673
22.10.21 13:41

Hele je to hodně dobrej nápad - těhotenství jako takové úzkosti přirozeně zesiluja a tak holt se snadno stane, že mechanismy, kterými je člověk zvládal už nestačí.

No a na hledání cest jak se srovnat s úzkostí je psychoterapie skvělá. Stejně tak na vyčištění věcí, co se člověku staly v jeho dětství, čímž se výrazně sníží šance, že je u svých dětí bude opakovat.

Bohuže nestačí být jen přesvědčen, že to člověk určitě neudělá a nebo že udělá přesný opak toho, co dělali jeho rodiče - taková dynamika většinou chtě nechtě vede vlastně ke stejným výsledkům…

Nejjednodšší bude se ozvat do NUDZu, kde se právě na psychiatrickou péči o těhotné specializují - potřebuješ pořádnou diagnostiku a rozvahu jestli to ještě jde udržet jen psychoterapií, nebo je potřeba už i medikace. Zároveň v nudzu mají jak ambulantní, tak třeba stacionární terapeutické programy a hradí to pojišťovny.

https://www.nudz.cz/…se-objednat/

Další centrum kam by případně mělo smysl se ozvat je třeba kappa a taky kombinují jak psychiatrické, tak terapeutuc služby (nevidím ceník, ale ani nevidím s jakámi pojišťovnami mají smlouvy, tak je potřeba se na to optat)

https://www.kappa-praha.cz/…ra-strunzova

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 18:49

V prvnim trimestru jsem mela depresivni stavy, praktik mi napsal doporucenku k psycholozce. Ta mi psychoterapii v tehotenstvi nedoporucila, ale chodim si k ni jednou za mesic “popovidat” i tak a jsem za to moc rada. A pry pokud nemam vyhrady k psychomedikaci v tehotenstvi, existuji i psychiatri, kteri se specializuji na deprese u tehotnych a umi nastavit medikaci vhodnou pro tehotne a kojici.

• Citovat
  • Nahlásit
24
2.11.21 12:10

Děkuji vám moc za tipy a rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 12:41

Ahooj, ja jsem uz dlouhodobe lecena s depresi/uzkostmi a ted jsem tehu… jsem pod dozorem, uzivam leky uz nekolik let a nebylo mi doporuceno je vysadit - mam sertralin, ktery v tehu je bezpecny+nizkou davku. Jinak psychicky jsem to docela zvladala. Ted ten treti trimestr je docela naprd - i kvuli koroně apod a zdravotnim problemum, co se zacinaji objevovat.. Takze uzkosti celkem jedou, ale uz to bude brzy za mnou.
Urcite navstiv psychologa a zvazte, zda to neni i na medikaci. Na terapie ted dochazim take. Dokonce ted casteji, protoze je to horsi. Ale miminko za to stoji :srdce:
Jinak i navzdory lekum a obcasnym uzkostem se na mas malej v brisku dobre. Roste jak ma, dokonce je par dni napred. Tak jsem ráda..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat