Psychicky týraná seniorka, dá se pomoci?

Anonymní
24.11.15 14:21

psychycky týraná seniorka,dá se pomoci?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost nebo radu jak pomoci. V mém blízkém okolí žije moc hodná paní v duchodu, má dceru alkoholičku a dvě vnoučata-vnučka, kterou díky alkoholismu své dcery prakticky vychovala avzala si jí k sobě, než dospěla se k ní chovala vlídně, se vším pomáhala atd. Paní pak zůstala sama v domě a vnučka se vdala do jiného města, pořád trvali hezké vztahy, pomáhala i babičce s uhlím do sklepa atd.Ale pak se k ní vnučka nastěhovla spolu s rodinou a od té doby má paní peklo. Vnučka jí sebrala všechny papíry od domu a před babičku dala papír, že stačí podepsat a dům se přepíše na ně. Ale to ona nechce, dát dům jen jí. Takže to nepodepsala a od té doby jí psychycky týrají, křičí na ní, ponižujou jí a když babička potřebuje k doktoru, kam se sama kvůli zdravotnímu stavu nedostane, vnučka ačkoliv má cestu do stejného místa, nevezme jí tam. Už je chtěla vyhodit z domu, ale oni se prostě nenechají a dál jí psychycky týrají..Je mi té paní líto, celá se klepe a brečí pokaždé, když o ní mluví co jí provádí. Nevíte někdo kam se obrátit? Existuje treba nějaká linka bezpečí pro seniory? Moc děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1675
24.11.15 14:29
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost nebo radu jak pomoci. V mém blízkém okolí žije moc hodná paní v duchodu, má dceru alkoholičku a dvě vnoučata-vnučka, kterou díky alkoholismu své dcery prakticky vychovala avzala si jí k sobě, než dospěla se k ní chovala vlídně, se vším pomáhala atd. Paní pak zůstala sama v domě a vnučka se vdala do jiného města, pořád trvali hezké vztahy, pomáhala i babičce s uhlím do sklepa atd.Ale pak se k ní vnučka nastěhovla spolu s rodinou a od té doby má paní peklo. Vnučka jí sebrala všechny papíry od domu a před babičku dala papír, že stačí podepsat a dům se přepíše na ně. Ale to ona nechce, dát dům jen jí. Takže to nepodepsala a od té doby jí psychycky týrají, křičí na ní, ponižujou jí a když babička potřebuje k doktoru, kam se sama kvůli zdravotnímu stavu nedostane, vnučka ačkoliv má cestu do stejného místa, nevezme jí tam. Už je chtěla vyhodit z domu, ale oni se prostě nenechají a dál jí psychycky týrají..Je mi té paní líto, celá se klepe a brečí pokaždé, když o ní mluví co jí provádí. Nevíte někdo kam se obrátit? Existuje treba nějaká linka bezpečí pro seniory? Moc děkuji za radu.

Ano existuje, napiš mi do SZ, napíšu ti kam se obrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 14:33

Pokud to chce sama paní řešit, poradila bych jí obrátit se na právníka. Případně na policii. Stát má povinnost trestné činy vyšetřit z moci úřední, i když psychické týrání se asi celkem špatně dokazuje.

Asi bych se fakt poradila s právníkem, určitě by byla úřední páka i na to, aby se dali vystěhovat z domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 14:35

A kolik je té paní? Já jen že jsem si vzpomněla na svojí prababičku, znám to teda z vyprávění, jak už byla stará a asi dementní, vyprávěla všude po vesnici že ji moje babička (její dcera) trápí, že děda je špión, že má schovanou vysílačku… Babičky brácha zase tvrdil, že ho jeho snacha chce otrávit
Jako vůbec nechci tvrdit že je to stejný připad, jen jak jsem to četla, tak mě napadlo, že to vždycky nemusí být úplně tak. Ale jako když se na to někdo podívá, tak to není nic proti ničemu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
24.11.15 14:37
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost nebo radu jak pomoci. V mém blízkém okolí žije moc hodná paní v duchodu, má dceru alkoholičku a dvě vnoučata-vnučka, kterou díky alkoholismu své dcery prakticky vychovala avzala si jí k sobě, než dospěla se k ní chovala vlídně, se vším pomáhala atd. Paní pak zůstala sama v domě a vnučka se vdala do jiného města, pořád trvali hezké vztahy, pomáhala i babičce s uhlím do sklepa atd.Ale pak se k ní vnučka nastěhovla spolu s rodinou a od té doby má paní peklo. Vnučka jí sebrala všechny papíry od domu a před babičku dala papír, že stačí podepsat a dům se přepíše na ně. Ale to ona nechce, dát dům jen jí. Takže to nepodepsala a od té doby jí psychycky týrají, křičí na ní, ponižujou jí a když babička potřebuje k doktoru, kam se sama kvůli zdravotnímu stavu nedostane, vnučka ačkoliv má cestu do stejného místa, nevezme jí tam. Už je chtěla vyhodit z domu, ale oni se prostě nenechají a dál jí psychycky týrají..Je mi té paní líto, celá se klepe a brečí pokaždé, když o ní mluví co jí provádí. Nevíte někdo kam se obrátit? Existuje treba nějaká linka bezpečí pro seniory? Moc děkuji za radu.

existuje, pohledej na netu - něco na způsob bílého kruhu bezpečí. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
24.11.15 14:41

Před nějakou dobou jsem tu řešila, jestli by se nedalo pomoci sousedovi mých rodičů a z odpovědí zde vyplynulo, že pokud otec sám nedá na syna trestní oznámení, tak se tím nikdo zabývat nebude :nevim:.
Tak předpokládám, že to ta paní bude mít podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
31691
24.11.15 14:52

Nestačilo by zavolat policii? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4424
24.11.15 15:06

Napadá mi Život90. :nevim: A jinak mi napadlo to stejné co @Antonie Bolavá. Ale samozřejmě bych taky zkusila pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 15:19
@kabab píše:
Napadá mi Život90. :nevim: A jinak mi napadlo to stejné co @Antonie Bolavá. Ale samozřejmě bych taky zkusila pomoci.

zní to trochu divně viď? Vnučka se starala, pomáhala, skládala uhlí a najednou nevezme paní ani k doktorovi :think:
No prostě já to znám zase z téhle strany. Moje babička už s tím taky začíná. Nerozliší třeba kdy si děláme legraci a kdy co myslíme vážně. Jednou jsme se s bývalým přítelem před ní pošťuchovali, poplácal mě po tváři jakože mě fackuje, fakt ve srandě a babička mi pak tvrdila, že viděla jak mi dává facku. Nedivila bych se kdyby někde vyprávěla že mě přítel bije, přitom to byl takovej ťunťa. Někdy už to mají prostě pomotaný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
24.11.15 15:48

No já bych tedy podnět podala (na Polici ČR). Pokud paní nebude chtít vypovídat, tak nebude, a stejně to bude k ničemu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
24.11.15 15:50
@Anonymní píše:

Krom toho mě napadá, proč teda na rovinu nereagujete na její vnučku? Já bych jí řekla, že se o ní tohle vypráví a že na vesnici má oči a uši každý. Jestli nepřestanou, bude to řešit i Policie ČR. Ale na to nemá moc lidí koule, jednat narovinu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama