Reklama

Ptačí chřipka - zabíjení chovů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Koty
Závislačka 3796 příspěvků 24.01.17 17:02
Ptačí chřipka - zabíjení chovů

Ahoj holky, asi jsem úplně b. bá, ale můžete mi někdo prosím vysvětlit z jakýho důvodu se zabíjí chovy ptáků? Přece se ti pepíci z chřipky uzdraví a budou OK, ne? Psa taky nezabiju, protože pčíkne. A druhej dotaz - na člověka je to nepřenosné. Z jakého důvodu jdou ptáky zabíjet ve skafandrech jak na výpravu NASA??? Vždycky si vybavím větu o psích blechách, které přece na člověka nejdou :mrgreen: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

arinecka
Závislačka 4600 příspěvků 24.01.17 17:03
@Koty píše:
Ahoj holky, asi jsem úplně b. bá, ale můžete mi někdo prosím vysvětlit z jakýho důvodu se zabíjí chovy ptáků? Přece se ti pepíci z chřipky uzdraví a budou OK, ne? Psa taky nezabiju, protože pčíkne. A druhej dotaz - na člověka je to nepřenosné. Z jakého důvodu jdou ptáky zabíjet ve skafandrech jak na výpravu NASA??? Vždycky si vybavím větu o psích blechách, které přece na člověka nejdou :mrgreen: :mavam:

Co jsem pochopila tak se bojí že by ten vir zmutoval a pak by byl přenosný na člověka :nevim:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 24.01.17 17:04

U ptáka je to smrtelný. Obleky proto, že to může zmutovat, pokud je mi známo. Prostě ochrana.

AstraG
Závislačka 4388 příspěvků 24.01.17 17:06

Ptáci pochcípaj, z chřipky se nevyleží :lol: proto je lepší vybít ohnisko, než nechat pochcípat celou evropu. Skafandry, kvůli možnému přenosu ( taky bych nešahala na nějaký polochcíplý slepice ) ;)

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 24.01.17 17:08

Viry rádi mutuji, není vyloučeno, že už někde zmutoval. Mám 25 slepic, taky mám strach, je to kousek od nás. A jestli si to představuješ jako,, běžnou,, chřipku, není to tak, je mnohem nebezpečnější. :(

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 24.01.17 17:09

https://cs.wikipedia.org/…ch%C5%99ipka

Kdyby se to dalo jednoduše léčit, jako chřipka naše, kterou možná vyležíš, tak by to nedělali. U viru je vysoká úmrtnost, rychlé šíření, proto se to vybíjí.

Bábrdl
Generální žvanilka 20946 příspěvků 24.01.17 17:17

@Koty Chřipkový virus je mistr mutace a my mu nechceme dát šanci, aby nás všechny povraždil. Mutuje, když se s námi potká. To, že tenhle typ ptačí chřipky, se teď nepřenáší, neznamená, že se to „nenaučí“.

Jiné druhy ptačí chřipky zabijí 50% nakažených lidí. (a to se DÍKYBOHU neumí přenášet mezi lidmi) I s léčbou!!! Ta sfině má potenciál vyhladit půl lidstva - což nechceme.

Koty
Závislačka 3796 příspěvků 24.01.17 17:20

Holky díky za osvětu, já si to fakt představovala, jak když máme chřipku my. Prostě se vypotím a jedeme dál.

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 24.01.17 17:23
@pannda píše:
https://cs.wikipedia.org/…ch%C5%99ipkaKdyby se to dalo jednoduše léčit, jako chřipka naše, kterou možná vyležíš, tak by to nedělali. U viru je vysoká úmrtnost, rychlé šíření, proto se to vybíjí.

Právě proto na to ti ptáci umírají, protože nedokáží pár dní ležet zachumlaní pod peřinou a srkat do zobáčku čaj. :( 8)

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 24.01.17 17:23
@Koty píše:
Holky díky za osvětu, já si to fakt představovala, jak když máme chřipku my. Prostě se vypotím a jedeme dál.

No a viděla jsi někdy ptáka potit se? ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 20946 příspěvků 24.01.17 17:27
@Litta píše:
Právě proto na to ti ptáci umírají, protože nedokáží pár dní ležet zachumlaní pod peřinou a srkat do zobáčku čaj. :( 8)

Tím to není. Ptačí chřipka zabije 50% lidí, i když se potí.

Koty
Závislačka 3796 příspěvků 24.01.17 17:27
@Litta píše:
No a viděla jsi někdy ptáka potit se? ;)

A tak to bylo myšleno obrazně 8)

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 24.01.17 17:31
@Bábrdl píše:
Tím to není. Ptačí chřipka zabije 50% lidí, i když se potí.

Já si dělám srandu. ;)

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 24.01.17 17:33

Jinak co mě na tomhle mrzí nejvíc jsou ty příběhy jako ten s tím pánem s holuby. Prý na základě mylné informace během chvíle vybili celý jeho chov. A až pak si poslechli, že byli od září zavření, tzn. bez styku s divokými ptáky. A asi by je tudíž ušetřili. Navíc snad ani přenos na holuby není popsán, ale to už nevím, jak je to aktuálně… Ale smůla, život už jim to nevrátí. :?

Bábrdl
Generální žvanilka 20946 příspěvků 24.01.17 17:41
@Koty píše:
Holky díky za osvětu, já si to fakt představovala, jak když máme chřipku my. Prostě se vypotím a jedeme dál.

Hele, znáš to. Když se zeptáš, budeš chvilku vypadat jako hlupák. Když se nezeptáš, hlupákem zůstaneš. (Toho hlupáka ber s humorem :mrgreen:, je to citát).

Vždycky je lepší se zeptat, když něco nevíš.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

S menopauzou přichází únava, návaly i zvýšené riziko vážných nemocí

Pouze třetina žen pociťuje nástup menopauzy jen odezněním menstruace. Zbylé... číst dále >

Reklama