Puchýřky, ekzém na ruce?

Anonymní
18.10.19 20:35

Puchyrky, ekzém na ruce?

Ahoj, mam na pravé dlani asi měsíc malinkate puchyrky, sotva viditelné. Něco podobného se mi udělalo na dvou prstech druhé ruky, posílám fotografii. Na kožní jdu příští týden. Máte někdo zkušenosti s tím, co to může být? Díky moc za radu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18.10.19 20:41

Ahoj, tohle mám i já, jen ne na prstech ale na dlaních a ploskach noh. Je to dyshydroticky ekzem. Druh atopyckeho ekzemu. Dali mi na to kdysi kortikoidy, ale už je nepoužívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 20:43

@Martina5487 myslíte ekzém? Mě doktorka ještě říkala něco o plísní, ale to nevím. Mám to na prstenicku a malíčku. Dlaň trošku, ale tam to není takové. Maličko to někdy svědí a někdy bolí, ale ne nějak hodně, jen lehounce… :? Ještě foto malíčku… Nic hezkého.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.10.19 20:58

Ahoj. Ja mela to same, male lozisko na palci, ktere se rozrostlo po celych obouch dlani, znicilo mi to vsechny nehty. Puchyrky naplnene tekutinou, ktere svedi a pak kdyz prasknou, tak kuze zaschne a tak porad dokola. 3 roky jsem trpela a chodila po vsech certech, brala kortikoidy a kde co. Dr rikal ze dydhydroticka dermatitida… pak jsem narazila na veterinarni dermatolozku a ta rekla, ze je to plisen. Zacala jsem desinfikovat lihovou desinfekci (co se pouziva na ruce, treba na operacni sal) a mam klid. Tuk tuk… uz 5 let

• Nahlásit
  • Citovat
3108
18.10.19 21:11

To se mi dela na prstech rukou take. A mam vysledovano, ze mi to zhorsuje cistic na kuchyň.. Kdyz pouzivam na uklizeni rukavice, tak to mam o sto procent lepsi. A pomaha mi bepanthen plus na exemy. Nesvedi to potom tolik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 21:11

Třeba je to plíseň, jak píše Anonym výše, mně ale stejně jako ji, kožní řekl dyshydroticky ekzem. Zkuste tu dezinfekci jak píše, třeba to pomůže. Já mazala vším možným, hlavně je třeba to promazat, protože jsem měla strašně suchou kůži. Ale u mě to bylo dost psychicky. Byl stres, byl ekzem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7117
18.10.19 21:40

Žiju s tím už dvacet let. Vždycky se objeví puchýřky, popraskají za pár dní, místo vyschne, někdy praskne kůže v ohybu prstu. U mě je to forma atopického ekzému. K tomu mám křivé, vysušené a v půlce lámající se nehty, protože se mi ekzém dostal do nehtového lůžka. Nikdo s tím nic nesvedl, když to mám jo strašně, mažu kortikoidy, jinak jen promašťovat. Kamarádka měla to samé a dostala se jí do toho plíseň, pak ji slézaly i nehty. U tebe mi to přijde spíš jako ta plíseň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 22:45

Mám to taky. Jedna kožní tvrdila, že je to plíseň, druhá, že je to dyshydrotický ekzém. No a u mě je to alergie na mléčnou bílkovinu, stačí vysadit mléko a je pokoj. Nejvíce se mi to horší po výrobcích, které obsahují sušené mléko. Tak zkus vysadit mléko a 14 dní počkat, kortikoidy můžeš nasadit vždycky :)

• Nahlásit
  • Citovat
18.10.19 22:53

Taky to mám, exém, mívám toho plné ruce, někdy je to peklo, mám to v práci z desinfekce, jedinou léčbou je pro mne změna práce, což asi haha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 14:34

Ještě se zeptat, a je to asi hloupost, ale nemůže to nějak ovlivnit případné těhotenství?

• Nahlásit
  • Citovat
21.10.19 10:52

Asi úplně nechápu jak myslíš ovlivnit. Měla jsem ho před těhotenstvím a mám ho trochu i teď, když jsem ve 30tt. Takže jestli myslíš, jestli se dá otěhotnět, tak ano, dá. Jen tedy teď na to nic nepoužívám, jen obyčejné masti, krémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama