Pudink a krupicová kaše z mléka nebo UM?

200
10.8.13 18:11

Pudink a krupicova kase z mleka nebo UM?

Mile maminky,
muj prcek musel byt ted v nemocnici, kde si oblibil krupicovou kasi a pudink. Ja to nejim, tak ze me nikdy nenapadlo mu je udelat. Kdyz jsem s tim ale ted zacala, narazila jsem na dilema, zda je delat z UM nebo z normalniho mleka???
Malemu je 7,5 mesice, od 6ti tydnu je na UM, prikrmy basti od ukonceneho 4. mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6478
10.8.13 18:14

Já dělám mléčné věci stále s UM (koprovku, pudink, kaši), myslím že na mléko má ještě čas. Ale ve své podstatě je to na tobě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
10.8.13 18:15

V tomhle věku bych běžné KM ještě nedávala, jako nic mu to zřejmě neudělá, ale tak do roka mi přijde, že na upravené mléko ještě mají nárok.
Všechny firmy vyrábějící UM dělají i chutné kaše, pudink je mls, který bych asi zatím vynechala, ten škrob mu nic zásadního nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
joaska
10.8.13 18:21

V 7,5 m bych udělala z UM :)

• Nahlásit
  • Citovat
200
10.8.13 18:22

No ono jde pry hlavne o ten mlecny alergen a ten je i v UM… ale me to prave nezda davat mu mleko. myslite ze kdybych mela cerstve, neupravene, ze to by mohl???
pudink je sice skrob ale kdyz mu chutna tak myslim ze mu ho obcas doprat muzu, ne samozrejme kazdy den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
939
10.8.13 18:26

Zdravim, mam stejne stare ditko a delam pudink i kase z UM :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
10.8.13 18:27

Tak jo, radsi zustaneme u UM :-) diky za rady holky ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
10.8.13 18:27

Dala bych normálně z kravského. Předpokládám, že mu to nebudeš dávat každý den, tak ta troška mlíka mu nic neudělá. Moji v tomhle věku u ž baštili třeba omáčky nebo bramborovou kaši, vše jsem dělala normálně z mlíka. ale třeba na pití jsem kravské dávala až od 18m. V jídle ale v klidu už dřív, asi od těch 8m, ale moji s příkrmy začli až v 6m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
939
10.8.13 18:33

Zdravim, mam stejne stare ditko a delam pudink i kase z UM :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
10.8.13 18:37

@Raveska já mléko (kravské) v malé míře dávám od 10 měsíce a to jsem na ČR dost rychlík, takže v 7,5 jsem krupičku dělala z UM. Puding jsem dělal teda rýžový (ne ze sáčku), ale taky z UM.

Mimochdoem, ale šidím ho a toho UM mu dávám do 200 ml třeba jen 1-2 odměrky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477
10.8.13 18:39

Ahoj já zkusila udělat krupicovou z kravského mléka a malému to nevadilo tak používám kravské mléko na kaši, na pudink, na br. Kaši atd. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
10.8.13 19:07

Hezký den. Dítě zatím nemám ale plánujeme brzo. mám asi hloupou otázku, ale od kdy se tak dává klasické čerstvé mléko kupované? v jídle když je ho trošička tak asi nevadí ale třeba ty omáčky se dělají z UM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
10.8.13 19:33

Mám stejně starou dceru a dělám kaše, puding atd z normálního kravského ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
10.8.13 19:45

Dávala jsem už kravské mléko. Jako samotné mléko míval UM, ale takhle do omáček nebo špenátu už jsem dávala normální převařené kravské mléko. A krupicovou kaši i puding jsem mu od toho půl roku dělala z kravského, nemíval to každý den, ale tak 1-2× do týdne. Na to mlíko je strašně moc názorů, naše doktorka říká, že je to hodně reklamní trik a je to hodně o penězích (UM). Je zastánce UM, jako hlavního mléka, ale kravské mi řekla po tom půl roce zařadit a minimálně jednou týdně dát, do roka převařovat, pak už nemusí být. A syn měl okolo roku na noze ekzém, tak jsem byla u kožní a ptala se i na to mléko, jestli to může být z toho, tak se usmála a řekla, že kravské mléko se dnes hodně přeceňuje, ale že je to blbost. Pokud po kravském mléku dítě netrpí průjmama apod., není problém už klidně po tom půl roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
995
10.8.13 20:44

Do vareni jsem mleko zacala pridavat v 10m, cerstve od roka. Nazory odborniku se ruzni, nekteri doporucuji cerstve mleko v 18m… V 7,5m jsme teprv zacinali s jogurtem, prvnim mlecnym vyrobkem.

Pri vareni se ridim vlastnim usudkem, myslim, ze i dost zalezi, na co je dite zvykle, jak snasi nove potraviny. Dcera mi jidavala i 250ml kase, to bych se asi bala udelat hned celou davku z klasickeho mleka.

Osobne mi v tomto veku prijde na ten puding dost brzo, nic to ditku neda a na „prilepseni“ si myslim, ze ma jeste cas, ale je to samozrejme na tobe :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama