Půdokryvné rostliny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

spiky01
Ukecaná baba ;) 2154 příspěvků 22.04.18 12:32
půdokryvné rostliny

Zdravím, je tu někdo kdo se vyzná trochu v kytkách a zahradničení? máme na zahradě svah, poměrně prudký a nevyužívaný-plný kopřiv a asi ostružin-neplodí- vše mi leze do trávníku, tak bych to chtěla osázet něčím „pleveloidním“ plazivým, co to všechno zahubí a rychle poroste-jediné dva požadavky mám aby to nemělo trny a nežahalo to :-) je to hodně suchý a slunný svah. poradíte někdo prosím? díky

Reklama

Reakce:

podaji
Kecalka 266 příspěvků 14 inzerátů 22.04.18 12:49

Můžeš tam dát třeba nízké jehličnany - např plazivý jalovec. Z trvalek co třeba levanduli nebo kakost?

nani77
Kecalka 380 příspěvků 22.04.18 12:58

Skalník (cotoneaster) - na začátku více zalévat, pak se chytne a poroste krásně sám. Mám na nezalévané slunné skalce i ve stinném svahu, je krásný. Klidně bych tam přidala i levanduli, ta roste taky jako plevel. Doplnit netřeskama. Možná by se tam chytl i barvínek (vinca), ale ten možná to jižní slunce nevydrží… zkus to. Mimochodem, už existují i ostružiny a angrešty bez trnů, koupila jsem tento týden ;-) využila bych to slunce a hodila tam i borůvky a rybízy.
Těším se na další příspěvky, abych se inspirovala ;-)

Janli
Závislačka 3784 příspěvků 7 inzerátů 22.04.18 13:23

Na podobným svahu mám skalník, borovici kleč a juky. Na skalník pozor, jsou dva druhy, nízký plaziý a polokeř. Je ho nutné zalít i v zimě, pokud je sucho, jinak odejde. Jalovce tam moc nejdou, trvá než se rozrostou. Juka tam roste sama, navíc je krásná, když kvete. Na části mám keřovou višeň a svídy.

spiky01
Ukecaná baba ;) 2154 příspěvků 22.04.18 13:43

Ja z toho nechci okrasnou zahradu, x let tam rostou jen koprivy, potrebuju neco o co se nebudu muset starat a idealne aby to zahubilo koprivy a dalsi bordel co tam je, je to dostprudkej svah takze nevyuzivanej

Janli
Závislačka 3784 příspěvků 7 inzerátů 22.04.18 15:37

Pokud ti nevadí, že to bude pár let trvat, tak tam dej jalovce a borovici kleč. Nic nízkýho totiž kopřivy nezlikviduje.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama