Půjčili byste tříleté dítě babičce na dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 17:51
Půjčili byste tříleté dítě babičce na dovolenou?

Jdu s dotazem, dáváte tříleté děti prarodičům na dovolenou? Jedeme na dovolenou, 100km od domu na Mácháč. Máme pronajatý apartmán v kempu. Jedu já s manželem, moje dvě děti 6 a 13 let. A mamka s taťkou, oba vitální šedesátníci. No a mám synovce 3,5roku. Má rád moje děti, stýkají se, vyhrají si, mají se rádi. Mamka prosí brách, aby jí půjčil s sebou vnouče. jedem od soboty do soboty. A brácha se švagrovou ani omylem, že je na to malinký, že neexistuje. Je nám to líto, nejvíc mamče. U druhé babičky, u její mamky, je normálně, klidně týden na chalupě, přespává u nich, ale nám ho prostě nedají s odůvodněním, že je na to malý. Máte to taky tak? Nebo klidně půjčíte dítě prarodičům na dovolenou, zvlášť kousek od domova po Čechách? Nebo nějaký nápad, jak je přemluvit? Mamka je z toho chudák zdrchaná už. Stále slibují, až bude větší, až bude větší a nic. Nepůjčí ho ani na jeden den k ní na hlídání, vídá ho v podstatě jen když přijedou na návštěvu. Loni slibovali, že za rok už by to šlo, a teď jí řekli, že ne, že je malý. Ale k jejím prarodičům jezdí :nevim: Jak je přesvědčit?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 19.06.19 17:54

Já dávám malého tak od roka každé babičce na týden o prázdninách, když mají dovolenou. Většinou jsou teda jenom na chatě. Zrovna nedávno brala moje mamka 4 leťáka na hory na pár dní. Jako pochopila bych, kdyby ho chtěli vezt někam k moři, do zahraničí, ale pokud je to dovca v ČR tak nechápu proč by si ho babička nemohla vzít :nevim:

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 19.06.19 17:55

S radosti davam sve dvacetimesicni dite k babice i tete (me sestre) obcas i kamaradce, co ma stejne stara dvojcata :mrgreen: bude tam jiny problem, nez to, ze je synovec „maly“ :nevim:

g.sandova
Kelišová 5707 příspěvků 19.06.19 17:56

Já jsem hrozná, k vode bych nepustila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 17:57

Já to právě taky nechápu už. Stále, že je malý, že je malý. Ale k její rodině ho dávají. Je pravda, že ta jejich chalupa je 30 km a my chceme jet 100km, ale mně se to nezdá jako vzdálenost. Budeme tam 4 dospělí. Je to tak nefér, koukám na mamku, jak je z toho smutná a je mi to líto.

Piiimiii
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 19.06.19 17:57

Myslim si, ze se vam je nijak nepodari presvedcit :nevim:…proste to tak citi…a i kdyz maji prarodice otce i matky na dite stejne „pravo“, vynutit to hold nejde…

lucenka
Hvězda diskuse 36712 příspěvků 19.06.19 17:57

Tam bude jiný problém ve vztahu tchyně - snacha, kdy se jí snacha mstí přes dítě a brácha bude těžký podpantoflak. S tím nic nenaděláš. Bohužel. Jedině zpracovat bráchu.
Jinak já bych v tomhle věku s hlídáním neměla nejmenší problém.

free333
Nadpozemská drbna 25640 příspěvků 19.06.19 17:58

Já bych je nenutila, když nechtějí, tak nechtějí, je to jejich dítě…

Možná jim nesedí třeba styl babičky výchovy, nebo jídla, nebo mají strach, že ho neuhlídá - každopádně bych rodiče respektovala a nedělala zbytečné problémy…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 17:58
@g.sandova píše:
Já jsem hrozná, k vode bych nepustila

My jedeme do kempu na Mácháč. Ta druhá babička má chalupu a tak 50metrů od nich teče řeka. Já bych řekla, že vodou to není. Já tomu nerozumím.

nozu
Extra třída :D 12576 příspěvků 19.06.19 18:00

No tak já jsem takto staré dítě pustila s babičkou a dědou i k moři. Nemám s tím problém.

g.sandova
Kelišová 5707 příspěvků 19.06.19 18:00
@Anonymní píše:
My jedeme do kempu na Mácháč. Ta druhá babička má chalupu a tak 50metrů od nich teče řeka. Já bych řekla, že vodou to není. Já tomu nerozumím.

Aha, hele co s tím ale neděláte? Netlacte na pilu, až bude kluk starší, zlepší se to

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 18:01
@lucenka píše:
Tam bude jiný problém ve vztahu tchyně - snacha, kdy se jí snacha mstí přes dítě a brácha bude těžký podpantoflak. S tím nic nenaděláš. Bohužel. Jedině zpracovat bráchu.
Jinak já bych v tomhle věku s hlídáním neměla nejmenší problém.

Hele, vůbec si nejsme vědomi právě, brácha má s mámou skvělý vztah, švagrové nikdy nic neřekla, vždycky na ní byla hodná, když potřebovali, tak pomáhala, i finančně, když měli průšvih. Vždycky švagrovou respektovala :nevim: Brácha je podpantoflák, to je pravda, vždycky řekne, já nechci mít doma nějaké rozepře. Ale je to prostě tak nefér. Její sestra může mít malého kdy chce, mně ho nedala ani do kořárku. Já sebe ale neřeším, mám své děti, holt jsem tety na dálku, ale mámy je mi fakt líto. Loni slibovali, letos od ledna jo, asi by to šlo, uvidíme, uvidíme… a dneska jí řekli, že ne prostě.

Aduš8
Kelišová 5219 příspěvků 19.06.19 18:02

Já jako máma taky osobně víc věřím té svojí, než bych věřila tchyni. Není to nic ve zlém, já se s tou svojí nevídám, ale asi švagrovou trochu chápu. 30 a 100 km je pro mě osobně docela velký rozdíl. Navíc, vlastní rodiče známé líp, víme co od nich v určitých situacích čekat. A myslím si, že oni jsou rodiče a je potřeba jejich rozhodnutí respektovat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 18:02
@g.sandova píše:
Aha, hele co s tím ale neděláte? Netlacte na pilu, až bude kluk starší, zlepší se to

už o tom začínám pomalu pochybovat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 18:03
@Aduš8 píše:
Já jako máma taky osobně víc věřím té svojí, než bych věřila tchyni. Není to nic ve zlém, já se s tou svojí nevídám, ale asi švagrovou trochu chápu. 30 a 100 km je pro mě osobně docela velký rozdíl. Navíc, vlastní rodiče známé líp, víme co od nich v určitých situacích čekat. A myslím si, že oni jsou rodiče a je potřeba jejich rozhodnutí respektovat

Ale máma je přeci stejný rodič jako její máma. Je to přeci bráchova máma. Já nevím, tohle je prostě šílené. Přeci máma je taky vlastní rodič otce dítěte. Není to nějaký nevlastní rodič :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
Váš příspěvek
Reklama