Půjčka 150-200 tisíc na auto.

Anonymní
29.5.20 10:42

Půjčka 150-200 tisíc na auto.

Zdravím, s přítelem by jsme si rádi pořídili „nové“ (velké) auto z důvodu častého cestování v hodnotě zhruba 150-200 tisíc. Bohužel se tak trochu plácám v tom, kde si půjčit a co bylo tak nejvýhodnější. A druhá věc je ta, zda do toho opravdu jít či ne. Našla jsem pár diskuzí, ale jsou už staršího data, takže bych radši něco aktuálnějšího. Takže mé otázky zní : kde jste si půjčili a kolik? Nebo šetřit x let a spokojit se s malým, ale vlastním autem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2717
29.5.20 10:53

Vyhozené peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
607
29.5.20 10:54

Naco strkat do auta 150 tisíc? s mužem jsme pořídili fiata pandu za 45 tisíc a udělá tu samou službu co auto za 150 tisíc - z bodu A do bodu B nás to odveze.
A naspořili jsme si, žádné půjčky, leasingy a podobné kraviny jsme nemuseli řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
29.5.20 10:59

Půjčovala jsem si podobnou částku u moneta money auto, vyřizovala jsem tu půjčku rovnou v bazaru, kde jsem ho kupovala.
Auto jsem potřebovala, kdyby mi stačilo stávající(já neměla žádný), tak bych radši šetřila a koupila si ho později bez půjčky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
29.5.20 11:00

Zda jít nebo nejít do půjčky záleží na Vašem žebříčkovém nastavení, Vašich příjmech, s tím ti asi nikdo neporadí. Samozřejmě platí zlaté pravidlo, kupovat jen to, co opravdu potřebuji a na co mám, ale to Tě asi neuspokojí jako odpověď.
Máte-li i při zaplacení veškerých nákladů na živobytí ještě dost, aby Vás splátka netlačilaa ke zdi, není důvod, proč si nesplnit sen. Zároveň bych ale přemýšlela nad fin. polštářem, kdyby vypadly příjmy.
A také porovnat si dobře podmínky a výhody leasingu / úvěru na auto.
A zase lepší koupit větší teď, než koupit malé a za rok dva s malým dítětem prodávat a kupovat větší.
Osobně jsem jezdila ve dvacet let staré Fabii a pak jsem zvažovala totéž - nakonec jsem si udělala prostě megaradost a koupila funglovku v nejvyšší výbavě. Ale bez úvěru, mě se po zkušenostech z mládí s půjčkou jakéhokoli druhu špatně spí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
29.5.20 11:01

@FraDeu no já bych do pandy určitě protisměrnou sedačku a kočárek nenacpala :lol:
edit: nehledě na to, že mě představa jízdy po dálnici v takovým chrastítku fakt neláká :mrgreen:

Příspěvek upraven 29.05.20 v 11:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.20 11:01

Většinou má autosalon spolupráci s nějakou bankou a nabízí relativně rozumné financování. Nejspíš ti při koupi nabídnou buď leasing nebo půjčku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
29.5.20 11:04

@Pruhovaný_mýval
Přesně tak - navíc při financování touhle formou se stává, že je auto levnější než v hotovosti, záleží na různých akcích leasingovek a úvěrových společností.
Chce to ale propočítat, není to samozřejmost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
29.5.20 11:04

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2285
29.5.20 11:07

No hlavně ber v potaz, že do takového auta hned vzápětí ještě dalších 50 - 100 tis. vrazíš. Takže je otázka, jestli máte alespoň něco našetřeno a nebo si budete muset půjčit víc. A jestli to budete schopni ufinancovat. Nejde jen o půjčku, ale také je dobré zvážit havarijko (alespoň na tu dobu, po kterou budete splácet).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13304
29.5.20 11:14

No nepíšeš nic o tom nejdůležitějším - máte prachy na to splácet? A máte prachy na to splácet i když vám vypadne jeden příjem? Máte spočítané náklady na takové auto?

Kvůli čemu konkrétně potřebujete velké auto? Vydělá si nasebe tím že je větší a proto dražší i když je ojeté? Je to jen pro větší pohodlí při volnočasových aktivitách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194
29.5.20 11:16

Nikdy jsme si na auto nepůjčovali. Nezdá se mi rozumné zadlužit se na x let kvůli ojetině. Když už, tak snad jedině pokud byste toužili po autě novém. Ono totiž jestli tomu nerozumíte, pak můžete koupit stejnou hajtru za 150tis jako za 50 :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
29.5.20 11:17

Na auto bych si nepujcovala, když mate funkční auto a nezvetsila se vám rodina, ze byste se do nej nevesli :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1018
29.5.20 11:18

Promiň, ale poslední otázka…

Jste dva, opravdu 150 tis. budete šetřit X let? Každý dáte cca 4000,– bokem měsicne a za rok a půl máte našetřené. Určitě je to lepší než splácet půjčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 11:26

@Jitul.kaaa9 A jak to u nich funguje? Koukala jsem na jejich kalkulačku (moneta money auto).

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama