Půjčka 30.000, o které se banka nedozví

Anonymní
14.7.13 20:14

Půjčka 30.000 o které se banka nedozví

Omlouvám se za anonym, ale nechci aby mě někdo poznal. Potřebovala bych tak do týdne sehnat 25 až 30 tisíc na zaplacení rezervačního poplatku hypotéky na nemovitost. Mám v plánu koupit byt, už ho mám vybranej a mám někdy tento týden podepsat a zaplatit rezervační smlouvu. Realitní makléř mi řekl, že účtují 50 000 na jeden milion, tudíž sem si vypočítala, že budu potřebovat cca 90 000 korun a makléř řekla plus mínus 5 tisíc. Měla jsem na účtě zhruba 110 000 s tím, že mám rezervu. Pak se jeden náš člen rodiny dostal do nepříznivé situace a já mu půjčila takže mi zbylo přesně těch 90 000 a říkala si fajn. Nicméně odhadce nemovitostí ten byt odhadl na víc a realitní kancelář mi ten poplatek navýšila na 120 000 kč, tudíš mi 30 chybí a známá co má ty peníze s tím nepočítala tudíž tento měsíc ty peníze pro mě mít nebude.
Nemůžu si půjčit u banky, protože stále prověřují můj příjem (solusem a registry jsem prošla) a jak hypoteční poradce, tak moje osobní bankéřka mi řekli, že nesmím mít jakoukoliv půjčku byt v hodnotě 100 korun jinak mi hypo automaticky zamítnou, protože můj příjem tu hypo pokryje ale je to na hranici. Tudíž na bankovní instituce můžu zapomenout. Zbývají ty nebankovní…poradíte prosím?

ps. od rodičů známích si půjčit nemůžu, už sem to zkoušela i od každého si půjčit třeba 2 000 kč a dát to dohromady ale oslovila jsem přes 30 lidí (i v práci) a dala dohromady 3 000kč:(
pss. ještě mám stavební spoření kde mám zhruba 80 000 kč, ale ikdyž ho zítra zruším a zaplatím 3% z naspořené částky pokutu tak ty peníze stejně dostanu až za 21 dní dle smlouvy. Takže to mi je tedka k ničemu. Kdybych dostala půjčku a potřebovala bych to třeba zaplatit nebo něco, tak bych ho samozřejmě zrušila abych neměla dlouhodobé dluhy, ale ráda bych si ho nechala a spořila…

Poradte prosím sem zoufalá, můžu mít skvělej byt za malý peníze a tedka todle…:((((

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6955
14.7.13 20:18

Pujcis si nebankovni pujcku 30 000 a ve finl zaplatis treba 350 000 kc mam znameho pravnika co tohle resi neustale, treb provident ma pidi pismem napsan urok ale je to urok z kszdeho urokovaneho dne. Takze ze 30 tisic muze byt za dv mesice vic jak sto. Nedelala bych to a od lichvare taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
14.7.13 20:20

Nemůžeš něco prodat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.13 20:20
@Janichka píše:
Pujcis si nebankovni pujcku 30 000 a ve finl zaplatis treba 350 000 kc mam znameho pravnika co tohle resi neustale, treb provident ma pidi pismem napsan urok ale je to urok z kszdeho urokovaneho dne. Takze ze 30 tisic muze byt za dv mesice vic jak sto. Nedelala bych to a od lichvare taky ne.

tak jasný žer když nebudu půl roku platit tak zaplatím 10× tolik ve finále…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.13 20:21
@Gladys píše:
Nemůžeš něco prodat?

ne…jediněš pár kousků oblečen a nábytku na ukaru, ale to mi dá pár stovek né tisíc…:(

• Nahlásit
  • Citovat
9649
14.7.13 20:23

Soukromy investor… ale je to sila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50084
14.7.13 20:29

Zkusila bych se domluvit s realitkou, preci jen „castecnym vinikem“ jsou i oni a mohli by byt radi, ze maji vazneho zajemce na byt, ktery je ochoten na miste slozit 90 000.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9318
14.7.13 20:29

Ja bych do nebankovni nesla. At si veme. bankovni na sebe nekdo jinej. Mamka, segra, teta kdokoli kdo ti veri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9318
14.7.13 20:31

Jeste me napada zastavarna, kdyz ty prachy muzes mit a zas to vykoupit, ale 30000 je dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50084
14.7.13 20:32

Kazdopadne me trochu prekvapuje situace, kdy kupuju byt na hypoteku a jsem ochotna jit absolutne do nuly bez naprosto zadne rezervy. Muze se stat cokoliv, vyskocit nejakej necekanej poplatek, pojisteni, no 30 tisic rezerva mi prijde prakticky jak nic, ale mozna jsem jen prilis obezretna, kdyz bych do nuly na uctu pri koupi bytu fakt nesla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
becky87
14.7.13 20:32

Zkus to fakt s tou realitkou, treba se bude dat nejak domluvit. Jinak poprosit segru, mamku, kamosku, at si nekdo veme bankovni pujcku s tim, ze zrusis stavebko a penize jim hned jak to bude mozne vratis :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
35461
14.7.13 20:35

Řekni té makléřce, že máš hotově 90, ať tu rezervačku přepíšou. Oni taky chtějí prodat ;) tolik zájemců, že by se jim o ten byt poprali, určitě nemají. Bude možná mít kecy, ale trvej na svém. Žádné prošení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
prf
14.7.13 20:41

Malinko uverovy podvudek, ne? Radeji to resit s maklerkou…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.13 20:50
@blorchi píše:
Zkus to fakt s tou realitkou, treba se bude dat nejak domluvit. Jinak poprosit segru, mamku, kamosku, at si nekdo veme bankovni pujcku s tim, ze zrusis stavebko a penize jim hned jak to bude mozne vratis :nevim:

jedinej kdo by si na mě vzal půjčku je mamča, však sme taky v pátek odpo obcházeli banky…a bohužel nedaj jí půjčku ani 20 t, taky se ptala svejch kámošek ze slovenska co má z střední tam a nic no…zkoušela sem to jak se dá no:(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.13 20:53
@Tiger-lily píše: Řekni té makléřce, že máš hotově 90, ať tu rezervačku přepíšou. Oni taky chtějí prodat ;) tolik zájemců, že by se jim o ten byt poprali, určitě nemají. Bude možná mít kecy, ale trvej na svém. Žádné prošení.

právě že zájemce mají…ono je to dosta peněz ale na to jak je ten byt velkej a dobře situovanej tak je to dost málo, protože majitel má dluhy a chce je zaplatit a odstěhovat se rychle z čr tak se prodává pod cenou…takže zájemců je tam dost…dokonce i pro tu realitku lepší, páč je tam i náká paní co podniká a má skoro milion v hotovosti tudíž je to pro ně lepší jak já mladá, v první práci co celou částku bude financovat hypotékou…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama